ChatGPT tagad var nolasīt macOS lietotnes

OpenAI mākslīgā intelekta (MI) rīks ChatGPT tagad spēj mijiedarboties ar macOS datoros esošajām lietotnēm.

Pagāšceturtdien MI lielsvars paziņoja, ka ChatGPT darbavirsmas lietojumprogramma macOS tagad var nolasīt kodu vairākās programmēšanas lietojumprogrammās, piemēram, VS Code, Xcode, TextEdit, Terminal un iTerm2.

Tas nozīmē, ka izstrādātājiem vairs nevajadzēs kopēt un ielīmēt savu kodu ChatGPT. Tagad, kad šī funkcija ir iespējota, OpenAI automātiski nosūtīs jūsu izstrādāto koda sadaļu, izmantojot tērzēšanas robotu kā kontekstu, kopā ar jūsu norādījumiem.

Tomēr atšķirībā no populāriem mākslīgā intelekta kodēšanas rīkiem, piemēram, Cursor vai GitHub Copilot, ChatGPT pašlaik nespēj lietotāja vārdā rakstīt un realizēt kodu tieši izstrādātāja lietotnēs.

Funkcija “Work with Apps”

Šī funkcija, ko sauc “Work with Apps”, nav gluzī MI aģents. Tomēr OpenAI norāda, ka ChatGPT spējas saprast citas lietotnes ir “svarīgs pamatelements” ceļā uz aģentisko sistēmu izveidi. Viena no lielākajām problēmām, ar ko šodien saskaras MI aģenti, ir viņu spēja izprast datora ekrāna saturu, nevis tikai uzdotās komandas vai savas atbildes.

OpenAI norāda, ka sākotnēji šī funkcija tiks koncentrēta uz programmēšanas lietotnēm, jo MI programmēšanas asistenti ir kļuvuši par vienu no populārākajiem lielo valodas modeļu (LLM) izmantošanas gadījumiem.

Šī funkcija jau ir pieejama Plus un Teams lietotājiem. Tuvāko nedēļu laikā tā tiks piedāvāta arī Enterprise un Edu lietotājiem. OpenAI norāda, ka nākotnē ChatGPT spēs strādāt ar cita veida lietotnēm, īpaši teksta bāzētām lietotnēm, kas piemērotas rakstīšanas uzdevumiem.

Tagad varat izvēlēties dažas kodēšanas programmas, ar kurām strādāt ChatGPT.
Foto: OpenAI

Demonstrācijā tika atvērta lietotne ChatGPT un Xcode, kurā bija projekts, kas modelēja Saules sistēmu, taču tajā nebija Zemes. Darbinieks izvēlējās Xcode cilni ChatGPT, kastērzēšanas robotam lika apskatīt lietotni un aicināja robotu “pievienot trūkstošās planētas”.

Tērzēšanas robots uzdevumu izpildīja, uzrakstot Zemes attēlošanai kodu. Tomēr viņiem joprojām bija jāielīmē ChatGPT atbilde atpakaļ savā vidē.

Lai nolasītu dažādas lietotnes, OpenAI galvenokārt paļaujas uz macOS pieejamības API, lai nolasītu tekstu un pārtulkotu to ChatGPT, kā norāda OpenAI darbvirsmas produktu vadītājs Aleksandrs Embiriko.

Dažām lietotnēm, piemēram, Microsoft VS Code, funkcija “Work with Apps” pieprasa lietotājiem instalēt īpašu paplašinājumu, lai veiktu satura izpēti. Kā norāda nosaukums, Apple ekrāna lasītājs spēj nolasīt tikai tekstu, tāpēc tas nevar palīdzēt ChatGPT saprast vizuālos elementus, piemēram, fotogrāfijas, objektu orientāciju vai video.

Šī funkcija noteiktām lietotnēm sūtīs pēdējās 200 koda rindas ChatGPT kopā ar katru komandu. Citu lietotņu gadījumā kā ievade tērzēšanas robotam tiks izmantots viss kods no galvenā loga. Lietotāji var izcelt noteiktas koda vai teksta sadaļas, lai palīdzētu MI rīkam vērst uzmanību pareizajai projekta daļai, tomēr tāpat tiks iekļauta arī apkārtējais teksts.

ChatGPT strādā ar Xcode.
Foto: OpenAI

Neskaidra vīzija par nākotni

Nav skaidrs, kā OpenAI plāno paplašināt šo funkciju uz citām lietotnēm, kas nav saderīgas ar Apple ekrāna lasītāju. Anthropic, viens no OpenAI konkurentiem, ir izlaidis MI sistēmu, kas analizē lietotāja darbvirsmas ekrānuzņēmumus, lai mijiedarbotos ar citām lietotnēm.

Esošajā stadijā uzņēmuma Anthropic pieeja nav pilnīga. Tā ir lēna un pieļauj daudz kļūdu. Tomēr tā ir vispārīgāk pielietojama MI aģenta versija, kas nepaļaujas uz API un spēj paveikt vairāk nekā tikai lasīt tekstu citā logā.

“Tas nav domāts kā aģents; tā ir sadarbības iespēja ar programmēšanas rīkiem, sākotnēji, un drīzumā būs pieejami arī citi rīki,” sacīja Embirikoss intervijā ar TechCrunch.

“Kas attiecas uz aģentiem, es domāju, ka tas ir ļoti svarīgs pamatelements. Šī ideja, ka ChatGPT saprot vai var strādāt ar visu saturu, kas jums ir, lai palīdzētu ar to.”

Šis solis pretim aģentiem ir īpaši ievērojams, ņemot vērā nesenos ziņojumus, ka OpenAI tuvojas vispārējā MI aģenta izlaišanai ar koda nosaukumu “Operator,” ziņo Bloomberg.

Šis rīks, kuru plānots izlaist 2025. gada sākumā, konkurēs ar citiem agrīnajiem vispārējā mākslīgā intelekta aģentu mēģinājumiem, piemēram, Anthropica “Computer Use” vai Google iespējamo “Jarvis” aģentu.

OpenAI vispirms izlaiž šīs funkcijas macOS, neilgi pirms Apple decembrī plāno ieviest integrāciju ar ChatGPT. Nav skaidrs, kad “Work with Apps” būs pieejams Windows operētājsistēmai, kuru ir izveidojis OpenAI lielākais atbalstītājs – Microsoft.

Avots: TechChurch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt