Google Android lietotājiem ļaus izvēlēties interneta pārlūkprogrammu

Google ir paziņojusi, ka Eiropas Android lietotājiem būs iespēja izvēlēties, kādu interneta pārlūkprogrammu viņi vēlas izmantot savā viedtālrunī. Google Android lietotājiem līdz šim piedāvājusi izmantot tikai Chrome, tādejādi pārkāpjot ES likumu par monopolu un 2018. gadā saņemot sodu 5 miljardu ASV dolāru apmērā.

Sākotnēji Google šo problēmu plānojusi risināt, piedāvājot Chrome un Google meklēšanas lietotni, kā bezmaksas starta paku, bet no pārējiem ražotājiem iekasēt licencēšanas maksu par Play veikalu un citām lietotnēm. Kents Valkers, Google globālo darījumu nodaļas viceprezidents, blogā raksta, ka Google ies soli tālāk, piedāvājot Eiropas lietotājiem gan esošajās, gan jaunajās Android ierīcēs tiešu pakalpojumu izvēli.

Android viedtālruņos vienmēr ir bijis iespējams instalēt jebkuru interneta pārlūkprogrammu vai meklēšanas lietotni neatkarīgi no tā, kas sākotnēji bijis uzinstalēts viedtālrunī. Kents Valkers piebilst, ka tipisks Android lietotājs savā viedtālrunī uzinstalē aptuveni 50 papildus aplikācijas. Turpmāk Google liks manīt par interneta pārlūkprogrammu un meklēšanas lietotņu plašo izvēli, ko iespējams lejupielādēt viedtālruņos.

Google precīzi nav minējusi, kad jauninājumi tiks ieviesti un kādi produkti tiks izcelti. Šis notikums neizbēgami tiek salīdzināts ar situāciju, kad 2010. gadā Eiropas komisija bija neapmierināta ar Microsoft, kas kā pamata interneta pārlūkprogrammu piedāvāja Internet Explorer.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt