Instagram paziņo par jaunu rīku, kas automātiski izfiltrētu aizskarošas ziņas

Lietotne Instagram ir paziņojusi par jaunu rīku, kas ļaus lietotājiem automātiski filtrēt tiešos ziņojumus, kuros iekļauti aizskaroši vārdi, frāzes un emocijzīmītes. Tiešais ziņojums jeb DM (direct message) lietotnē ir iespēja uzsākt privātu saraksti ar kādu citu lietotāju. Rīks ir vērsts uz slavenībām un publikas personībām, kas saņem lielu skaitu nevēlamu un aizvainojošu ziņas.

Atjauninājums ir balstīts uz Instagram darbībām apkarot naidīgas un aizskarošas ziņas platformā. Februārī uzņēmums paziņoja, ka sāks deaktivizēt to lietotāju kontus, kuri sūtījuši vairākus aizvainojošus ziņojumus. 2018. gadā uzņēmums paplašināja savu aizskarošo komentāru filtru, lai automātiski bloķētu komentārus, kas uzbrūk personas izskatam vai personībai.

Jauno filtru var ieslēgt vai izslēgt programmas jaunajā sadaļā ar nosaukumu hidden words jeb slēptie vārdi. Kad funkcija ir ieslēgta, aizskarošie ziņojumi tiek novirzīti uz atsevišķu mapi. Šajā mapē esošie ziņojumi tiek slēpti, ļaujot lietotājiem pārlūkot ziņojumus, bez vajadzības tos lasīt. Pieskaroties ziņojumam tiek piedāvāta iespēja to lasīt, dzēst vai ziņot par to.

Uzņēmums apgalvo, ka tas strādājis ar “vadošajām diskriminācijas novēršanas un iebiedēšanas apkarošanas organizācijām”, lai izveidotu iepriekš izstrādātu aizvainojošu frāžu sarakstu. Lietotāji var arī pielāgot savu sarakstu, pamatojoties uz to, ko viņi nevēlas redzēt.

Instagram norādīja, ka tuvāko nedēļu laikā jaunā funkcija būs pieejama “vairākās valstīs”, lai gan nav norādīts, kuras valstis tās ir.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt