Izmantojot neirālos tīklus, 1896. gada filma pārveidota 4K kvalitātē

Viena no visslavenākajām filmām kinoteātrim ir 1896. gada mēmā filma par vilcienu, kas iebrauc stacijā. Kāds Reddit lietotājs ir uzlabojis šo filmas kvalitāti līdz 4K, palielinājis kadra ātrumu līdz 60 kadriem sekundē un pat pievienojis skaņu. Pārmaiņas ir visai iespaidīgas – filma, kas filmēta pirms vairāk kā 120 gadiem izskatās visai mūsdienīga.

Šo iespaidīgo darbu ir veicis Deniss Širijaevs (Denis Shiryaev). Viņš min, ka, lai to paveiktu, izmantojis vairākus neirālos tīklus, lai paplašīnātu oriģinālo īsfilmu L’Arrivée d’un train en gare de La Ciotat (Vilciena pienākšana La Ciotat stacijā). Izveidotā versija, protams, nav nevainojama, bet tā ir visai glīta, to ir interesanti salīdzināt ar oriģinālu. Atšķirības ir acīmredzamas.

Oriģinālā filma ir daļēji vēsturiska pilsētas leģendas dēļ. Stāsta, ka 1896. gadā, kad kino skatītāji pirmo reizi ieraudzīja filmu, viņi bija pārbijušies par tuvojošos vilcienu, baidoties, ka tas varētu izbraukt no ekrāna. Nav skaidrs, vai šis stāsts ir patiess vai mīts, bet ir visai jautri domāt, ka šī vienkāršā filma varētu būt pirmā šausmu filma, kas patiesi nobiedējusi skatītājus. Labi, ka vismaz 1896. gadā tā nebija 4K kvalitātē.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt