Google pasākumā, kas bija veltīts mākslīgajam intelektam, tika prezentēti atjauninājumi visās lietotnēs un mākslīgā intelekta modeļos.
Google tikko pielika punktu paziņojumu kalniem pasākuma I/O 2025 ietvaros. Kā jau bija gaidāms, tajā bija daudz ar mākslīgo intelektu (MI) saistītu paziņojumu, sākot ar Google attēlu un video ģenerēšanas modeļu atjauninājumiem un beidzot ar jaunām funkcijām meklēšanā un Gmail.
Taču bija arī daži pārsteigumi, piemēram, jauna MI filmu veidošanas lietotne un projekta Starline atjauninājums. Ja neesat paguvuši vērot pasākumu tiešraidē, tad zemāk izveidotajā apkopojumā varat iepazīties ar galvenajiem paziņojumiem.
1. Google MI meklēšanas režīms pieejams ikvienam (vismaz ASV)
Uzņēmums ir paziņojis, ka no šīs nedēļas visiem lietotājiem ASV tiek ieviests MI meklēšanas režīms – jauna cilne, kas ļauj meklēt tīmeklī, izmantojot uzņēmuma Gemini AI tērzēšanas robotu.
Turklāt šovasar tiks izmēģinātas jaunas MI meklēšanas režīma funkcijas, piemēram, padziļināto meklēšanu un veidu, kā ģenerēt diagrammas finanšu un sporta pieprasījumiem. “Tuvākajos mēnešos” tiks ieviesta arī iespēja iepirkties mākslīgā intelekta režīmā.
2. Projekts Starline pārtop par Google Beam

Projekts Starline, kas tika sākts kā 3D videotērzēšanas kabīne, sper lielu soli uz priekšu. Tas kļūst par Google Beam un drīzumā tiks palaists HP zīmola ierīcē ar gaismas lauka displeju un sešām kamerām, lai radītu personas, ar kuru jūs tērzējat videozvana laikā, 3D attēlu.
Tādi uzņēmumi kā Deloitte, Duolingo un Salesforce jau ir paziņojuši, ka savu biroju HP ierīces tiks aprīkotas ar šo pakalpojumu.
3. Imagen un Veo saņem ievērojamus uzlabojumus
Uzņēmums ir paziņojis par sava MI teksta-attēla ģeneratora Imagen 4 jaunāko versiju. Pēc uzņēmuma teiktā, šī versija ievērojami labāk ģenerēs tekstu un piedāvās iespēju eksportēt attēlus vairāk formātos, piemēram, kvadrātveida un ainavas.
Savukārt Imagen nākamās paaudzes MI video ģenerators Veo 3 ļaus jums ģenerēt video un skaņu kopā, turklāt Veo 2 tagad ir pieejami tādi rīki kā kameras kontrole un objektu noņemšana.
4. MI filmu izstrādes lietotne

Papildus mākslīgā intelekta modeļu atjaunināšanai, tehnoloģiju gigants ir laidis klajā jaunu MI filmu veidošanas lietotni Flow.
Šis rīks izmanto Veo, Imagen un Gemini, lai, pamatojoties uz teksta norādījumiem un/vai attēliem, veidotu astoņu sekunžu video klipus, ko ģenerē MI. Turklāt tas ir aprīkots arī ainu veidošanas rīki, ar kuru palīdzību var savienot klipus kopā un izveidot garākus mākslīgā intelekta video.
5. Gemini 2.5 Pro papildina ar “uzlaboto” spriešanas režīmu
Eksperimentālais režīms Deep Think ir paredzēts sarežģītiem, ar matemātiku un kodēšanu saistītiem vaicājumiem. Tas spēj apsvērt “vairākas hipotēzes pirms atbildes sniegšanas” un vispirms būs pieejams tikai uzticamiem testētājiem.
Google ir arī padarījis Gemini 2.5 Flash modeli pieejamu ikvienam savā Gemini lietotnē, vienlaikus ieviešot uzlabojumus izmaksu ziņā izdevīgajā modelī Google AI Studio.
6. Xreal demonstrē savu Project Aura prototipu

Xreal un Google sadarbojas, lai izstrādātu Project Aura – jaunas viedās brilles, kas izmanto Android XR platformu jauktas realitātes ierīcēm. Par šīm brillēm vēl neko daudz nezinām, taču tās būs aprīkotas ar Gemini integrāciju un lielu redzamības lauku, kā arī, šķiet, iebūvētām kamerām un mikrofoniem.
Uzņēmums sadarbojas arī ar Samsung, Gentle Monster un Warby Parker, lai izveidotu vēl citas Android XR viedās brilles.
7. Google eksperimentālais MI asistents kļūst proaktīvāks
Last year we unveiled Project Astra on the #GoogleIO stage. See how it’s evolved since then — and what might be possible in the future. pic.twitter.com/ObMi7gFrrl
— Google (@Google) May 20, 2025
Projekts Astra jau iepriekš varēja izmantot tālruņa kameru, lai “redzētu” apkārt esošos objektus, taču jaunākais prototips ļaus tam veikt uzdevumus jūsu vietā, pat ja jūs to nepārprotami nepiedāvāsiet.
Modelis var izvēlēties runāt, pamatojoties uz to, ko tas redz, piemēram, norādīt uz kļūdu jūsu mājasdarbā.
8. Search Live ļaus jums reāllaikā apspriest, kas ir jūsu kamerā
Runājot par projektu Astra, Google sāk izmantot Search Live jeb meklēšanas reāllaikā funkciju, kas ietver MI asistenta iespējas. MI režīmā vai objektīvā izvēloties jauno ikonu “Live”, varat sazināties ar meklēšanas palīgu, vienlaikus parādot, kas ir jūsu kamerā.
Pēc tam, kad pagājušajā mēnesī visiem Android lietotājiem ekrāna koplietošanas funkcija Gemini Live bija pieejama bez maksas, Google ir paziņojuši, ka arī iOS lietotājiem tā būs pieejama bez maksas.
9. Gemini integrācija iekš Chrome
Turpmāk Google MI rīku Gemini integrēs pārlūkprogrammā Chrome. Sākot ar 21. maiju, Google AI Pro un Ultra abonētāji varēs izvēlēties Gemini pogu pārlūkprogrammā Chrome, lai precizētu vai apkopotu informāciju tīmekļa lapās un navigētu vietnēs viņu vārdā.
Pagaidām šī funkcija var darboties ar ne vairāk kā divām cilnēm, taču uzņēmums plāno šogad pievienot atbalstu vairākām cilnēm.
10. Jaunais AI Ultra plāns maksā 220 EUR mēnesī
Tāpat uzņēmums ievieš jaunu “AI Ultra” abonementu, kas piedāvā piekļuvi uzņēmuma vismodernākajiem MI modeļiem un augstākus lietošanas ierobežojumus tādās lietotnēs kā Gemini, NotebookLM, Flow un citās.
Abonementā ir iekļauta arī agrīna piekļuve Gemini pārlūkprogrammā Chrome un Project Mariner, kas tagad var veikt līdz 10 uzdevumiem vienlaicīgi.
11. Jauns rīks izmanto MI, lai izveidotu lietotņu saskarnes

Tāpat uzņēmums ir nācis klajā ar Stitch. Tas ir jauns, ar MI darbināms rīks, kas var ģenerēt saskarnes, izmantojot atlasītas tēmas un aprakstu.
Lai vadītu Stitch rezultātu, varat izmantot arī vadu shēmas, aptuvenas skices un citu lietotāja saskarnes dizainu ekrānšāviņus. Šis rīks eksperimentēšanai pašlaik ir pieejams iekš Google Labs.
12. Google Meet pievieno MI runas tulkojumu

Pakalpojumā Google Meet tiek palaista jauna funkcija, kas gandrīz reāllaikā tulko jūsu runu sarunu partnera vēlamajā valodā. Pagaidām šī funkcija atbalsta tikai angļu un spāņu valodu. Tā tiek palaista beta versijā Google AI Pro un Ultra abonentiem.
13. Gmail gudrās atbildes drīzumā iegūs informāciju no jūsu iesūtnes

Gmail viedās atbildes funkcija, kas izmanto MI, lai ierosinātu atbildes uz jūsu e-pasta ziņojumiem, tagad izmantos informāciju no jūsu iesūtnes, lai iepriekš uzrakstītu atbildes, kas līdzinātos jūsu rakstītajām vēstulēm.
Šī funkcija ņems vērā arī saņēmēja toni, ļaujot ieteikt formālākas atbildes, piemēram, sarunā ar jūsu priekšnieku.
Gmail uzlabotās viedās atbildes būs pieejamas angļu valodā tīmeklī, iOS un Android operētājsistēmā, kad jūlijā, izmantojot Google Labs, tiks palaista šī funkcija.
14. MI iepirkšanās vilnis
Uzņēmums izmēģina jaunu funkciju, kas ļauj augšupielādēt jums savu fotogrāfiju visā augumā, lai redzētu, kā jums varētu izskatīties krekli, bikses, kleitas vai svārki. Šī funkcija zmanto MImodeli, kas “izprot cilvēka ķermeni un apģērba nianses”.
Tāpat uzņēmums drīzumā ļaus jums iepirkties MI režīmā, kā arī izmantot “aģenta kases” funkciju, kas var iegādāties produktus jūsu vārdā.
15. Chrome palīdzēs atjaunināt kompromitētas paroles
Ja pārlūks Chrome konstatēs, ka jūsu parole ir kompromitēta, Google norāda, ka pārlūkprogramma drīzumā spēs “ģenerēt spēcīgu aizstājēju” un automātiski atjaunināt paroli atbalstītajās vietnēs.
Šī funkcija tiks palaista vēlāk šogad, turklāt uzņēmum apgalvo, ka pirms paroļu maiņas tā vienmēr lūgs jūsu piekrišanu.
Avots: TheVerge