Izpilddirektors Tims Kuks atkārtoti uzsvēra, ka “lielākajai daļai” Apple produktu (vismaz pagaidām) netiek piemēroti globālie tarifi.
Trešdien notikušajā peļņas paziņojumā Apple vadītājs Tims Kuks detalizēti izklāstīja, kā uzņēmums reaģē uz prezidenta Trampa noteiktajiem tālejošajiem ASV tarifiem. Tāpat viņš beidzot runāja par to iespējamo ietekmi uz uzņēmuma darbību.
“Pieņemot, ka pašreizējās globālo tarifu likmes, politika un piemērošana nemainīsies līdz ceturkšņa beigām un netiks pievienoti jauni tarifi, mēs lēšam, ka ietekme palielinās mūsu izmaksas par 800 miljoniem EUR,” teica Kuks.
“Šo aplēsi nevajadzētu izmantot, lai veidotu prognozes nākamajiem ceturkšņiem. Ir daži unikāli faktori, kas labvēlīgi ietekmē jūnija ceturksni,” viņš precizēja.
Kas sakāms Apple izpilddirektoram?
Kad zvans pārgāja uz jautājumu un atbilžu sadaļu, Kuks atbildēja sīkāk. Kris Velčs šo atbildi piefiksēja lasāmā formātā:
“Jūnija ceturksnī mēs sagaidām, ka lielākās daļas ASV pārdoto iPhone izcelsmes valsts būs Indija, bet gandrīz visu ASV pārdoto iPad, Mac, Apple Watch un AirPods produktu izcelsmes valsts būs Vjetnama. Lielākajai daļai ārpus ASV pārdoto produktu izcelsmes valsts vai izcelsmes valsts joprojām būs Ķīna.
Ja aplūkojam tarifu kategorijas, kas mums ir piemērojamas šodien, tad attiecībā uz jūnija ceturksni lielākā daļa mūsu tarifu riska ir saistīta ar februārī noteikto ar IEEPA saistīto tarifu 20 % apmērā, kas attiecas uz to produktu importu uz ASV, kuru izcelsmes valsts ir Ķīna.
Turklāt attiecībā uz Ķīnu aprīlī tika paziņots par papildu 125 procentu tarifu dažu kategoriju produktu importam. Mums tā ir daļa no mūsu ASV AppleCare un aksesuāru biznesa. Tādējādi kopējā likme Ķīnā šiem produktiem sasniedz vismaz 145 procentus.
Turklāt pārredzamības un skaidrības labad jāatgādina, ka lielākajai daļai mūsu produktu, tostarp iPhone, Mac, iPad, Apple Watch un Vision Pro, pašlaik netiek piemēroti aprīlī paziņotie globālie savstarpējie tarifi, jo Tirdzniecības departaments ir uzsācis 232. sadaļas izmeklēšanu par pusvadītāju, pusvadītāju ražošanas iekārtu un pakārtoto produktu, kas satur pusvadītājus, importu.
Jūnija ceturksnī, kā jau minēju savos ievadkomentāros, mēs lēšam, ka, pieņemot, ka pašreizējās globālo tarifu likmes, politika un piemērošana nemainīsies visu ceturksni, ietekme uz mūsu izmaksām būs 800 miljoni EUR. Es negribētu prognozēt ražošanas struktūru nākotnē, bet es gribēju sniegt jums skaidrību par jūnija ceturksni.”
Lūk, te nu tas ir salasāms. Izklausās, ka Apple uzskatīta, ka tarifu izmaksas varētu pieaugt, tiklīdz vairs nebūs spēkā tie “unikālie faktori”, kas bija aktuāli jūnija ceturksnī. Tomēr uzņēmums šo apgalvojumu vēl neapstiprina.
“No savas puses mēs vadīsim uzņēmumu tā, kā vienmēr esam to darījuši, pieņemot pārdomātus un apzinātus lēmumus,” teica Kuks.
Avots: TheVerge