Jaunais Tesla Cybertruck divu dienu laikā saņēmis 146 000 pasūtījumus

Pēdējo gadu laikā pikapi ir kļuvuši arvien populārāki. Jau pirms kāda laika inženiere Simone Giertz nevarēja sagaidīt, kad Tesla laidīs klajā savu elektro pikapu, tādēļ nolēma pati to izveidot, pārveidojot Tesla 3 modeli pikapā. Video kļuva visai populārs un daudziem radās jautājums, kad beidzot Tesla laidīs klajā savas automašīnas pikapa versiju. Nu, tas ir noticis. Pirms pāris dienām, 21. novembrī, Tesla prezentēja savu jaunāko auto –  Tesla Cybertruck elektro pikapu. Taču, iespējams, automašīna nav tieši tāda, kādu to daudzi būtu iztēlojušies…

Izskatās, ka  Tesla  ir izlēmusi atšķirties no pārējās tirgus daļas ar  Blade Runner iedvesmotu dizainu. Īlons Masks ir teicis, ka vēlas kombinēt  Porsche līmeņa veiktspēju ar  Ford F-150 pikapa lietderību.

Jaunā auto prezentācija cieta visai lielu neveiksmi. Tās laikā  Īlons Masks minējis, ka jaunajam auto ir nesasitams bruņu stikls. Rādot prezentāciju tiešraidē, Īlons Masks uz skatuves aicināja  Tesla galveno dizaineri un aicināja sadauzīt automašīnas stiklu. Pret automašīnas priekšējo stiklu tika mesta metāla bumba, un stikls tika sadauzīts. Īlons Masks aicināja bumbu mest arī pret sāna stiklu, un arī tas ticis sadauzīts. Smejoties viņš tikai piebildis, ka bumba vismaz nav izsista cauri stiklam.

Dienu pēc automašīnas prezentācijas, iemaksājot 100 Eur, Tesla mājas lapā jau bijusi iespēja pasūtīt jauno auto. Atšķirībā no kompletācijas pasūtīšanai pieejamas 3 versijas:

 •  Viena motora aizmugurējo riteņu piedziņa ar 402 km diapazonu pie vienas uzlādes, iespēju sasniegt 100 km/h mazāk kā 6.5 sekundēs. Aptuvenā cena – 36 200 Eur.
 •  Divu motoru pilnpiedziņa ar 480 km  diapazonu pie vienas uzlādes, iespēju sasniegt 100 km/h mazāk kā 4.5 sekundēs. Aptuvenā cena – 45 300 Eur.
 •  Trīs motoru pilnpiedziņa ar 804 km diapazonu vienas uzlādes laikā, iespēju sasniegt 100 km/h mazāk kā 2.9 sekundēs. Aptuvenā cena –  63 420 Eur. (Šī modeļa ražoša tiks uzsākta tikai 2022. gada beigās.)

Standarta cenā ir iekļauts autopilots, taču par 6300 Eur iespējams pievienot komplektāciju, kas, kā Tesla apgalvo, laika gaitā spēs padarīt automašīnu pilnībā autonomu, taču pēc šī brīža likumiem, tas vēl nav iespējams. Izvēloties šo komplektāciju, cena līdz ražošanai vairs netiks palielināta, kā arī klientam tiks piedāvāti regulāri programmatūras atjauninājumi.

100 Eur iemaksu iespējams pilnībā saņemt atpakaļ, norāda Tesla. Klienti var veikt savu automobiļu konfigurēšanu līdz 2021. gada beigām, kad tiks uzsākta ražošana.

Neskatoties uz neveiksmi automašīnas prezentēšanas laikā, Tesla Cybertruck elektro pikaps jau divu dienu laikā saņēmis 146 000 pasūtījumus. Ar 100 ASV dolāru iemaksu tie ir 14.6 miljoni dolāru nepilnu 48 stundu laikā.

No pasūtījumiem 42%  bijuši 2 motoru pilnpiedziņas pikapi, 41% 3 motroru pilnpiedziņas pikapi un 17% 1 motora aizmugurējās piedziņas pikapi.

Interesanti, ka visa šī jaunās automašīnas popularitāte panākta bez reklāmām. Tesla piedāvā iepriekšēju automašīnu pasūtīšanu, lai radītu satraukumu par jaunajiem auto, kā arī nodrošinātu īslaicīgus ieņēmumus, kas palīdzēs nodrošināt ražošanu.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

5 Responses

   1. Jā tāda ir nākotne, es vēlos atgriezties pagātnē! Nepietiek ar nēģeriem un transvestītiem, tagad arī jau elektromobīļi :/

    Fašisms – Tu esi nācijas līderis, kurš apsolījis tautai spožu nākotni, kurā viņa atgriezīsies pie pagātnes vērtībām. Sid Meier’s Civilization III fašisma apraksts.

 1. Nevajag jau nu pārspīlēt.
  Tie nav 146K pasūtījumu. Tie ir 146K cilvēku, kuri ponta pēc ir iemaksājuši 100$, kurus visticamāk drīz savāks atpakaļ.
  Un 14M priekš tās rūpnīcas ir spļāviens jūrā. No tās naudas pat mēnešalgas nevar visiem darbiniekiem izmaksāt.
  Tīrs PR no Tesla puses, lai ļautiņi varētu kaimiņiem pazīmēties, ka “pasūtinājuši” sev Teslu.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt