Koki – viens no lielākiem 5G šķēršļiem?

5G un koki, 3… 2… 1… Aiziet!

Vai esat kādreiz aizdomājušies par to, kā koki ietekmē 5G signālu? Es arī nē.

5G ir kas pavisam jauns un, iespējams, vēl pat neizpētīts tehnoloģiju brīnums daudziem no mums. Tāpat kā vairumam tehnoloģiju, arī 5G ir šķēršļi, kas var traucēt vai ietekmēt tā darbību. Izrādās, ka 5G signālu var ietekmēt arī koki.

Pētnieku komanda no ASV, Nacionālais Standartizācijas un tehnoloģijas institūta (NIST), gandrīz gada garumā ir veikuši padziļinātu izpēti, par to, kādos veidos koki un meži ietekmē 5G milimetru vilni.

Šī konkrētais viļņa garums ir viens no ātrākajām 5G formām un galvenais dzinējspēks 5G-nākotnes vīzijai. Galvenis šķērslis šīs vīzijas īstenošanai ir dažādi 5G viļņu ierobežojumi, kā piemēram, tie neceļo tālu un tos ietekmē/bloķē dažādi objekti – sienas, ēkas un… koki.

Lai gan jau kādu laiku ir zināms, ka koki var traucēt 5G signālam, pētniekiem nebija informācijas par to, cik lielu problēmu var radīt mūsu lapotie draugi.

Kopumā koki izraisīja vidēji apmēram 35,3 decibelus lielus izplatīšanās zudumu. Ja signāls tiek raidīts blīvā mežā, tas varētu rezultēt uz 1000 reižu mazāk jaudīgu 5G signālu.

Pētnieki arī konstatēja, ka traucējumi atšķiras atkarībā no gadalaika un koku sugas. Traucējumi parasti bija zemāki ziemā, kad koku lapas bija jau nokritušas, nekā vasarā, kad meži ir pilnā plaukumā. Attiecībā uz sugām mūžzaļie koki bija iekļauti vismazāk 5G-friendly (5G draudzīgo) koku sarakstā. Un, protams, ka signāla zudumi bija visaugstākie blīvi aizaugušās teritorijās.

NIST visu savu laiku netērē, mērot pārraides signālu un koku mijiedarbību. Tas atrodas ASV Tirdzniecības ministrijas pakļautībā un pēta visu, sākot no sejas atpazīšaas tehnoloģijām līdz nanomateriāliem. Institūts tika dibināts 1901. gadā, padarot to par vienu no valsts senākajām fizikas laboratorijām.

Avots: Morning Brew

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt