5G telefoni, kas tiks izlaisti jau nākamgad

2019.gadā viedtālruņa nozarē sagaidāma ievērojama revolūcija. Vadošie viedtālruņa zīmoli ļoti aktīvi strādā pie saviem 5G tālruņiem.

Kas tad īsti ir 5G? 5G ir nākamās paaudzes mobilais platjoslas tīkls, kas aizstās vai palielinās jūsu 4G LTE savienojumu. Tiklīdz telefoni un tīkla infrastruktūra ir spējīgi nodrošināt 5G, mēs visi varam sākt baudīt ātrāku interneta savienojumu, kā augšupielādes un lejupielādes ātrumus. Tāpat krasi samazināsies latentums vai laiks, kad ierīce sazināsies ar citiem bezvadu tīkliem.

Cik daudz ātrāks būs 5G? Pēc pašreizējās informācijas 5G sasniedz ātrumu, kas ir divdesmit reižu ātrāks nekā 4G LTE. 4G LTE maksimālais ātrums ir 1 GB sekundē, savukārt 5G spēj sasniegt 20GB ātrumu sekundē. Paturiet prātā, ka tie ir maksimālie ātrumi. Faktiskais ikdienas ātrums būs atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, atrašanās vietas, ierīces, kas jums ir, un vai jūs esat kustībā vai nē. Visticamāk, jūs saņemsit 100MB sekundes ikdienas ātrumu, bet 4G pašlaik tikai piedāvā 10MB sekundē ikdienas ātrumu.

Kuri tad būs pirmie viedtālruņi, par tiem raksta turpinājumā.
Kā jau pirms neilga laika varējāt lasīt, tad, iespējams, pirmais viedtālrunis, kas nodrošinās 5G savienojumu, būs Xiaomi Mi Mix3, kas jau demonstrēja savu viedtālruni Ķīnā notikušajā konferencē. Tiek lēsts, ka 5G Mi Mix 3 tiks laists klajā 2019. gada 1. ceturksnī.

OnePlus 5G viedtālruni plāno izlaist arī 2019.gada 1.ceturksnī, tātad līdz maijam. Šeit manuprāt arī noskaidrosies, kurš būs pirmais 5G viedtālrunis starp Xiaomi un OnePlus, jo abi šie uzņēmumi ir paziņojuši, ka būs pirmie, kas izlaidīs 5G viedtālruni.

Huawei ir paziņojuši, ka to pirmais viedtālrunis ar 5G oficiāli būs gatavs 2019. gada vidū. Kā arī Huawei apstiprināja, ka tā pirmais 5G viedtālrunis būs aprīkots ar salokāmu displeju. Pirmais plānotais Huawei modelis ar 5G būs P30 vai Mate 30.

Samsung 5G tālruni ir ieplānojis nākošajā modelī, kas ir Samsung S10 X 5G. Plānots, ka tas varētu notikt 2019. gada 1.ceturksnī. Bet vai tas būs ātrāk par Xiaomi vai OnePlus? Atliek vien gaidīt un skatīties, kurš tad būs pirmais šajās sacīkstēs.

Arī LG, OPPO, Motorola, Sony, Vivo, ZTE, Nokia ir veikuši testus saistībā ar 5G tehnoloģiju, un arī šie zīmola telefoni ir plānoti tirgošanai nākamajā gadā. Bet, kur tad Apple? Diemžēl šobrīd jaunākie ziņojumi liecina, ka acīmredzot Apple pašreizējās nelaimes ir ar Qualcomm,  un šķiet, ka  iPhone 5G tālrunis nebūs pieejams 2019. gadā. Tas ir tāpēc, ka Qualcomm vietā būs jāsūta 5G modēmi no Intel, un neizskatās, ka tie būs pieejami līdz pat 2020. gadam.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

5 Responses

  1. kaarteejaais bezjeedziigais fufelis … neredzu jeegu prieksh mobiilaa 5g … labaak buutu baterijas uzlabojushi … ekraana aizsardziibu uzlabojusi .. tiesaam noderiigas lietas … nevis 5g .. 10gb rami un entie kodola procesori … butu labaak sisteemu optimizejusi un nevajadzetu tadus resursus

      1. Nekādiem standartiem neatbilstošā Kakostrofa ir priekš iesūnojušiem sakārņiem. Piemēram tādiem kā tu. Pēdējos padsmit gadus visi lieto Latvian QWERTY

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt