Mākslas darbs – dators ar 6 pasaules bīstamākajiem datorvīrusiem

Daži no pasaules izcilākajiem mākslas darbiem ir pazīstami ar savu sarežģīto vēsturi vai māksliniekiem, kas tos radījuši. Kā visai interesantu mākslas darbu tehnoloģiju pasaulē varētu minēt interneta mākslinieka Guo O Dong portatīvo datoru. Kas tam ir tik īpašs? Šajā portatīvajā datorā atrodas 6 no pasaulē visbīstamākajiem datorvīrusiem.

Guo O Dong intervijā ar interneta portālu The Verge min, ka mērķis, veidojot šādu portatīvo datoru, bijis parādīt, cik lieli patiesībā ir draudi, ko rada digitālā pasaule. Sabiedrībā pastāv uzskats, ka tas, kas notiek datorā, nevar mūs īsti ietekmēt, taču tas ir pilnīgs absurds.

6 vīrusi, kas ievietoto datorā (10.2 collu Samsung NC10-14GB) tika izvēlēti pēc to radītajiem ekonomiskajiem bojājumiem. Tie ietver ILOVEYOU vīrusu, kas 2000. gadā parādījās, kā pie e-pastiem pievienota mīlestības vēstule. Kā arī WannaCry vīrusu, kas 2017. gadā izslēdza datorus slimnīcās un lielās rūpnīcās visā pasaulē. Vīrusa izveidē tika vainotas Ziemeļkorejas izlūkdienesta aģentūras.

Guo O Dong intervijā stāsta, ka WannaCry vīruss ir perfekts piemērs tam, kā vīrusu uzbrukumi var radīt nopietnas sekas. WannaCry vīruss Lielbritānijas Nacionālās veselības dienestam radīja bojājumus vairāk kā 100 miljonu ASV dolāru apmērā un tā rezultātā tika atcelti desmitiem tūkstoši ārstu apmeklējumu.

Šo mākslas darbu – datoru ar 6 pasaules bīstamākajiem vīrusiem – pasūtījusi kiberdrošības firma DeepInstict, un šobrīd šis dators atradies tiešsaistes izsolē internetā. Guo O Dong apgalvo, ka bojājumi, ko šie vīrusi radītu, ja dators tiktu savienots ar internetu, varētu būt 95 miljardu apmērā.

Jaunākā informācija liecina, ka dators nopirkts par 1,3 miljardiem ASV dolāru. Dzirdot šādu faktu šķiet, ka pārdot šādu datoru kādam interneta izsolē ir neprāts – tas ir visai bīstami. Taču pircējam, iegādājoties šo datoru, jāpiekrīt visai daudz drošības noteikumiem, kā arī visi portatīva datora pieejamie porti un piekļuve interneta tīkliem pirms izsūtīšanas tiks funkcionāli atspējota.

Avots: The Verge

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Kaut kāda huina. 1.3 miljardi dolāru par vecu portatīvo ar 5 vīrusiem tajā?

    Laptopa cena lombardā 150 dolāri. Konkrētos vīrusus var atrast internetā un iekačāt datorā. Nekas tur nav tādas naudas vērts un tādu laptopu var izgatavot pāris stundu laikā no nulles. Liekas ka autors ir kārtējais transleiteris. Un konkrētais laptops ir buļļa kaka un reklāmas triks. Paši viņu arī izsolē nosolīja ar shill bideriem.

    Kā arī jāņem vērā tas, ka ILoveYou un WannaCry pilnībā nefunkcionē uz vienas kopējas OS. ILoveYou ja nemaldos darbojās tikai uz Win9x un varbūt arī uz Win2000 bet WannaCry ir XP tēmēts vīruss.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt