Izmantojot mākslīgo intelektu (MI) un fizikas simulācijas, LegoGPT pārvērš tekstu par reāliem Lego dizainiem.
Internetā ir parādījies jauns MI rīks, kas nāks talkā situācijās, kad Lego klucīšu ir par daudz, bet radošuma par maz. Ievadot savu vīziju iekš MI rīka, tas uzrakstīs pamācību, kā izveidot iecerēto, nosaucot par precīzu skaitu nepieciešamo klucīšu.
Lai nemaldinātu lietotāju ar nereālām iespējām, šis rīks visus dizainus laiž cauri fizikas simulatoram, kas pārbauda potenciāli vājos punktus. Tieši tāpēc šāda rīka izmantošanai nav nepieciešama nedz mūžīga pieredze ar Lego, nedz inženiera zināšanas.
LegoGPT maģija
Projekta realizācijai pamatā ir ļoti apjomīga datu bāze – StableText2Lego. Tās izveidei zinātnieki uzbūvēja vairāk kā 47000 klucīšu struktūras, komplektējot tās ar teksta aprakstiem. Protams, tas ir gana piņķerīgs darbs, tāpēc piesaistīts tika arī GPT-4o. OpenAI rīks analizēja struktūras no 24 dažādiem leņķiem un izveidoja atbilstošu aprakstu. Visi kodi, dati un demo ir pieejami iekš GitHub mājaslapas.
Šobrīd gan Harija Potera pilis un policijas iecirkņi ir attālāka nākotne, jo rīks darbojas vien 20 klucīšu kubveida telpā. Savukārt projektu izveidei tiek izmantoti 8 standarta taisnstūra klucīši.
Lai arī šis rīks vēl nav gatavs aizstāt Lego dizainerus, tas tāpat ir visai aizraujošs, nodrošinot reāli pagatavojamu projektu pamācības. Patreiz arī MI dizaineri pēc noklusējuma īpaši nerūp krāsas, taču ir iespējams palūgt specifiskas gammas.
Avots: TechRadar