OpenAI atklāj GPT-4o: kādas ir tā funkcijas?

OpenAI laidis klajā jaunu mākslīgā intelekta modeli: GPT-4o. Tam ir advancētas balss, teksta un redzes prasmes. 

13. maijā norisinājās OpenAISpring Updates” pasākums, kur uz skatuves kāpa Mira Muratī, OpenAI galvenā tehnoloģiju darbiniece, un vērsa uzmanību uz uzņēmuma svaigākajiem sasniegumiem. Pasākuma laikā Mira atklāja jaunu un jaudīgu MI modeli: GPT-4o. Tas ir veidots ar prasmi saprast balsi, tekstu un attēlus, kā arī runāt dažādās emocijās, liekot sev izklausīties pēc cilvēka.

Kas ir GPT-4o?

Pasākuma laikā Mira Muratī veica pāris paziņojumus, ieskaitot arī par jaunas ChatGPT datora lietotnes pieejamību, jaunām ChatGPT funkcijām un, protams, par svaigāko modeli. Burts “o” iekš nosaukuma nozīmē “omni-model”, kam ir spēja nodrošināt GPT-4 inteliģenci, bet darbojoties vēl ātrāk un ar vairākām prasmēm. Paziņojuma laikā Muratī pieminēja, ka GPT-4o ir divas reizes ātrāks, 50 procentu lētāks un ar 5 reižu augstākām ziņu saņemšanas (rate limit) robežām nekā GPT-4 Turbo.

Kā strādā jaunais GPT?

Atbildot uz lietotāju komandām, šis GPT darbojas gudrāk. Tas nodrošina īstā laika balss atbildes, veidojot aizraujošu sarunu. Pirms tam ChatGPT Voice Mode esot bijusi ar ievērojamām aizturēm un informācijas trūkumu. Taču jaunais modelis var sniegt atbildes dažādos režīmos. Pasākuma norises laikā tika demonstrēts, kā robots var palīdzēt atrisināt matemātikas uzdevumus, sniedzot pavedienus, kā arī sīki izskaidrot kodēšanas problēmu. 

Ar šo modeli lietotājiem nav jāgaida līdz tas beigs runāt, to var pārtraukt ar jauniem jautājumiem – tas nebija iespējams ar GPT-4 Turbo. Modelim arī ir balss modulācijas iespējas jeb “emotive voices”. Lietotāji ar tērzēšanas robotu var veidot cilvēciskas sarunas. 

GPT-4o pieejamība

GPT būs pieejams visā pasaulē ChatGPT Plus un Team klientiem. OpenAI sacīja, ka drīz vien modeli varēs baudīt arī Enterprise lietotāji. Tiem, kuriem nav abonementa, modeļa funkcijas būs ierobežotas, taču drīz vien saņems nepieciešamo atjauninājumu. Visbeidzot, lai padarītu GPT-4o vēl pieejamāku, tas spēs darboties 50 valodās visā pasaulē. 

Avots: HITech

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt