WWDC gaidāmais: Apple Intelligence 

Apple WWDC plāno atrādīt savu jauno MI sistēmu – Apple Intelligence. Uzņēmums iekļaušot MI lietotnēs un funkcijās, saglabājot privātumu. 

Apple parasti nav tie, kuri ievieš jaunas produktu kategorijas. Kā redzēts ar iPhone, Apple Watch un Vision Pro – jomas eksistēja pirms ražotāja pieskāriena. Taču, neskatoties uz to, auditorija vienmēr tiek pārsteigta.

Līdzīgi notiek ar mākslīgo intelektu (MI). Gandrīz divus gadus pēc MI sprādziena, uzņēmums beidzot atklāj savu vīziju šajā lauciņā. Ikgadējā Worldwide Developers Conference Apple atklās savus plānus integrēt MI nozīmīgajās lietotnēs un funkcijās. Svarīgi ir saglabāt privātumu un drošību.

Mākslīgā intelekta sistēmu sauks – Apple Intelligence. Tā būs iekļauta jaunajās iPhone, iPad un Mac operētājsistēmu versijās. Būšot arī sadarbība ar OpenAI.

Pirmdien pulksten 19.00 pēc Latvijas laika sāksies prezentācija; parasti tā norisinās 2 stundas. Ko sagaidīt?

Apple Intelligence funkcijas

Apple pieeja mākslīgajam intelektam ietver tehnoloģijas intergēšanu pēc iespējas vairāk lietotnēs. Uzņēmums mazāk fokusējas uz brīnumiem kā attēlu un video ģenerāciju, bet vairāk uz lietotāju ikdienas atvieglošanu.

Jaunās funkcijas nebūs obligātas, tātad klienti varēs izvēlēties – integrēt tās vai nē. Uzņēmums arī tās pozicionēs kā beta versiju. Lai baudītu jaunumus lietotājiem nepieciešamas iPhone 15 Pro vai kāds jaunāks modelis. Ja īpašumā ir iPad vai Mac, tad ar vismaz M1

Apple MI funkcijas darbinās gan pašu tehnoloģijas, gan rīki no OpenAI. Pakalpojumi balstīsies uz iekš ierīces apstrādi vai mākoņdatošanu, tas ir atkarīgs no uzdevuma sarežģītības. Jaunās operētājsistēmas tiks aprīkotas ar algoritmu, kas spēs to noteikt.

Daļa no paziņojuma koncentrēsies uz drošību. Tiks apspriesti mēri, ko uzņēmums ir pieņēmis, ieskaitot datu centru mikroshēmu drošības funkcijas. Apple nebūvēs lietotāju profilus, balstoties uz lietotāju datiem, un tiks veidoti ziņojumi, kas uzrāda, ka lietotāju informācija ir drošībā un netiek pārdota vai lasīta. 

Svarīga MI soļa sastāvdaļa ir apkopošana. Ražotājs plāno funkcijas, kas var ātri apkopot Safari pārlūkprogrammas rakstus un mājaslapas. Funkcija arī spēs apkopot sanāksmju pierakstus, īsziņas un ē-pastus. Vēl Apple plānojot “panākšanas” funkciju nokavētiem paziņojumiem, sniedzot lietotājiem kompaktu atskaiti par garām palaisto.

Protams, netiks aizmirsts par Siri. Ražotājs plāno atjaunot balss kontroles pakalpojumu, balstoties uz lielo valodu modeļiem – galvenā ģeneratīvā MI tehnoloģija. Pirmo reizi Siri lietotājiem būs pilnīga kontrole pār individuālām funkcijām un darbībām. Piemēram, varēs palūgt Siri izdzēst kādu ē-pastu, rediģēt bildi vai apkopot ziņojumu. 

Xcode palīdzēs programmētājiem automātiski pabeigt kodu. Līdzīgi kā to dara Microsoft Corp. GitHub Copilot. Apple jau to izmanto savā burbulī, taču pārējie, visticamāk, to saņems tikai nākamgad. 

MI arī centīsies uzlabot emocijzīmju klāstu. Īstajā laikā tiks izveidota emocijzīme, kas atspoguļo tajā brīdī rakstīto frāzi vai vārdu.

Voice Memos beidzot būs iespēja transkribēt balss ierakstus. Tā ir funkcija, ko Google Pixel un citu trešo pušu klienti izmanto jau gadiem.

Arī Photos tiks integrēts MI. Protams, tas ir attiecināms uz attēlu rediģēšanu. Kļūs vieglāk uzlabot bildi vai izņemt no tās personu vai objektu. 

Citi programmatūras uzlabojumi

Jau desmitgadēm ilgi Apple industriālā dizaina komanda ir diktējusi uzņēmuma produktu izskatu. Tika nodrošināts, ka ierīcēs esošā programmatūra līdzinās tehnoloģijas vienkāršumam un elegancei. Tomēr tagad arī klienti saņems vārdu šajā jautājumā. Pēdējā iPhone operētājsistēmā (OS) – iOS18 jeb Crystal – lietotnēm vairs nebūs jābūt kārtīgā rindiņā. Tā vietā lietotāji varēs izvēlēties to izkārtojumu. Kā arī ikonas kļūs pielāgojamas. Tas ir, piemēram, sociālo mediju lietotnes būs zilā krāsā, taču ar finansēm saistītās – zaļā. 

Control Center, kas ir vēl viena nozīmīga Apple OS daļa, saņems uzlabotu interfeisu. Ar tā palīdzību shortcut pogas varēs tikt pārkārtotas un saliktas atsevišķās lapās. Būs arī jauns mūzikas logrīks. 

Iestatījumu lietotne, kas pārsvara palikusi nemainīga, saņems izmaiņas. Tai būšot uzlabota navigācija, labāka organizācija un precīzāka meklēšana. 

Messages lietotnē būs arī ar MI nesaistīti jaunumi. Lietotāji varēs aktivēt vizuālos elementus, piemēram, salūtu, ar viena vārda palīdzību. Iepriekš tam bija nepieciešama vesela ziņa. Tapbacks ikonas kļūs krāsainas un iekļaus emocijzīmes. Viena no sen prasītām funkcijām – iespēja ieplānot īsziņu – kļūs par realitāti. Kā arī ilgi apspriestais RCS, atvieglojot saziņu ar Android lietotājiem. 

Jaunumi sagaidāmi arī Calculator, Calendar un Health lietotnē. Pavisam svaiga būšo Passwords lietotne, kas ir aplikācijas versija iestatījumu sadaļai “Paroles”.

Citas operētājsistēmas

watchOS 11 atjauninājums – Moonstone – pievienos uzlabotu Siri interfeisu. Tas pratīs veidot unikālas atbildes, kas atkarīgas no lietotāja lūguma. Aplikācijas kā Fitness arī tiks uzlabotas.

Ar macOS 15 Glow – tika baumots par Apple adblock, taču, šķiet, tas nenotiks. Tomēr būšot kādi vizuāli uzlabojumi jeb jauni tapešu dizaini. 

Uzņēmuma jaunais produkts – Vision Pro – gan nesaņems ievērojamus uzlabojumus ar visionOS 2 jeb Constellation. Tomēr programmatūrā tiks iekļautas funkcijas kā jaunas vides, Passwords lietotne un Vision Pro versija iPad programmatūrai. Šķiet, misija ir aizpildīt tukšās vietas, nevis veidot jaunu Ameriku. 

Ierīces un nākotnē gaidāmais

Lai gan WWDC parasti fokusējas uz programmatūru, uzņēmums dažreiz ir paziņojis par ierīcēm. Piemēram, pagājušogad tika atrādīts Vision Pro. Šoreiz gan esam starp relīzēm, tāpēc nākamais ierīču vilnis nav gaidāms līdz rudenim.

Tomēr, neskatoties uz to, auditorija tiks ievirzīta gaidāmajā. Jaunās veselības funkcijas būs svarīga daļa no uzlabotajiem Apple viedpulksteņiem. AirPods atjauninājumi būs kodols šī gada jaunajiem modeļiem. Taču MI funkcijām vajadzētu palīdzēt pārdot nākotnes iPhone un Mac ar uzlabotajām mikroshēmām.

Avots: HITech

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt