iPhone 16 un 16 Pro Max čipi varētu būt vienādi

Lai gan pēdējos gados standarta un Pro līmeņa viedtālruņi krietni atšķīrās, tas varētu mainīties ar gaidāmo iPhone 16 līniju.

Ziņojums no CTEE apgalvo, ka Apple visas iPhone 16 līnijas ierīces aprīkos ar A18 mikroshēmām. Taču ETNews vēsta, ka Pro sērijai būšot spilgtāks un spējīgāks OLED displejs. 

Čipu stratēģija atšķirsies no iepriekšējo gadu plāniem, tas ir, iPhone 15 bija A16 Bionic, taču 15 Pro aprīkoja jaunais A17 Pro. Šoreiz, izskatās, pie A18 varēs tikt neatkarīgi no viedtālruņa modeļa.

Ideju atbalsta MacRumors atrastie kodi. Mājaslapa ziņo par iOS kodu, kur uzskaitīti iPhone 16 sērijas modeļu numuri, tiem sākoties no iPhone17,1 līdz iPhone 17,5. 

Katram modelim izmantotais skaitlis “17” ir svarīgs. Piemēram, Apple viedtālruņu 15 sērijas parastie modeļi tika nodēvēti kā iPhone15,4 un iPhone15,5 – turpretim, Pro versijas bija iPhone 16,1 un iPhone16,2. Ražotājs divciparu skaitļus izmanto, lai aprakstītu izmantoto čipu. Tas nozīmē, ja katram iPhone 16 modelim ir pievienots “17”, visiem tiks izmantots čips no vienas saimes. 

iPhone 16 sērijas divu slāņu sistēma

Iespējams, šķiet šīs ir lielas pārmaiņas no Apple, taču nevarēsim brīnīties, ja slāņu sistēma paliks nemainīga.

CTEE tic, ka A18 iekš 16 un 16 Plus būs vien pārveidots A17 Pro ar N3E procesu. Savukārt, iPhone 16 Pro un 16 Pro Max saņemšot A18 Pro, kas ir 15-20% lielāks nekā A18. Ar tā palīdzību būs iespēja ievietot lielāku apjomu “grafikas un mākslīgā intelekta (MI) skaitļošanas vienību,” CTEE apgalvo. 

Pastāv arī cita iespēja: Apple izņems pāris A18 funkcijas un izmantos čipa “mazāk spējīgo” versiju parastajiem 16 sērijas viedtālruņiem. 

Viens no A18 iekļaušanas visos iPhone plusiem ir tas, ka tiks uzlabota Apple Intelligence veiktspēja. Tomēr iPhone 15 Pro ir vienīgie tālruņi aprīkoti ar A17 Pro, kas spēj darbināt Apple MI rīkus. Ja katrs jaunās sērijas iPhone saņems A18 Pro vai uzlaboto A17 Pro, pārvaldīt MI uzdevumus būs tīrais nieks.

Jebkurā gadījumā pastāvēs atšķirība starp sēriju modeļiem. Taču tas nebūšot vienīgais veids kā. Atsaucoties uz ETNews, 16 Pro un 16 Pro Max tiks aprīkoti ar OLED, ko nevarēs manīt parastajos sērijas modeļos. Nav izskaidrotas specifikas, tikai tas, ka uzlabotie paneļi izmantos ‘M14AMOLED. Ja baumas izrādīsies patiesas, atliek vien gaidīt septembri, kad uzzināsim tieši kā ir uzlaboti iPhone ekrāni.  

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt