Roboti Tehnika

ABB $150 miljonu rūpnīcā būs roboti, kas prot būvēt citus robotus

Šveices inženiertehniskā grupa ABB ir viena no lielākajām industriālajām robotu veidotājiem valstī. Tā ir paziņojusi par plāniem celt jaunu rūpnīcu Ķīnā, kura maksās 150 miljonus ASV dolāru. Rūpnīcā būs moderna iekārta, kas aprīkota ar izsmalcinātiem robotiem, kurus izmantos citu robotu ražošanai.

Saskaņā ar ABB datiem, viens no katriem trijiem pasaulē pārdotajiem robotiem pagājušajā gadā devās uz Ķīnu, kas iegādājās gandrīz 138 000 robotu. Ķīna ir otrs lielākais ABB tirgus pēc Amerikas Savienotajām Valstīm. Šī jaunā rūpnīca atradīsies netālu no uzņēmuma robotikas universitātes Ķīnā. Tās mērķis ir sākt darboties līdz 2020. gadam. Roboti klientiem Ķīnā tiks ražoti šajā rūpnīcā papildus tiem, kas tiek ražoti eksportam citos tirgos visā Āzijā.

Pieprasījums pēc rūpnieciskajiem robotiem Ķīnā palielinās, jo ražotāji pāriet no cilvēkiem uz robotiem pieaugošās algas dēļ. Paaugstināta automatizācija arī ļaus viņiem konkurēt ar valstīm, kurās ir zemākas ražošanas izmaksas.

ABB jaunā 75 000 kvadrātmetru lielā rūpnīca izmantos programmatūru, kas domāta tam, lai cilvēki un roboti varētu droši strādāt blakus. ABB ražo dažādus robotus, kurus izmanto tādam darbam, kā elektronisko ierīču ražošana, lai saliktu automašīnas.

Avots: ubergizmo.com

Līdzīgi raksti

Atbildēt