Kad Olimpiskās spēles 2012.gadā notika Londonā, organizatori paļāvās uz neapmaksātu brīvprātīgo darbu, lai cilvēku pūļiem palīdzētu atrast viņu ceļu un citas lietas. Bet, kad spēles nonāks Tokijā 2020. gadā, tur būs roboti, kas uzņemsies dažus no šiem pienākumiem.
Tokijas 2020.gada Olimpisko spēļu un paralimpisko spēlētāju organizatori atklāja divus robotus un jaudīgu eksoskeletu, kas tiks izmantoti, lai palīdzētu darbiniekiem un dalībniekiem sacensībās.
Toyota ražotie roboti novirzīs cilvēkus uz viņu sēdvietām, sniegs informāciju un piegādās pārtiku un dzērienus. Cilvēka atbalsta robots (HSR), kuram ir iebūvētas rokas, lai paceltu paplātes un grozus, un piegādes atbalsta robots (DSR), kas izskatās vairāk kā atkritumu tvertne, bet tas arī piegādās preces. Norises vietās tiks izvietoti 16 roboti, un organizatori cer, ka viņi būs īpaši noderīgi cilvēkiem ratiņkrēslos.
“Mēs meklējam, kā mēs varam atbalstīt ikdienas dzīvi cilvēkiem, un kā mēs varam attīstīt robotus, kas var palīdzēt ar ikdienas dzīvi,” saka Toyota galvenais vadītājs Minoru Yamauchi. „Tokijas olimpiskajās spēlēs ratiņkrēslos būs daudzi viesi, un mēs vēlētos, lai viņi baudītu spēles, neuztraucoties par viņu mobilitāti.”
Toyota teica, ka tā cer, ka šie roboti tiks pārdoti plašai sabiedrībai līdz 2030. gadam. Pēdējos gados autoražotājs ir palielinājis resursus šādā tehnoloģijā, lai paplašinātu savu uzņēmējdarbību, nodrošinot „mobilitātes risinājumus” Japānas novecojošajiem iedzīvotājam.
Papildus robota programmām tiks izmantoti arī Panasonic izgatavoti eksoskeleti, kurus sauc par Power Assist Suits. Tie tiks izmantoti, lai palīdzētu darbiniekiem pacelt un pārvietot smagus priekšmetus un bagāžu. Panasonic saka, ka tērpi uzlabo darba ņēmēja efektivitāti par 20 procentiem, ļaujot viņiem pacelt smagas kravas ar mazāku piepūli un strādāt bez sāpēm.
“Mēs vēlētos, lai būtu sabiedrība, kur cilvēki var strādāt bez dzimumu atšķirībām un vecuma atšķirībām,” saka Panasonic galvenais vadītājs Yoshifumi Uchida. „Kad jūs pārvietojat koferi vai smagu kasti, tad Power Assist Suit kļūst ļoti vērtīgs un noderīgs.”
Olimpiskās spēles valstīm bieži vien ir iespēja demonstrēt savus kultūras vai tehnoloģiskos sasniegumus. Un pēdējā reize, kad Japāna 1964. gadā rīkoja olimpiskās spēles, valsts atklāja savu Shinkansen vilcienu. 1964. gada spēles kopš tā laika tiek sauktas par „ pagrieziena punktu Japānai ”, kad tauta, kas joprojām atgūvās no Otrā pasaules kara postījumiem, parādīja savu ekonomisko attīstību. Toreiz tas notika ar vilcieniem, bet 21. gadsimtā, šķiet, tas būs ar robotiem.
Avots: Theverge.com