Ķīnas Uzņēmums Alibaba drīzumā ieviesīs konkurentu ChatGPT

Ķīnas tehnoloģiju gigants Alibaba ir paziņojis par plāniem ieviest savu mākslīgā intelekta (AI) ChatGPT tipa produktu Tongyi Qianwen.

Uzņēmuma mākoņa struktūrvienība apgalvo, ka tuvākajā nākotnē integrēs šo tērzēšanas robotu visos Alibaba uzņēmumos, taču uzņēmums nesniedza sīkāku informāciju par tā ieviešanas grafiku. (termiņu)

Pēdējos mēnešos tehnoloģiju uzņēmumi visā pasaulē ir atklājuši savus tā dēvētos ģeneratīvos mākslīgā intelekta tērzēšanas robotus. Šī gada sākumā Alibaba atklāja, ka strādā pie ChatGPT konkurenta.

Tongyi Qianwen aptuveni tulkojams kā “meklēt atbildi, uzdodot tūkstošiem jautājumu”.

Uzņēmums paziņoja, ka Tongyi Qianwen, kas spēj darboties gan angļu, gan ķīniešu valodā, sākotnēji tiks pievienots DingTalk, Alibaba darbavietas ziņapmaiņas lietotnei.

Tērzēšanas robots veiks vairākus uzdevumus, tostarp pārvērtīs sarunas sanāksmēs rakstiskās piezīmēs, rakstīs e-pasta vēstules un sagatavos biznesa priekšlikumus, norādīja uzņēmums.

Alibaba paziņoja, ka tiks integrēts arī Tmall Genie, kas ir līdzīgs Amazon balss asistenta Alexa viedajam skaļrunim.

Pēdējo mēnešu apkopojums mākslīgā intelekta nozarē

Interese par ģeneratīvo mākslīgo intelektu ir strauji pieaugusi, kopš Microsoft atbalstītais uzņēmums OpenAI novembrī izlaida ChatGPT. Ģeneratīvais mākslīgais intelekts spēj mācīties no iepriekšējiem datiem, lai radītu saturu, kas neatšķiras no cilvēka darba. ChatGPT var atbildēt uz jautājumiem, izmantojot dabisku, cilvēkam līdzīgu valodu, un tas var atdarināt arī citus rakstīšanas stilus, kā datu bāzi izmantojot internetu, kāds tas bija 2021. gadā.

Microsoft ir iztērējis miljardiem dolāru, lai izstrādātu šo tehnoloģiju, kas februārī tika pievienota tās meklētājprogrammai Bing.

Uzņēmums arī paziņoja, ka ChatGPT versiju iestrādās savās Office lietotnēs, tostarp Word, Excel, PowerPoint un Outlook.

Arī Alphabet piederošais uzņēmums Google un Ķīnas tehnoloģiju grupa Baidu ir paziņojuši par saviem mākslīgā intelekta modeļiem un izlaiduši līdzīgus tērzēšanas robotus.

Otrdien Ķīnas kibertelpas regulators nāca klajā ar ģeneratīvā mākslīgā intelekta pārvaldības pasākumu projektu. Saskaņā ar ierosinātajiem noteikumiem uzņēmumi būs atbildīgi par tehnoloģiju apmācībai izmantoto datu likumību, paziņoja Ķīnas Kibertelpas pārvalde.

Pagājušajā mēnesī augsta līmeņa tehnoloģiju nozares pārstāvju grupa aicināja apturēt jaudīgu mākslīgā intelekta sistēmu apmācību.

Twitter vadītājs Elons Masks (Elon Musk) un Apple līdzdibinātājs Stīvs Vozņaks (Steve Wozniak) bija starp tiem, kas parakstīja atklātu vēstuli, brīdinot par iespējamiem riskiem, un norādīja, ka mākslīgā intelekta sistēmu izstrādes sacensība ir ārpus kontroles.

Avots: BBC news

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt