Jaunumi

Tesla 2022. gadā zaudēja 140 miljonus dolāru Bitcoin

Saskaņā ar iesniegtajiem dokumentiem Tesla 2022. gadā cieta 140 miljonus ASV dolāru lielus zaudējumus no saviem ieguldījumiem Bitcoin kriptovalūtā.

Elektromobiļu ražotājs paziņoja, ka kopumā zaudējis 204 miljonus ASV dolāru no ieguldījumiem Bitcoin, lai gan tirdzniecības rezultātā tas atguva 64 miljonus ASV dolāru.

Tesla 2021. gada sākumā ieguldīja 1,5 miljardus ASV dolāru Bitcoin kriptovalutā, un tās vadītājs Īlons Masks paziņoja, ka tie tiks pieņemti kā maksāšanas līdzeklis. Dažas nedēļas vēlāk kriptovalūtas vērtība strauji mainījās, un Tesla kopš tā laika ir pārdevusi lielāko daļu savu BitcoinTagad uzņēmumam ir Bitcoin aptuveni 184 miljoni ASV dolāru vērtībā.

Īlons Masks ir bijis viens no redzamākajiem kriptovalūtas atbalstītājiem, un viņa izteikumi sociālajos plašsaziņas līdzekļos bieži vien ir veicinājuši ievērojamu kriptovalūtas tirdzniecības aktivitāti.

Tesla 2021. gada februāra Bitcoin iegāde izraisīja kriptovalūtas cenas kāpumu par vairāk nekā 25 % līdz 48 000 ASV dolāru, kas tobrīd bija rekordliela vērtība. Tā atkal pieauga 2021. gada martā, kad Masks Twitter paziņoja, ka uzņēmums ļaus klientiem maksāt par automašīnām, izmantojot Bitcoin.

Taču pēc tam, divus mēnešus vēlāk, kad uzņēmums atsauca šo plānu, atsaucoties uz bažām par klimata pārmaiņām, kriptovalūta kritās par vairāk nekā 10%. Saskaņā ar Apvienotās Karalistes Valsts kases datiem Bitcoin ražošanai visā pasaulē tiek izmantoti aptuveni 39 % no Apvienotās Karalistes enerģijas gada patēriņa vai vairāk nekā visas Argentīnas gada patēriņš. Pēc Kembridžas Universitātes pētījuma tās ir aptuveni 121.36 TWh gadā. Citi aprēķini liecina, ka kriptovalūtas ražošanai nepieciešamais enerģijas patēriņš ir vēl lielāks.

Bitcoin cena 2022. gada novembrī strauji pieauga līdz gandrīz 70 000 ASV dolāriem, bet pēc tam, kad Tesla nolēma atbrīvoties no lielākās daļas savas kriptovalūtas, tā kritās par vairāk nekā 50 %.

Avots: BBC News

Atbildēt

Līdzīgi raksti