Jaunumi Tehnoloģiju jaunumi

Tesla vēlas izmantot radaru sensorus, lai atklātu karstā automašīnā atstātus bērnus

Nākotnes Tesla automašīnām var būt iebūvēta funkcija, kas var pārliecināties, ka karstā automašīnā netīšām nepaliek neviens bērns.

Autoražotājs ir lūdzis FCC atļauju tirgot maza darbības attāluma interaktīvu kustības uztveršanas ierīci, kas izmanto lielāku jaudas līmeni, nekā atļauj pašreizējie noteikumi. Saskaņā ar uzņēmuma iesniegto informāciju, ierīce izmanto milimetru viļņu radara tehnoloģiju, lai noteiktu pārvietošanos transportlīdzeklī un klasificētu tajā esošās personas.

Uzņēmums atzīmēja, ka 2019. gadā karstajās automašīnās gāja bojā vairāk nekā 50 bērnu, liecina Nacionālās šosejas satiksmes drošības pārvaldes informācija. Tesla sacīja, ka šī tehnoloģija var būt daudz efektīvāka nekā kameru sistēmas līdzīgu nāves gadījumu novēršanai. Tā kā tas var noteikt elpošanu un sirdsdarbības ātrumu, atšķirībā no svara sensoru sistēmām, tas var noteikt atšķirību starp bērnu un priekšmetu, tādējādi novēršot nepatiesu trauksmi.

Tehnoloģijai ir arī citi potenciālie pielietojumi. Tas varētu ļaut optimizēt drošības spilvenu atvēršanās avārijas gadījumā, pateicoties tā spējai novērtēt ķermeņa izmēru. Tas var arī izraisīt precīzākus drošības jostu atgādinājumus, jo tas var noteikt, vai sēdeklī ir reāla persona, nevis novietots kāds priekšmets. Visbeidzot, kamēr tehnoloģija koncentrēsies uz automašīnas salonu, tā var skenēt arī līdz sešām pēdām ārpus automašīnas. Tas tai nodrošinātu vajadzīgo spēju nodrošināt modernāku zādzību novēršanas sistēmu, kas var atklāt salauztus logus un transportlīdzekļa ielaušanos.

 

Avots: Engadget

Atbildēt

Līdzīgi raksti