Programmatūra

Tune – jauns Chrome paplašinājums

Jigsaw laidis klajā eksperimentālu Chrome paplašinājumu, kas spēj atrast un bloķēt internetā esošus rupjus, aizskarošus vārdus un komentārus. Paplašinājums, saukts par Tune, piedāvā slēpt informāciju dažādos līmeņos.  Zen mode (zen režīms) izslēdz visus rupjos un aizskarošos komentārus, kamēr Volume levels (skaļuma līmeņi) ļauj piemērot to, cik daudz informācijas vēlaties bloķēt.

Jaunais paplašinājums izmanto speciālu mašīnu, kas atpazīst noteiktus vārdus un nosaka vai komentārs ir rupjš vai aizskarošs. Tā izmanto Perspective – API (application programming interface – lietojumprogrammas saskarni), ko 2017. gadā izveidoja Jigsaw un Google komanda. API šobrīd izmanto dažādi ziņu portāli kā The New York Times un The Guardian.

Jigsaw gan piebilst, ka Tune paplašinājums ir eksperiments, kas, protams, analizējot un bloķējot internetā esošo saturu, vēl nebūs tik precīzs. Paplašinājums gluži nebūs risinājums tiešiem apvainojumiem, jo tiek veidots, lai uzlabotu tiešsaistes diskusijas.

Šobrīd paplašinājums ir pieejams komentāriem YouTube, Reddit, Facebook, Twitter un Disqus. Komentāri, kas satur rupjus vai aizvainojošus vārdus tiek aizvietoti ar tukšumu un vienu punktu. Uzspiežot uz punkta, iespējams atklāt komentāru. Protams, paplašinājums var arī kļūdīties, paslēpjot informāciju, kuru uzstādot iestatījumus, nevēlējāties cenzēt. Taču, apzinoties, ka cenzēšanu veic mašīna, turklāt vēl eksperimentālā versijā, tas patiesi ir sīkums.

Atbildēt

Līdzīgi raksti