Apskati

USB type-C kabeļa apskats, jeb, kad telefons nelādējas

Parasti visi viedtālruņu un planšetdatori ir no veikala jau noklomplektēti ar sienas lādētāju un lādēšanas/datu apmaiņas kabeli un komplektā esošās lietas ir visai labas kvalitātes.  Taču, kā mēs zinām, arī labas lietas no ilgstošas (varbūt neatbilstošas) lietošanas mēdz sabojāties un izņēmums nav arī lādēšanas kabeļi. Visbiežāk tiem mēdz pārlūst kāda no dzīslām netālu no spraudņa, locījuma vietā. Dažreiz ir vajadzība pēc vēl viena kabeļa, ko aiznest uz darbu, vai komplektā esošais kabelis vienkārši ir par īsu. Risinājumi ir vairāki – var mēģināt sameklēt sava telefona ražotāja kabeli. Samsung un iPhone kabeļus var atrast bez problēmām, taču cena parasti sākas no 10€ un garums nepārsniedz 1,5m. Var Maximā vai RD Electronics nopirkt kādu no mazpazīstamu ražotāju izstrādājumiem, taču arī tādiem cenas sākas no 3€ un ar kvalitāti var nepaveikties. Esmu ar tādu situāciju saskāries jau sen, tādēļ no Aliexpress esmu sūtījis dažādu ražotāju un cenu kabeļus un tagad padalīšos ar savu pieredzi.

Aliexpress platformā dažādus USB kabeļus var atrast par cenu sākot no 0.5€. Visdrīzāk šāds kabelis būs nekvalitatīvs, telefons lādēsies lēni, nebūs ātro uzlādes standartu atbalsts, nebūs datu apmaiņas iespēju vai tā būs ļoti lēna. Ne viss, kas nāk no Ķīnas, ir nekvalitatīvs. Ir atsijājušies daži ražotāji, kas piedāvā labas kvalitātes preces. No kabeļu un lādētāju ražotājiem tādi ir Ugreen, Orico un Baseus. Šo ražotāju kabeļus esmu pircis sev un saviem draugiem, testējis un varu apliecināt augsto kvalitāti! Ja Baseus ir samērā jauns ražotājs, tad Ugreen un Orico ir veterāni. Ugreen par godu savai gadadienai (nevarēju atrast kurai), rīko grandiozas izpārdošanas, kas beigsies 17.decembrī pulksten 10:00 pēc Latvijas laika, tādēļ šodien apskatīsim Ugreen ražojumu – Type-A uz Type-C 1.5m garu kabeli (modelis US288).

Visi Ugreen kabeļi ir iepakoti glītā ”zip” maisiņā un klāt ir pielikta ”velcro” lente, ar kuru kabeli var ērti fiksēt vajadzīgā garumā/pozīcijā. Kabelim ir neilona apvalks, kas to pasargā no mehāniskiem bojājumiem, kopējais kabeļa diametrs 3.4mm. Abi spraudņi ir no alumīnija, vietās, kur kabelis savienojas ar spraudņiem, ir lokanas gumijas pārejas, lai samazinātu iespēju to aizlauzt. Mans eksemplārs ir 1.5m garš, taču ir iespēja izvēlēties 0.25m, 0.5m, 1m, 1.5m, 2m un 3m garus kabeļus.

Ražotājs garantē, ka bez problēmām var pārvadīt 3A stipru strāvu. Būtiskākais USB lādēšanas kabeļa parametrs ir tā elektriskā jeb omiskā pretestība, jo no tās ir atkarīgs sprieguma kritums kabelī un līdz ar to arī strāva, ar kādu lādēsies viedierīce. Šo parametru parasti neviens ražotājs nenorāda, tādēļ atliek vien veikt mērījumus pašam. Par cik 4.6V ir minimālais spriegums, lai telefons normāli lādētos, tad līdz tam arī celšu strāvu.

Kā var redzēt attēla, no lādētāja izejošais spriegums ir 5.17V. Pie slodzes, izejot cauri testējamajam kabelim, tas nokrīt līdz 4.6V, strāvai sasniedzot 2.9A. Kabeli zem slodzes atstāju uz 30 minūtēm, kuru laikā silšana netika konstatēta. No tā var secināt, ka ar testā izmantoto lādētāju viedierīcei var nodrošināt 2.9A uzlādes strāvu. Izmantojot lādētāju ar izejas spriegumu 5.25V, noteikti var nodrošināt arī 3A. Ātrās uzlādes standartu QC 3.0 kabelis atbalsta. Tiek solīts datu pārraides ātrums 480 Mbps. Man gan sanāca ap 300Mbps, bet iespējams, ka pie vainas tas, ka datorā ir USB 3.0 nevis 3.2.

Noslēgums

Bez apskatītā kabeļa, man ir vesela kolekcija ar dažādiem šī ražotāja kabeļiem (3.5mm mini jack spliteris, 25cm garš type-C kabelis, koaksiālais audio kabelis, microUSB), kurus lietoju vismaz 5 gadus. Pa šo laiku izbeidzies ir tikai viens microUSB reversīvais kabelis (pēc pusotra gada ikdienas lietošanas) – spraudnī sāka zust kontakts. Tas būtu piedodams, jo microUSB standarts neparedz reversīvu spraudņu izmantošanu, tas ir paša Ugreen izgudrojums. Raksta beigās būs saites uz šo kabeli un vēl dažādiem Ugreen aksesuāriem. Pievērsiet uzmanību, ka iepērkoties par summu virs 8.43€, Ugreen veikals piedāvā dažādus atlaižu kuponus, kas summējās ar dzimšanas dienas atlaidēm!

Plusi:

  • Nodrošina ātru telefona uzlādi un datu pārraidi
  • Nav stīvs, labi lokās
  • Spraudņu savienojuma vietas samazina pārlūšanas iespējas
  • Var izvēlēties dažādus garumus, pat 3m!
  • Komplektā iekļauta “velcro” lente

Mīnusi:

Nespēju atrast 🙂

Aliexpress links uz apskatīto kabeli 1.5m (1.74€ ar kuponu): šeit.
Aliexpress links uz GaN lādētāju 65W ar QC 4.0 un PD atbalstu, var lādēt arī portatīvos datorus (16.16€ ar kuponiem): šeit.
Aliexpress links uz iPhone ātro lādētāju ar visu kabeli (7.29€ ar kuponu) type-C (4.46€ ar kuponu): šeit.
Aliexpress links uz divu portu lādētāju ar kopējo jaudu 36W (11.88 ar kuponu): šeit.

  1. Sākumā nesapratu ‘Par cik 4.6V ir minimālais spriegums, lai telefons normāli lādētos, tad līdz tam arī celšu strāvu’, bet pēc bildes viss apskaidrojās, tev ir maināmas slodzes patērētājs. Sakarīgs raksts. Man arī pieredze ar Aliexpress kabeļiem ir laba. Mēdz pēc tam spamot ar citiem produktiem, bet ir ok. Piemēram Baseus kabelis 3m ar gaismu galā. Kalpo gadus piecus, nu tā gaisma tumsā palīdz atrast kabeļa galu, bet baigā vajadzība pēc tā nav, toties ir nejēdzīgi spilgta, traucē gulēt. Bet to jau viegli risināt. Mērījis neesu, bet spriežot pēc uzlādēšanas ātruma, tuvu pie diviem ampēriem iet cauri.

Atbildēt

Līdzīgi raksti