Drošība

WhatsApp maina savu Eiropas konfidencialitātes politiku

Septembrī Īrijas Datu aizsardzības komisija (DPC) piesprieda WhatsApp naudas sodu 225 miljonu Eur apmērā par to, ka lietotne nav pienācīgi ievērojusi Eiropā spēkā esošos tiesību aktus. Lai gan uzņēmums pašlaik pārsūdzēja spriedumu Īrijas Augstākajā tiesā un Eiropas Kopienu tiesā, mātes uzņēmums Meta ir paziņojis, ka tagad ir ieviestas uzraudzības iestādes pieprasītās privātuma politikas izmaiņas.

Izmaiņas ietver ne tikai privātuma politikas dokumentācijas pārkārtošanu, lai panāktu lielāku skaidrību, bet arī papildu detalizētas informācijas sniegšanu vairākās jomās. Lai gan WhatsApp darbojas globālā mērogā, izmaiņas privātuma politikā attiecas tikai uz lietotājiem Eiropā un Apvienotajā Karalistē.

DPC piemērotais naudas sods ir otrais lielākais par GDPR pārkāpumiem piemērotais sods vēsturē. Lietotne WhatsApp tika kritizēta un sodīta par to, ka tā nav izpildījusi pārredzamības prasības saskaņā ar konfidencialitātes noteikumiem.

Paziņojot par privātuma politikas atjauninājumiem, WhatsApp raksta:

Mēs zinām, ka mūsu lietotājiem privātums ir svarīgs, tāpēc mēs vēlamies būt atklāti: šis atjauninājums nemaina veidu, kā mēs darbojamies ar savu pakalpojumu, ieskaitot to, kā mēs apstrādājam, izmantojam vai koplietojam jūsu datus ar jebkuru personu, ieskaitot mūsu mātes uzņēmumu Meta. “

Uzņēmums apgalvo, ka ar atjauninājuma palīdzību tas tikai vēlas “pievienot papildu detaļas”.

Privātuma politikai pievienotā informācija ir detalizēta informācija par to, kādi dati tiek vākti, kāpēc tie tiek apkopoti, kā tie tiek glabāti un izmantoti, kad tie tiek dzēsti, un kādi dati tiek iegūti no trešajām personām. Turklāt atjauninājums sniedz detalizētāku informāciju par datu koplietošanu pāri valstu robežām un informāciju par to, kā dati tiek aizsargāti.

WhatsApp lietotāji, kas atrodas ietekmētajās teritorijās, lietotnē redzēs paziņojumu, kas aicinās izlasīt 12 000 vārdu un 35 lappušu garu dokumentu. Tā kā būtiskas izmaiņas privātuma politikā nav veiktas, lietotājiem nebūs jāpiekrīt nekam jaunam, lai turpinātu pakalpojuma izmantošanu.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti