Cert.lv brīdina par krāpnieciskiem e-pastiem DHL vārdā

Tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” aicina iedzīvotājus e-pastos nevērt vaļā pievienotos pielikumus, kas sūtīti it kā piegādes uzņēmuma “DHL” vārdā, liecina “Cert.lv” ieraksts mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

“Cert.lv” informē, ka “DHL” vārdā nesankcionēti izsūtīti e-pasti ar pielikumā pievienotu ļaunatūru.

Pēc “Cert.lv” informācijas, e-pastā norādīts, ka “DHL” kurjeram nav izdevies piegādāt pasūtījumu, jo piegādes adresē neatradās tās saņēmējs. Tāpat e-pastā pasūtījuma saņēmējs aicināts atvērt pielikumā pievienotā faila izsekošanas informāciju, lai ieplānotu citu piegādes laiku, ja neplāno pasūtījumu saņemt tuvāko 72 stundu laikā.

Drošības institūcija skaidro, ka minētais vīruss paredzēts paroļu un sensitīvas informācijas zagšanai. “Aicinām nekādā gadījumā nevērt vaļā minēto e-pastu un nelejupielādēt pievienoto failu,” pausts ierakstā.

“Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt