Samsung pētnieki, kas strādā kopā ar Hārvardas universitāti, ir publicējuši jaunus pētījumus, kas ierosina jaunu mehānismu atmiņas mikroshēmas ražošanai. Tā radīta iedvesmojoties no cilvēka smadzeņu darbības principa.
Nature Electronics publicētajā pētījumā pētnieki ierosina, ka jaunā mikroshēmu var izveidot, kopējot smadzeņu neironu savienojuma karti, izmantojot nanoelektrodu masīvu.
“Mūsu īstenotais redzējums ir ļoti ambiciozs. Taču, strādājot pie šāda varonīga mērķa, tiks liktas lietā mašīnu intelekta, neirozinātnes un pusvadītāju tehnoloģijas robežas,” norādīja Samsung Advanced Institute tehnoloģiju speciālists Donhee Hams.
Smadzeņu kartēšana
Pētījuma ietvaros pētnieki ierosināja, ka nanoelektrodu masīvu var izmantot, lai ierakstītu elektriskos signālus, ko rada lielais smadzeņu organismā atrasto neironu skaits.
Šos ierakstus var izmantot, lai informētu neironu karti, norādot, kur neironi savstarpēji savienojas, un savienojumu stiprumu.
Pētnieki apgalvo, ka visa vingrinājuma mērķis ir, lai atmiņas mikroshēma imitētu cilvēka smadzeņu īpašības, piemēram, spēju darboties ar zemu jaudu, mācīšanos, pielāgošanos videi, autonomiju un izziņas spēju.
Pētījums ir daļa no Samsung plāniem turpināt neiromorfiskās inženierijas izpēti, kas ir daļa no tā mākslīgā intelekta pusvadītāju izstrādes.
Avots: Tech Radar