Google Chrome jaunā drošības funkcija: Safety Check

Google ieviesis dažas izmaiņas sava populārajā interneta pārlukā – Chrome. Jaunās drošības funkcijas pieejamas tikai pārluka datora versijā. 

Safety Check brīdinās, ja kāda no lietotāja parolēm ir apdraudēta vai ielādētie paplašinājumi satur ļaunprātīgu programmatūru. Kā arī šī funkcija atgādinās uzturēt Chrome kartībā ar jaunākajiem atjauninājumiem. 

Safety Check nemitīgi darbosies fonā un pēc vajadzības nosūtīs uznirstošos logus. Funkcija imitēs Androidsistēmas, noņemot atļaujas no vietnēm, kas vairs netiek izmantotas. Atļaujas ietver: atrašanās vietas vaicāšana un piekļuve gan kamerai, gan mikrofonam. 

Kādas ir jaunās funkcijas? 

Papildus iepriekšminētajam, Safety Check ļaus izvēlēties, vai lietotājs vēlas izslēgt paziņojumus no vietnēm, kas sen nav apmeklētas. 

Taču šis nav vienīgais pēdējā laika Chrome atjauninājums. Nesen tapa izmaiņas atmiņas taupīšanas režīmam. Tagad, virzot kursoru virs atvērtajām cilnēm, lietotājiem ir plašāka pieeja informācijai. Kā arī jauns iestatījums, kas ļauj vienkāršāk norādīt Chrome, vai noteiktām vietnēm jākļūst neaktīvām.

Turpmākajās nedēļās Google neapstāsies ar jaunu funkciju izlaišanu. Dažas no tām iekļauj – saglabāt sagrupētās cilnes, ļaujot iestatīt nosaukumu un etiķetes krāsu. Saglabātās grupas tiks sinhronizētas, tādējādi lietotāji varēs tām piekļūt caur citiem datoriem. 

Papildinot dzīves kvalitātes uzlabojumus, Chrome nodrošināja nozīmīgus drošības labojumus “0-day vulnerability” (neatklāta kļūme operētājsistēmā, robs drošībā). Neprecizitāte ļāva notikt pārplūdēm – uzbrucēji pārslogoja atmiņu. Priekš Chrome šī bija jau astotā “0-day vulnerability” gada laikā. 

Avots: TechChrunch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt