Olimpiskās spēles 2024 gatavojas kiberdrošības draudiem

Olimpiskās spēles Paris 2024 gatavojas iepriekš nepieredzētiem kiberdrošības izaicinājumiem. Uz vasaras spēlēm gaidāms liels spiediens. 

Organizēti noziegumi, aktīvisti un valstis būs galvenie draudi Olimpisko spēļu laikā no 26. jūlija līdz 11. augustam. Kā arī Paraolimpiskajās spēlēs, kas norisināsies no 28. augusta līdz 8. septembrim. 

Paris 2024, kas darbojas roku rokā ar Francijas nacionālo informācijas un drošības aģentūru (ANSSI) un kiberdrošības uzņēmumiem Cisco un Eviden, vēlas samazināt kiberuzbrukumu iespējamo ietekmi. 

“Mēs nevaram novērst visus uzbrukumus, nekad nebūs Spēles bez uzbrukumiem, bet mums ir jāierobežo to ietekme uz Olimpiādi,” saka Vincents Strubels, ANSSI ģenerāldirektors. 

“Ir 500 vietas, sacensību norises vietas un vietējie kolektīvi, un mēs esam pārbaudījuši tās visas.”Strubels ir pārliecināts, ka Paris 2024. kas darbosies no kiberdrošības operāciju centra noslēpumainā lokācijā, būs gatavas.

“Spēles saskarsies ar nezināmu draudu līmeni, taču mēs arī esam veikuši nenoteiktu daudzumu sagataves darbu, tāpēc domāju, ka esam soli priekšā uzbrucējiem,” viņš saka. 

Lai pārliecinātos par uzdevumu augstumiem un kvalitāti, Paris 2024 maksā “ētiskiem hakeriem”, lai pārbaudītu sistēmas. Kā arī, izmantojot mākslīgo intelektu, draudi tiek šķiroti. “Mākslīgais intelekts palīdz atšķirt niansi no katastrofas,” saka Franss Reguls, Paris 2024 IT rīkotājdirektors. 

Olimpiskās spēles 2024: tās draudi

“Mēs sagaidām, ka kiberdrošības pasākumu skaits tiks palielināts 10 reižu, salīdzinot ar Tokiju.” 

“Runājot par kiberdrošību, četri gadi ir ekvivalents desmitgadei,” Ēriks Grefjērs, CISCO partnerattiecību vadītājs, skaidro.

2018. gadā datoru vīruss “Olympic Destroyer” tika izmantots, lai uzbruktu Phjončhanas ziemas spēļu atklāšanai. Lai gan Maskava noliedza jebkādu iesaisti, 2020. gadā ASV tieslietu departaments apsūdzēja 6 Krievijas izlūkdienastu hakerus par četru gadu ilgu hakošanas sēriju. Tajā tika iekļauts arī uzbrukums ziemas spēlēm. 

“Mēs labprāt vēlētos, lai pretinieks ir viens, bet mēs ieskatāmies visos un visur. Nosaukt potenciālos uzbrucējus nav mūsu mērķis, tas ir valsts uzdevums,” Strubels saka. 

Pagājušajā mēnesī Francijas prezidents Makrons sacīja, ka viņam nav šaubu par Krievijas plāniem ļaunprātīgi ietekmēt Parīzes Olimpiādi. Spēles notiks paralēli sarežģītai globālajai situācijai, ieskaitot Krievijas karu Ukrainā un Izraēlas konfliktu ar Hamas, ko par teroristu organizāciju atzinusi ASV un ES. 

Avots: Reuters

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt