WhatsApp pievieno pilnīgu šifrēšanu sarakstu dublēšanai

WhatsApp

WhatsApp ir apstiprinājis, ka pavisam drīz pievienos sarakstu dublēšanai pilnīgu šifrēšanu. Tas piešķirs papildus aizsardzību tai informācijai, kas no lietotnes tiek dublēta Apple iCloud un Google Drive.

Saskaņā ar ziņu bloga rakstā lietotāji varēs nodrošināt šifrētus dublējumus ar paroli vai 64 ciparu šifrēšanas atslēgu. Tas nozīmē, ka nevienai trešajai personai (ieskaitot gan WhatsApp, gan mākoņkrātuves īpašnieku) nebūs piekļuves informācijai. WhatsApp apgalvo, ka jaunā funkcija tiks publicēta pakāpeniski. Šāds lēmums pieņemts, lai iespējamās veiktspējas problēmas varētu atklāt un risināt jau agrāk.

Lai gan WhatsApp bija viena no pirmajām platformām, kas sniedza lietotājiem pilnīgu ziņojumu šifrēšanu, tehniskās problēmas un iesaistīto uzņēmumu politikas kombinācija kavēja arī ziņu dublējumiem nodrošināt tādu pašu aizsardzības līmeni.

WhatsApp tika veidots pēc vienkāršas idejas: tas, ko lietotājs dala ar saviem draugiem un ģimeni paliek starp viņiem,” raksta uzņēmums. “Lai gan nosūtāmie un saņemtie šifrētie ziņojumi tiek saglabāti ierīcē, daudzi cilvēki arī vēlas atrast veidu, kā dublēt sarakstes, lai tās atgūtu, ja rodas problēmas ar ierīci. Turpmāk mēs piedāvāsim papildu drošību, lai aizsargātu dublējumus, kas tiek glabāti Google Drive vai iCloud ar pilnīgu šifrēšanu,” tiek minēts bloga rakstā.

Kā norādīts publicētajā bloga rakstā, pirms dublējumi tiek nogādāti mākonī, lietotājs šifrē ziņojumus un citu saturu, izmantojot ierīcē ģenerētu nejaušu atslēgu. Ja vien lietotājs pats neizvēlas to pārvaldīt, šī atslēga tiek glabāta aparatūras drošības modulī, kas aizsargā pret viltojumiem un nesankcionētas piekļuves mēģinājumiem.

Jaunā šifrēšanas funkcija pēc noklusējuma netiks ieslēgta, tā ir jāaktivizē manuāli pie tērzēšanas iestatījumiem.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt