David Guetta saka, ka mākslīgais intelekts ir mūzikas nākotne

Dīdžejs David Guetta, nesen izdevis jaunu dziesmu, kurā izmantots mākslīgā intelekta ģenerēts Eminema stila vokāls. Dīdžejs uzskata, ka mākslīgais intelekts ir mūzikas nākotne.

Dīdžejs izmantoja divas mākslīgā intelekta vietnes, lai dzīvajā uzstāšanās reizē radītu tekstu un repa dziesmu ASV zvaigznes stilā. Franču producents ir paziņojis, ka neizlaidīs šo skaņdarbu komerciāli. Taču viņš sacīja, ka, viņaprāt, mūziķi nākotnē izmantos mākslīgo intelektu kā instrumentu jaunu skaņu radīšanai, jo “katrs jauns mūzikas stils rodas no jaunas tehnoloģijas”.

David Guetta salīdzināja mākslīgo intelektu ar instrumentiem, kas pagātnē ir izraisījuši revolūcijas mūzikā. “Droši vien nebūtu rokenrola, ja nebūtu elektriskās ģitāras. Nebūtu acid house bez Roland TB-303 [basa sintezators] un hiphops neeksistētu bez TR-909 bungu mašīnas” “Es domāju, ka mākslīgais intelekts patiešām varētu definēt jaunus mūzikas stilus. Es uzskatu, ka katrs jauns mūzikas stils rodas no jaunas tehnoloģijas.”

Pagājušajā nedēļā publicētajā video Guetta sacīja, ka Eminema stila vokālu radījis “kā joku”, taču “tas izdevās tik labi, ka dīdžejs pats neesot varējis tam noticēt”.

Daži fani, reaģējot uz viņa Twitter ierakstu, bija sajūsmā par šo eksperimentu, taču citi nebija tik priecīgi, piemēram, YouTube un TikTok lietotājs Bilavals Sidhu Twitter rakstīja: “Šī ir problēma ar mākslīgā intelekta izplatības stāvokli mūsdienās. Ierobežots radošums.”

“Patiesībā tas ir ļoti smieklīgi, jo daudzi cilvēki tik ļoti dažādi to reaģē. Daži no viņiem saka: “Ak, tas ir ģeniāli!”. Citi, kļūst dusmīgi uz mani, bet es negrasos izdot šo ierakstu,’’ komentē David Guetta.

Pagājušajā nedēļā izdevums Variety norādīja, ka pēdējos mēnešos vietnē TikTok mākslīgā intelekta radītas dziesmas kļuvušas populāras. Fani izmanto jau esošas dziesmas un, izmantojot programmatūras un mākslīgo intelektu, liek tām skanēt tā, it kā tās izpildītu cits mākslinieks.

Avots: Twitter, Variety

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt