1 TB – uz parastā izmēra CD matricas

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 1 TB – uz parastā izmēra CD matricas

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146675
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080311180325835.jpg[/imgl]Kompānija Mempile prezentējusi Teradisc tehnoloģiju, kas ļaus parastajā 120 mm matricā “iecept” līdz 1 TB informācijas.

    Kā mēs zinām, parastajā CD ir viens slānis, kamēr Blu-Ray veseli 8. Ar Teradisc tehnoloģiju iespējams slāņu skaitu palielināt līdz 200, kas arī dos 1 TB ietilpību. Pie tam tiek solīta pat 5 TB ietilpība nākotnē.

    Sistēmā tiek lietoti 2 lāzeri (infrasarkanais tracking un sarkanais read-write), īpašas jaunas plastmasas un jauna precīzā mehānika. Ja jauno sistēmu izdosies palaist sērijveida ražošanā – sagaidāms, ka jau ap 2010. gadu to varēs iegādāties par visai saprātīgu cenu.

    Attēlā: Teradisc tehnoloģijas darbības princips

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080311181650771.JPG[/img]

    Lasām vairāk: Mempile mājaslapā

    #176656
    preddetor
    Participant

    Tad jau izskatās, ka nekas nav neiespējams… 😀

    #176657
    StyleZ
    Participant

    Tb izlaizham holograafisko disku paaudzi?

    #176658
    samurajs
    Participant

    Domāju, ka ne. Vnk šiem laikam izdevies radikāli atrisināt starpslāņu zudumu problēmu. Ne jau velti Blu-Ray ierobežoja slāņu skaitu ar 8.

    #176659
    usins
    Participant

    Tizlums, viena švīka un atā 1TB ar datiem, neredzu tam visam jēgu

    #176660
    Sid
    Participant

    heh, nu man jau vispār cd/dvd nepatīk izmantot…

    #176661
    rajah
    Participant

    varētu labāk to pretskrāpējumu izturību izveidot jēdzīgāku – man bundža ar 25 labiem tukšajiem dvd diskiem aizlidoja pa grīdu – tāda škrobe :grr: viens otrs riktīgi ieskrāpējās.

    #176662
    Jazz
    Participant

    Atkal vajadzēs attiecīgu aparatūru, lai varētu kautko ierakstīt šajos apjomīgajos diskos… un droši vien arī iekārtas kas to visu spēj lasīt. Būs apmēram tā, kad plates, lentes nomainīja diskus un vajadzēja mainīt visu aparatūru. :win:

    #176663
    Mr.Death
    Participant

    usins wrote:

    Tizlums, viena švīka un atā 1TB ar datiem, neredzu tam visam jēgu

    Tizlums, viens sitiens ar āmuru pa hdd un atā 1tb ar datiem, neredzu tam visam jēgu.

    Ja tā skatās, tad jau jebkam neredz jēgu. SAUDZĒT VAJAG! :duno:

    #176664
    samurajs
    Participant

    Edgars: es tev pilnīgi piekrītu! Tikai stulbeņi pērk lētās ripas papīra maisiņos un tad brēc – brāķis. Diski solīdos plastmasas vāciņos kalpo ilgi, tos var desmitiem reižu pārrakstīt.

    #176665
    remarco
    Participant

    Nu jau gan gvelzhat…. viena shviika neko ljaunu nenodara. man visas matricas kur nu kuraa meetaajas bez vaacinjiem. Ziniet noskraapeetas taadas ka spoguljoties vairs vinjaas nevar un neko. lasa. problemaatiskaak ir ar dvd matricaam…

    taa ka viena divas shviikas nav naaaveejoshi ja vien shviikas nav apljveida.

    arii Edgaram piekriitu ka saudzeet vajag.

    Un nav jau vissiem tik svariigu datu uz terabaitu, saspiediis tur noteikti kaadas filmas un muzonu… zin to dranjkji kaut katru dienu skraapee.

    Domaaju ka reaali svariigi dati glabaasies ne jau terabaitiigos diskos.

    #176666
    msh
    Participant

    rajah wrote:

    varētu labāk to pretskrāpējumu izturību izveidot jēdzīgāku – man bundža ar 25 labiem tukšajiem dvd diskiem aizlidoja pa grīdu – tāda škrobe :grr: viens otrs riktīgi ieskrāpējās.


    Nav ko mēslus bundžās pirkt 😀 Vāciņus vienmēr var kādam atdot 😀

    #176667
    shady
    Participant

    Pilnīgi pareizi – uz tādām apjomīgām matricām glabāsies multimēdija vai kādi lielapjoma projekti darbam.

    Es labprāt izvēlētos iespēju nobekapot HDD kaut uz divām matricām, protams, ja šīs matricas tiešām būs par pieņemamu cenu (bet ar laiku noteikti tā būs, jo tehnoloģija iet tik uz priekšu).

    Tā kā..jēga šādām matricām ir pat ļoti liela! Nah jātur dati uz 1000 matricām, ja var uzrakstīt to uz vienas + uztaisīt bekapu uz otras – ja nu kas notiek ar pirmo matricu.

    #176668
    marr
    Participant

    shady, tas atgādina variantu par to, ka jaunietis pērk trolejbusā divas biļetes, konduktors vaicā, kāpēc divas? Jaunietis atbild, ka tādēļ, lai ja viena pazūd būtu vēl otra. Konduktors: bet ja otra pazūd? Jaunietis: tad man vēl ir kartiņa 😀

    #176669
    samurajs
    Participant

    Nu, ja tā nopietni, tad filmu un mūzikas kolekcionāriem šis būs medusmaize. Piemēram, varēs iecept visu 2007.gada filmu kolekciju 1 ripā, pie tam DVD5/9 kvalitātē nevis DVDRip. 100-200 ripas vai tikai viena – ir starpība.

    #176670
    shady
    Participant

    marr – Nu, es uzskatu, ka bekapi ir jātaisa. Un vieglāk/lētāk to būtu izdarīt uz divām matricām, nekā bekupot, piemēram, 1000 matricas….

    #176671
    remarco
    Participant

    Pareizi shady ! un savu becupu tu liidzi noteikti nestaipīsi un nemētāsi pa DVD CD utt plejeriem :))))

    man vajadzīgais softs arī nemētājas kā pagadās , bet visāda draza no neta kas sakačāta gan bieži vien kaķim par prieku izripo uz grīdas…. Nav jau liela skāde var savilkt pa jaunu ja ko vajag…

    Domāju ka multimedia kolekcionāri arī savas kolekcionējamās lietiņas nemētās kur pagadas… tā ka par švīkām nav ko baidīties.

    #176672
    Mr.Death
    Participant

    samurajs wrote:

    Nu, ja tā nopietni, tad filmu un mūzikas kolekcionāriem šis būs medusmaize. Piemēram, varēs iecept visu 2007.gada filmu kolekciju 1 ripā, pie tam DVD5/9 kvalitātē nevis DVDRip. 100-200 ripas vai tikai viena – ir starpība.

    Mani gan vairāk interesē tomēr cik diennaktis tie dati rakstīsies. Diez vai TB var pārkopēt stundas laikā 😀

    #176673
    shady
    Participant

    Njā…Edgaram taisnība – ierakstīšanas ātrums šeit būtu svarīgs parametrs.

    #176674
    rajah
    Participant

    samurajs wrote:

    Nu, ja tā nopietni, tad filmu un mūzikas kolekcionāriem šis būs medusmaize. Piemēram, varēs iecept visu 2007.gada filmu kolekciju 1 ripā, pie tam DVD5/9 kvalitātē nevis DVDRip. 100-200 ripas vai tikai viena – ir starpība.


    oi kā man šis patiktu – pašlaik esmu noindeksējis sev datu bāzē apmēram 1700 filmas divxos.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā