16:9 formāta uzvaras gājiens

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 16:9 formāta uzvaras gājiens

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #191262
    msh
    Participant

    memorex wrote:

    Lietoju visu no 10-24 collām, 22 wide ir ļoti optimāls variants (arī pašam majās). Koderiem, atverat notepad (vai citu text editoru) pa 50% no ekrāna un otros 50% atverat pārlūkprogrammū, lai redzētu, kā izskatās jūsu darbs ;. (Es domāju tas netraucē un dod vairāk vietas darbam, varbūt pat uz desktip tik daudz ikonas nevajadzēs).


    Ak tā? Un kā ar 2x 4:3? 16:6 moni tu savām divu progu perversijām nedabūsi 😀

    P.N. Vai pastāv kāda proga/utilīta/draiveris ar ko to 16:9 ērma ekrānu sadalīt divās daļās tā lai progas domā ka tur ir divi ekrāni? 🙂

    #191263
    Evers
    Participant

    msh, par tiem bojevikiem kļūdies, ka domā, ka WS standarts tika ieviests tikai dēļ viņiem. Zinātnieki vienkārši izpētīja ka WS vairāk atbilst cilvēka redzes īpatnībām, mazāk nogurst acis un ērtāk skatīties.

    Ja pats paskatās, tad uz WS monitoru acu zīlītes sanāk vērst taisni | |,

    bet uz 3:4 nedaudz jāievirza uz centru / , kas nu nemaz nav labi acīm ilgstoši skatoties.

    #191264
    samurajs
    Participant

    msh: absolūtas muļķības! 16:9 pirmsākumos bija paredzēts šīs filmas izgatavot demonstrēšanai uz 70 mm platās filmu lentes, nu jau nojauktajā kino “Liepāja” tādas arī rādīja. Kvalitāte pat nesalīdzināma ar 35 mm lenti.

    Ja ar supergrāvēju ieņem simtiem miljonu USD, cik sanāk ietaupījums uz filmu lentēm? Centi!

    Wikipēdijā ir apgaismots, ka sakarā ar cilvēka acu īpatnībām panorāmas veida bilde ir labāk uztverama… un tā arī ir!

    Par WS moņiem datoriem gan neesmu sajūsmā… skatīties vertikāli uzņemtas bildes uz tāda tīrais sviests :p

    #191265
    msh
    Participant

    Evers wrote:

    msh, par tiem bojevikiem kļūdies, ka domā, ka WS standarts tika ieviests tikai dēļ viņiem. Zinātnieki vienkārši izpētīja ka WS vairāk atbilst cilvēka redzes īpatnībām, mazāk nogurst acis un ērtāk skatīties.

    Ja pats paskatās, tad uz WS monitoru acu zīlītes sanāk vērst taisni | |,

    bet uz 3:4 nedaudz jāievirza uz centru / , kas nu nemaz nav labi acīm ilgstoši skatoties.


    Nevajag jau gluži muļķības apgalvot 😀 Cilvēks vienmēr ir redzi koncentrējis uz vienu punktu. Neatkarīgi no tā, vai šis punkts atrodas dabā, uz 4:3 ekrāna vai 16:9 ekrāna.

    #191266
    msh
    Participant

    samurajs wrote:

    msh: absolūtas muļķības! 16:9 pirmsākumos bija paredzēts šīs filmas izgatavot demonstrēšanai uz 70 mm platās filmu lentes, nu jau nojauktajā kino “Liepāja” tādas arī rādīja. Kvalitāte pat nesalīdzināma ar 35 mm lenti.

    Ja ar supergrāvēju ieņem simtiem miljonu USD, cik sanāk ietaupījums uz filmu lentēm? Centi!

    Wikipēdijā ir apgaismots, ka sakarā ar cilvēka acu īpatnībām panorāmas veida bilde ir labāk uztverama… un tā arī ir!

    Par WS moņiem datoriem gan neesmu sajūsmā… skatīties vertikāli uzņemtas bildes uz tāda tīrais sviests :p


    Es nerunāju par tieši to attiecību bet vispār.

    Bet filma vispirms ir jāuzņem, un tikai tad tā var mēģināt kļūt par supergrāvēju 🙂

    #191267
    Jusis
    Participant

    Kāds tur brīnums, ka aug rādītāji, ja lielākoties tiek piedāvāti WS varianti nevis 4:3. Visos veikalos WS ir vairāk nekā parastie, arī cenas ziņā bieži vien tiek nolaist, lai tik paņemtu 16:9. Es vispār esmu CRT fans, jo pagaidām LCD analogi maksā pie 1000Ls.

    #191268
    usins
    Participant

    Loading wrote:

    Tad jau tavs komentārs nebija ojektīvs 😉

    Ja uz mana datora nav XP, tad nenozīmē, ka ikdienā ar to nesaskaros. Prakses vietā samērā bieži tagad iepeld portatīvie ar 16:9 uin zinu kā tas izskatās. nav ērti, kā jau Samurajs teica, nav smuki skatīties bildes kuras ir vertikāli fočētas… Uz tik gariem desktopiem ir ērti tiaki paralēli strādāt ar divām, trijām progām. tagad tik viņiem jāuzmeiko 32″ un 48″ lai nav jāērk divimoņi…

    Man patīk 16:10, esmu pieradis. 4:3 liekas pārāk ierobežojoš 😀

    #191269
    Loading
    Participant

    Pag pag, tu teici, ka attēls ir sakropļots. Nebija ne vārda par neērtumu!!!!!!!

    #191270
    usins
    Participant

    Nu ja- neērtības rodās arī dēļ neērtībām. Bet ir tāds pastiepts uz 16:9, uz 16:10 vēl var iztikt

    #191271
    Loading
    Participant

    Kādas neērtības? Tu pats teici, ka Windows nemāk pielāgoties uz 16:9, rādi ekrānšāviņu. Vai atzīsti, ka esi kļūdījies!

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā