2009.g. aprīļa kaitīgās programmatūras TOP5

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 2009.g. aprīļa kaitīgās programmatūras TOP5

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #197434
    iKey
    Participant

    Stat1CX wrote:

    Lūdzu izskaidrojiet man muļķim kādā veidā vīruss var uzglabāties izslēgtā ramā? Kad pc izslēdz visa infa kas atrodas uz rama tiek zaudēta, fiziski nav iespējams ar ram pārnest vīrusus uz cita pc. Vai arī pēdējo mēnešu laikā ir noticis kāds apvērsums ram darbības principos.

    gjau tas draņķis tup iekš SPD

    #197435
    ob1
    Participant

    Es kaut kur lasīju, ka uz kompja ir jāuzliek kaktuss, tad vīrusi neiemetās. 😀

    (Un kur jūs tos vīrusus sameklējat, nevaru saprast …)

    #197436
    iKey
    Participant

    ob1 wrote:

    Es kaut kur lasīju, ka uz kompja ir jāuzliek kaktuss, tad vīrusi neiemetās. 😀

    (Un kur jūs tos vīrusus sameklējat, nevaru saprast …)


    Re kur iedarbīgāka metode: [img]https://notepad.lv/userpix/149_13_1.jpg[/img] 😀

    #197437
    Jaunzems
    Participant

    Es katru helovīnu pie datora sasitu krūzi, grieķiem tāds ticējums, atbaida briesmoņus…

    #197438
    rihardsss
    Participant

    ob1 wrote:

    Es kaut kur lasīju, ka uz kompja ir jāuzliek kaktuss, tad vīrusi neiemetās. 😀

    (Un kur jūs tos vīrusus sameklējat, nevaru saprast …)

    Jā, man agrāk bija. Pāris mēneši un kaktuss bija pilnībā nonīcis, visas iekšas bija sapuvušas. Labi, ka man nav gadījušies vīrusi, kas ņemas pa biosu. Ja gadās kāds vīruss, tad labāk windas čakarētajs. Neko traģisku jau neizdarīs. 😛

    #197439
    Foxsk8
    Participant

    Stat1CX: Ramu tev sačakarē elektroniski. Lidz ar to bojāto elektroniku tu aiznesies uz citu PC, līdz ar to elektroniskais gļuks sabojā otra pc shēmas, kuras savukārt atkal sabojā tavu ramu un tā pa ķēdi uz priekšu.

    #197440
    StyleZ
    Participant

    Njāā, izrādās konfikers vēl jo projām uzdarbojas, kaut zāles pret šo pagājušajā gadā jau bija 🙂

    P.S. Man ar kādi 50 kompji no jamā mēra bij’ jāārstē!

    #197441
    Mr.Death
    Participant

    Pats personīgi esmu dabūjis mēzt no klientu datoriem ārā to pašu Win32.Virut un Vundo.Gen. Ļoti pretīgi vīrusi. Pirms diviem gadiem, pats nejauši norāvu to Virut triperi. Otreiz vairs negribās 😀

    Un jā… Fox, apgaismošu Tevi, lai turpmāk tu nedzītu demagoģiju, runājot par datoru dzelžiem (it īpaši operatīvo atmiņu).

    Vispirms izlasi šo Wikipedia rakstu (radīs vispārēju priekšstatu par RAM):

    https://lv.wikipedia.org/wiki/Br%C4%ABvpiek%C4%BCuves_atmi%C5%86a

    Un no tā galvenais iegaumē šīs rindas:

    Quote:

    Brīvpiekļuves atmiņai parasti raksturīga labāka ātrdarbība nekā diskiem, taču tās saturs pēc elektrības atslēgšanas izzūd.

    Pēc tam, pārliecienoties, ka tomēr zaļie cilvēciņi nepastāv un RAM nekādā brīnumainā veidā tomēr nevar pārtapt tā vienkārši par datu nesēju, es uzgāju šo tēmu iekš Yahoo, kas ir izveidota tieši runājot par šo vīrusu un RAM:

    https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090417224608AAv5XAr

    #197442
    Bacils
    Participant

    Stat1CX wrote:

    Lūdzu izskaidrojiet man muļķim kādā veidā vīruss var uzglabāties izslēgtā ramā? Kad pc izslēdz visa infa kas atrodas uz rama tiek zaudēta, fiziski nav iespējams ar ram pārnest vīrusus uz cita pc. Vai arī pēdējo mēnešu laikā ir noticis kāds apvērsums ram darbības principos.

    RAM ir datu glabātuve, tāpat kā hdd, flash puļķi utt. Tas ka noņem flash no kompja nenozīmē ka tur visam būtu jāpazūd.

    #197443
    Foxsk8
    Participant

    Edgars: Tu laikam ibio nelasi manu tekstu, vai kā? RAMA tev nekas nesēž, bet elektroniskais gļuks, tad nu sauc kā gribi, kaut vai, edgara mazie zaļie draudziņi vai kā 😀 😀 Es gari nesaku, elektroniskais gļuks, bet vienkārši hardwariska draza.

    #197444
    ob1
    Participant

    Precizējums.

    Jebkurai atmiņai ir kaut kāds laiks, kura laikā tā spēj saglabāt informāciju arī bez barošanas. Ja to RAM izņem no viena datora un ieliek citā, šai operācijai patērējot pāris pikosekundes, tad vīrusa pārnešana ir iespējama. Tomēr, ir jāņem vērā, ka šīs operācijas laikā, objektam, kas pārvietos atmiņu būs lieli paātrinājumi, ko cilvēka ķermenis nevar izturēt.

    Secinājums – foxsk8 nav cilvēks, viņš ir kiborgs (tāpat kā es).

    😀

    #197445
    Mr.Death
    Participant

    Es jau ar sāku šaubīties, vai te neiet runa par ko pārcilvēcisku. 😀 Fox izskaidro man “, elektroniskais gļuks, bet vienkārši hardwariska draza.”.

    Vai tu gribēji man pateikt to, ka Confiker vīruss var veikt izmaiņas matērijā? Cik apbrīnojami. Vīruss, kas pats pārlodē, vai piesaista dzelžiem papildus elementus (uzražo mikroshēmas, kondiķus). Tad jau drīz caur videokarti, modēmu, vai parastu sata kabeli ar varēs vīrusus pārvazāt. 😀

    #197446
    drunk_lizard
    Participant

    nu te laizj…

    pareecu kaartiigi

    sjitaa civilizaacija ir degjenereejusies un ir pelniijusi pazust

    #197447
    Foxsk8
    Participant

    Edgars: 😀 😀 😀 Ja tu neesi saskaries ar tādu problēmu vari domāt ko gribi. Atnāca salavecis un sapisa dzelžus 😀 😀

    Reāli pie tādas situācijas kāda man bija, loģisku izskaidrojumu neradu.

    #197448
    nevertell
    Participant

    Lapsiņskrituli, tad jau tu mums vienīgais ar tādu esi saskāries, jo neviens internetā par kaut ko tādu nav rakstījis.

    Vai arī tu mums dzen hujņu.

    Citēšu kādu cilvēku:” Everything you’ve just said there, without exception, was WRONG!”

    Un pie visām situācijām var vainot vai nu sagadīšanos, vai curve_hands.dll/.so

    #197449
    ob1
    Participant

    Nē, līdzīgas situācijas ir bijušas.

    Gadus 20 atpakaļ, kad RAMs bija mikroshēmās, nevis DIMM-os, man bija kaut kas līdzīgs, bet nelikos mierā, kamēr beigās atradu izskaidrojumu – RAM mikroshēma bija pa pusei beigta.

    (Varbūt tādas lietas gadās tikai kiborgiem?) 😀

    #197450
    Stat1CX
    Participant

    foxsk8 nav ienācis prātā ka tas RAM pats no sevis ir nomiris, gadās ar tādi neiedomājami brīnumi kā RAM nāve, jo tas vienkārši ir nokalpojis savu laiku vai arī ir bijis sliktas kvalitātēs, nevajag visu norakstīt uz kaut kādiem tur mistiskiem dzelžu ēdošiem vīrusiem. Parādi man lūdzu kādu vīrusu kurš būtu spējīgs sabojāt mūsdienu PC dzelžus.

    Par BIOS flash room vīrusiem neiet runa, lai gan stipri šaubos vai mūsdienu mātesplates ir iespējams ar tādiem aplaist, kaut kā nekad nav dzirdēts ka kāds daudz maz mūsdienu PC tiktu ar tādu aplipināts.

    #197451
    Foxsk8
    Participant

    Ta droši kaut kāds elektronisks gļuks, kas maitāja dzelžus.

    P.S. Tie kas te ir tikai nesen, es lietas saucu pats savā “valodā”, taka dažreiz ar to manas domas uztveršanu varētu būt nedaudz problēmātiski. 🙂 Jo dažreiz uzrakstīto tekstu saprotu tikai es pats.

    #197452
    msh
    Participant

    ob1 wrote:

    Precizējums.

    Jebkurai atmiņai ir kaut kāds laiks, kura laikā tā spēj saglabāt informāciju arī bez barošanas. Ja to RAM izņem no viena datora un ieliek citā, šai operācijai patērējot pāris pikosekundes, tad vīrusa pārnešana ir iespējama. Tomēr, ir jāņem vērā, ka šīs operācijas laikā, objektam, kas pārvietos atmiņu būs lieli paātrinājumi, ko cilvēka ķermenis nevar izturēt.

    Secinājums – foxsk8 nav cilvēks, viņš ir kiborgs (tāpat kā es).

    😀


    Haha 😀 😀 😀

    #197453
    KaNeiet
    Participant

    foxsk8 wrote:

    es lietas saucu pats savā “valodā”, taka dažreiz ar to manas domas uztveršanu varētu būt nedaudz problēmātiski. 🙂 Jo..

    Lai nebūtu pārpratumi, ieliec taču šo

    Quote:

    dažreiz uzrakstīto tekstu saprotu tikai es pats.


    paraksta vietā 🙂

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā