AKKA/LAA trako atkal!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas AKKA/LAA trako atkal!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147529
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ieksa_logo_autoriem_1.gif[/imgl]Tikko TV3 paziņoja jaunumu, ka Latvijas Autortiesību aģentūra kopā ar Kultūras ministriju reāli iesniegusi valsts institūcijām likumprojektu aplikt ar autortiesību nodokli visus mobilos telefonus, portatīvos datorus, dažādus pleijerus – respektīvi, visu aparatūru, kurā potenciāli varot tikt ierakstīti ar autortiesībām aizsargāti audio/video objekti.

    Tādējādi AKKA/LAA cerot iegūt ap 300.000 Ls gadā, kurus “pēc tam izdalīt mūziķiem”. Bet mēs varēsim atvērt maciņus neatkarīgi no tā, vai lietojam telefona noklusētos zvana signālus, vai arī “patapinātos”…

    Jaunais projekts jau kādus pāris mēnešus tika “auklēts”, par to un par nodokļa likmēm sīkāk var izlasīt

    https://www.jy.lv/index.php?zoomzina=2990

    https://pods.lv/2008/10/02/akkalaa_mekle_jaunus_datu_neseju_nodokla_upurus/

    [img]https://www.bildites.lv/images/fc5iiqqle87d72os0my6.jpg[/img]

    #185411
    shady
    Participant

    Murgs….

    #185412
    Loading
    Participant

    Man ir mobīlais, kuram ir mp3 funkcija, bet tikai 200 KB vietas 😀 Diez kādu dziesmu varētu nospert?

    #185413
    izredzētais
    Participant

    loading, var. un daudz. -> mp3 convertor (mp3 lame)

    taāu, manuprāt, likumprojektam nekorekti definētas ierīces.

    piemēram “mobilie telefoni ar MP3” var tulkot pēc sirds patikas vismaz 10 dažādos variantos.

    “MP4 ar atmiņ u” ..? tas pats. te pat varētu izbraukt no mp4 failu atskaņ ošanas ierīces kā tādsas 😀

    #185414
    sir_irius
    Participant

    Karoč, katru jaundzimušo jāapliek ar 1000ls nodokli, jo viņi moš nākotnē būs pirāti, kuri izplata tālāk “populārāko” mūziku pasaulē!

    #185415
    shady
    Participant

    Š itā nav godīgi – jāapliek arī automašīnas, jo CD kravu tak ar kaut kā jāpārved….un.. ja tā padomā, tad pirāti ēd arī maizi utt, galu galā sanāk, ka mēs visi barojam pirātus! Nodokļus virsū visam!!!

    #185416
    izredzētais
    Participant

    nekā personīga skaidri arī aprakstija naudas izdalīšanas principu..

    daļa naudas tiek vienkārši nozagta. cik likums atļāva ..25%? 🙂

    #185417
    aega
    Participant

    bet no shitaa pasaakuma nauda tiek tak tikai LV muuzikjiem?

    sanaak taa ka tiem kurus es klausos tikuntaa nekas netiks…

    #185418
    izredzētais
    Participant

    aega, nosacīti. dažiem LV mūziķiem tiek, jā. taāu LIELA daļa naudas tiek nozagta.

    #185419
    Sid
    Participant

    Un kuriem mūziķiem tad tā nauda tiks izdalīta?

    #185420
    samurajs
    Participant

    Sid wrote:

    Un kuriem mūziķiem tad tā nauda tiks izdalīta?


    Protams, ka tiem, kuri tuvāk silei 😀

    #185421
    Sid
    Participant

    Vot netaisnība! Kādā jēgā Renāram & Co pienākas kaut kapeika no manis, ja man nav nevienas viņu dziesmas? 😀

    #185422
    msh
    Participant

    Nākotnē mošk būs jāpiedāvā visādiem liepājas apkārtnes noutpadiešiem datu nesējus no leišiem – ja vien kāds jau masveidā neved – un gan jau ieved [img]https://www.motorsport.lv/forums/images/smiles/mhihi.gif[/img]

    #185423
    TrakaisKursis
    Participant

    A ja man ir ogg/flac vai vēl kāda cita formāta spēlmanis? Ja man ir Neo Freerunner telefons, uz kura visas melodijas stāv OGG formātā … sanāk to likums neapliek ar nodokli? Sviests… to AKKA/LAA kantori man gribētos izspārdīt ar sūdainu zābaku.

    #185424
    Foxsk8
    Participant

    Tātad, ja mēs maksās šo te nodokli, tad viss warez kas atradīsies uz šīm kastēm, tas ir Latviešu muzons būs legāls, jo par to jau būšu samaksājis pērkot tehniku, or es kaut ko jaucu 😀

    #185425
    aega
    Participant

    Taa vaidzeetu buut, bet kaa tad ir ar tiem cilveekiem kas legaali iegaadaajaas muuziku ? 😀

    #185426
    Loading
    Participant

    Tie maksā dubultā :d

    #185427
    izredzētais
    Participant

    aega, tos sauc par labticīgajiem cietējiem..

    focsk8, nodokļu nomaksa nenozīmē preces iegādi.. diemžēl.

    #185428
    marr
    Participant

    Būtu jauki, ja kāds jurists varētu papētīt šo no satversmes puses, i.e. kā var likt maksāt nodokli par preci, kas ietver varbūtēju noziedzīgu nodarījuma atlīdzību, tajā pašā laikā nemaz nedomājot par tiem, kurus šis ietekmē bez jebkāda iemesla. Protams, ārzemju uzņēmēju lobētājiem, izdevīgi.

    Ideja Nr 2 – būtu interesanti, ja Valsts Kontrole veiktu revīziju KÄ€ šī nauda tiek izlietota, protams, ja šāda revīzija nav plānota, tad tuvākajos gados tas nenotiktu, taču rezultāti, manuprāt, būtu interesanti. Personīgi pazīstot pāris mūziķus, neesmu dzirdējis, ka kaut viens no viņiem būtu kaut ko no AKKA/LAA saņēmis.

    p.s. protams, saeima pieņem likumus, kurus pati grib un visiem iedzīvotājiem, neatkarīgi no patikšanas attiecīgie nodokļi ir jāmaksā, lai kāda speciālo interešu grupa varētu netraucēti nopelnīt.

    #185429
    Creep
    Participant

    Kārtējais debīlisms. 1gb atmiņas karte maksā 2ls. Tas nozīmē, ka tagad pie tiem 2ls vēl 1,5ls liks klat vai?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā