Cik perspektīvs ir datortehniķa darbs ?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Cik perspektīvs ir datortehniķa darbs ?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #262582
    deriksx
    Participant

    Nja viedokļu dažādība ir plaša.būs jādūmā.

    #262583
    linx
    Participant

    afigel wrote:

    izklausaas ka par kraaveeju straadaa….


    Krāns garāks? Un nē, nestrādāju par krāvēju. Ak, piedod, ka nezināji, ka salikto un notestēto kompi jāieliek kastē atpakaļ 😀 Tavuprāt, šajos laikos algos speciālu cilvēku, kurš piecas reizes dienā pa 15 min izkraus atvesto kravu? Atkal Tev jābrīnās, bet nē..

    #262584
    Wuu
    Participant

    linx, dienas beigās bezmaz vai nosvīdis pārrodos mājās != 15 min izkraus atvesto kravu.

    Neņem ļaunā, tikai piebilde. Bet vispār man patīk universāli cilvēki kuriem nav jābaksta ar pirkstu lai šamie kustētos, ja vajag ko citu ārpus darba pienākumiem, padara bez stulbas stumdīšanās. Bet ir jau citi indivīdi, kas tieši otrādi, stundas velk.

    #262585
    iKey
    Participant

    RichX, ar tevi var pastrīdēties. tas ir atkarīgi, kur datoriķis strādā, man praksē vajadzēja braukāt pa rajonu, un kāpt torņos, lai taisītu WiMAX antenas noteiktu pagastu vajadzībām, un vajadzēja pārvarēt bailes no augstuma. Bija daži frīki, kuri darbadienu dirnēja ofisā un sūca alu.

    Wuu, šoreiz tev atkal “Būūūūū”

    Man personīgi karjeras izaugsme ir pie vienas vietas. Tad ir jāuztarucas par sīkām figņām, kuras visu karjerā ieguldīto nervus, spēku, laiku un naudu var nolikt zem kāda tava kaķa astes, īsāk sakot “dirsā darbs un materiāli”

    Iekļut kādā sakarīgā firmā var arī pa blatu (99% tā ir)

    #262586
    Wuu
    Participant

    ZuliXP wrote:

    Man personīgi karjeras izaugsme ir pie vienas vietas.


    Kāds ir tavas dzīves mērķis?

    #262587
    nevertell
    Participant

    First things first, wū :>

    Cik tev gadu ?

    #262588
    Wuu
    Participant

    nevertell wrote:

    Cik tev gadu ?


    O šitas labs jautājums, mums darbā ir čaļi kas strādā pie 16 gadiem firmā, bet veljoprojām tālāk par darbu “no punkta A pārvietot objektu uz punktu B” nav tikuši. Tāpat apkārt ir “draugi”, kuri acu priekša slīkst savā neizdarībā, alkoholā un sūkstīšanos par savu grūto dzīvi. Itkā izaugām kopā, bet tagad žēl noskatīties un pat īsti kontaktēties negribas. Ja kādam dzīves plāns ir šāds, apsveicu!

    #262589
    Foxsk8
    Participant

    Ta nu kādreiz es arī biju tehniķis, strādājos pa salonu, ko lika to darijām, instalējām, skrūvējām, testējām, labojām. Varu tikai piekrist tiem, kas saka, ka izaugsmes iespējas ir 0. Tad jau labāk, strādā pats uz sevi, ņem savu klientu loku, brauc uz mājām, labo, utt…

    Ja paskatamies, tas pats serviss no klientiem paņem nu piem 20 – 30 Ls, tev kā strādniekam atmet varbūt kādus pāris Ls stundā, no kuriem samaksā nodokli, utt.. un beigās tev nekas nesanāk.

    Jāsaka, ka tieši tā arī savos jaunības laikos tikai tā piepelnījos, bet saistīt visu savu dzīvi ar to, tiešām nevēlējos, tad jau labāk darboties kā privātam meistaram, bet nāca laiks un pievērsos IT dzīvei no cita punkta, kā izstrādātājs, programmētājs. Nenožēloju ne mirkli, ka attīstījos tālāk. Un tagad es varu gan labot tos pašus kompīšus, projektēt kādu mājas tīklu, etc, plus vēl visam varu arī izstrādāt dažādus risinājumus, programmēšanā. Reāli, ir tā, ka Datoriķiem, visu laiku ir jābūt apritē, jāzin, visas jaunās tehnoloģijas, ar ko viņas atšķiras, etc, kādi jauni proči iznākuši, kas kur kā. Man pašam tā ir bijis, mēnesi esi out, atnāc un skaties, johaidij, kas pa mēnesi jauns ir radies. Ar koderiem, ir bik savādāk, php un citi pamatprincipi, tik ātri neiziet no kontroles.

    Un vispār, nezinu, varbūt vēl kādam liksies, bet IT nozarē jau sāk parādīties pārprodukcija, protams, ne tik sliktā nozīmē, jo paši zinam, kādi gurķi no skolas iznāk.

    #262590
    deriksx
    Participant

    Njā ar programēšanu būš švaki ne tie gadi ne tik dadz laika pa dienu citi darbi dzīvoju laukos vakarā vairs galva nefiltrē plus redze draņkīga.vinīgi kautko pythonā var uzklibināt.

    #262591
    ruukjis
    Participant

    richX wrote:

    …nu bet tas darbs tiešām beidz veselību, nu un bez papildus sprota tavā dzīvē, šāda profesija varētu krietni pabojāt veselību…

    Ogļracim, radioaktīvo atkritumu parvadātājam, pat daiļslidotājam profesija varētu pabojāt veselību, bet ne jau datoriķim…

    Un Wuškins ar savā elementā – tolkam neko nezin, bet muld, pat uz vienkāršu jautājumu atbild ar filozofisku apceri par kolēģiem un bomzīgiem draugiem… tu gadījumā neesi deputāts?

    #262592
    Wuu
    Participant

    ruukjis wrote:

    tu gadījumā neesi deputāts?


    Perspektīvas ir…

    #262593
    deriksx
    Participant

    Š ausmas .

    #262594
    deriksx
    Participant

    8 aprilī jāierodas uz kautkādu testu lai redzētu būs derīgs mācīšanai vai nebūs… Kā saka jāiztur vēl konkurs.

    #262595
    bumbulis
    Participant

    Perspektīvas Tev būs labas arodā, kurš interesē, kuru vairāk vai mazāk pieproti. Ja interesē datori, nekāds labais baņķieris vienalga nebūsi. Tāpēc studē to kas interesē, peldi pa straumi un ķer iespējas un būs tev lielāka cerība siltā birojiņā kafiju padzert, lasot ziņas, kurās būs rakstīts par kārtējiem “perspektīvajiem”, kuriem nākas zāģēt mežmalas simtlatnieku programmas ietvaros.

    #262596
    deriksx
    Participant

    Paldies.lielāka interese noteikti ir ķimdrēties ap kompjiem nekā malku zāģēt.kā saka nedaudz intelektuālāks darbs.bet visu cieņu citiem godīga darba darītājiem.

    #262597
    jonjs
    Participant

    Te jau aizgājis vecais stāsts, kas ir galvenais OLA vai VISTA(nu gandrīz)?

    Varu pateikt tikai vienu. Jebkuram uzņēmumam būs KIRDIK, ja datoriķu uzņēmumu sāks vadīt cilvēks, kas nekad tā īsti nav lasījis kopā PC, programmētāju uzņēmumam būs ļoti daudz problēmu, ja šefs būs, kas nekad tā īsti nav programmējis (profesionālā līmenī). Mehāniķu kantorī nekad nebūs labi, ja šefs būs tāds kekss, kas nekad neko nejēdz no mehānikas tīri praktiskā līmenī.

    Un būs baigie sū …. di, ja elektriķus sāks komandēt cilvēks, kas nezin kādēļ rodas EDS (neskatoties uz to, ka neviens nezin, kas ir elektrība līdz pat šim brīdim).

    Karjeristi tīrie karjeristi, kas nav sākuši savu darbību no apakšas un nesaprot lietas būtību ir PARAZĪTI.

    MUMS GAN LATVIJÄ€ IR PROBLĒMA, KA CILVĒKI, KAS NEKO nejēdz tiek vadīt darbības sfēras un lietas, kurās viņi NEKO NEJĒDZ.

    Un tur jau ir tā problēma, kā te pareizi jau tika pieminēts, kad 99 % gadījumu labās vietās tiek pēc pazīšanās. Ne velti LABU NAUDU programmētāji no Latvijas pelna Ä€RZEMĒS bieži vien (ne vienmēr protams, bet fakts ir fakts) un tā arī daudzās citās dzīves sfērās.

    #262598
    usins
    Participant

    Teikšu tā- izaugsmes iespējas ir minimālas. Kaut kāda alga pieaug ar laiku, ja maksā par padarīto. Ja cieto algu maksā par stundām, tad alga reti tiks celta, protams, ja ik nedēļu neradīsies jauni klienti utt.

    Par rutīnu- ja klientu loks plašs un dažāds, tad par rutīnu nevar sūdzēties. Bieži tie datori plīst, jo īpaši, ja kopējais IT parks sastāv 150+ pc. Protams, ja tikai jāskrūvē datori un nav jābrauc nekur, tad nervi mazāk čakarēsies, un būs mazkustīgs darbs. ielākā aktivitāte ir pacelt kompi uz darba galda un ienest preci no dpd busiņa. Pārējais viss ir sēdus, vai stāvot pie neejoša kompja un ķidājot tā iekšas.

    Pesonīgi es pats esmu samērā azartā iegājis ar tehniķa profesiju, protams, arī tīkla risinājumi ir, serveri, datorklases, sasodītie vidusskolnieki bļe, vīrusi, lodēšana, kompju stellēšana nav tik traki. Var jau mēģināt, tad jau redzēs, kā būs.

    Bet ja šitā šaubās, tad nekas labs var nesanākt. Visgrūtākais ir pirmais gads, tad daudz ko iemācās uz pieredzes rēķina…. jo īpaši specifiskās lietas, one time event utt.

    #262599
    nevertell
    Participant

    Bet vai jūs domājat, ka tas ir INTELEKTUÄ€LS darbs ?

    Man šķiet vairāk jau treniņš nekā rīltaimdomāšana. Bet visticamāk man ir izkropļota ideja par datortehniķiem.

    #262600
    Evers
    Participant

    Ne sūda nav intelektuāls, darbs ir degradējošs. Es pats jūtos kā zombijs jau – skrūvē, jauc, installē, skrūvē, jauc, installē. Pa vidam vēl kāds zombīgs papīrdarbs, braukāšana. Haltūras jau ņemu ar gariem zobiem, jumtiņš brauc. 😀 Gribētu mainīt nodarbi uz kautko ne tik IT, bet Latvidžā jābrīnās, ka tas pats darbs ir.

    Kādreiz es domāju, ka seriālos numurus nav iespējams no galvas iemācīties, bet XP CD-key ir labāk zināms kā Latvidžas himna! :>

    emerčetrideviņierdēerjēiksiksemsešipēiksdivivēdeviņdesmitsešibēefastoņicēkābējē – lūk augstākais INTELEKTS. 😀

    #262601
    deriksx
    Participant

    No kā tas kods ira

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā