Dabiskā Direct3D 10/11 sākumatbalsts Linux sistēmām

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Dabiskā Direct3D 10/11 sākumatbalsts Linux sistēmām

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 52 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152233
    TrakaisKursis
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/mfxzvx0m4cu987xh50v.png[/imgl]Noticis ir teju vai neticamais – perspektīvajā Gallium3D bibliotēkā (kas aizvieto morāli novecojušo Mesa3D) ir uzsākts Direct3D 10/11 atbalsts. Tiesa, šobrīd šis prieks ir pieejams vien izstrādātājiem, kas testē pirmsrelīzes versijas. Kā jau sākumatbalstiem pieklājas, arī šis pagaidām realizē vien bāzes funkcionalitāti – tri, gears, texturing.

    Pateicoties tam, ka uzņēmums VmWare, kas vairāk ir pazīstams kā virtualizācijas programmatūras izstrādātājs, ir Gallium3D projekta finansiālais virzītājs (un izstrāžu izmantotājs, piedāvājot augstvērtīgus virtualizācijas produktus saviem klientiem), var gaidīt, ka šis projekts pēc pirmajiem skaļajiem vārdiem, nepazudīs līdzīgi labu, bet nedzīvotspējīgu projektu gūzmā.

    Ciktāl tas attiecas uz Windows “neemulatoru” Wine, tad priekš tā dzinis jauno iespēju izmantošanai nav izstrādāts, un nav zināms, kad tāds būs – tātad pingvīni vēl kādu laiku būs spiesti samierināties ar Wine sniegto DirectX “tulkošanu” OpenGL valodā, un cerēt uz pietiekami ātru dabiska un pilnvērtīga DirectX atbalstu kaut kad nākamgad.

    Uzziņai:

    Gallium3D dziņi šobrīd ir izstrādāti NVidia un ATI videokartēm.

    Testos Gallium3D dziņu veiktspēja nereti atpaliek no slēgto dziņu snieguma, taču nav zemāka par 25fps, ko fiziski tver cilvēka acs.

    Vairāk info Phoronix.com

    #248263
    Skypewip
    Participant

    😀

    #248264
    Kon
    Participant

    😀

    #248265
    tox3
    Participant

    Jāgaida kā tas viss izvērsīsies.

    #248266
    Kon
    Participant

    Ļauj pačukstēšu .. lietā, kas vajadzīga 1% datoru lietotājiem 😀

    #248267
    Stat1CX
    Participant

    Performance tā pat smagi atpaliks no windows platformas.

    #248268
    Crow
    Participant

    😀

    #248269
    linx
    Participant

    svēēētkīīī 🙂

    #248270
    jonjs
    Participant

    Windozes ierakumu puse atkal uzjautrinās 🙂

    Labākais ir tas, ka parasti paša Windows, paša Microsoft un pašu Windows spēļu cienītāji parasti visu pērk sākot no, Windows, MS Office, Adobes produktiem u.t.t. un beidzot ar pašām DirectX 11 spēlēm.

    Viņiem gan ir daudz naudas :)?

    Vai tomēr tā tas nav? Hmmm … ?

    #248271
    piwchix
    Participant

    jonjs, tā tas nav 😀 Vienkārši zog un plēš pirkstus 1m platumā, sakot,ka M$ rullz 😀

    P.s. Labi jaunumi, pēdējā laikā tādu paliek aizvien vairāk. 🙂 Tiešām cerams, ka tas neapstāsies un nepazudīs 🙂

    #248272
    Kon
    Participant

    Savā mūžā neesmu neko zadzis un neesmu arī neko pircis 🙂

    btw es mēnesi izmantoju savām velmēm hujuntu 10.04 .. Ja es nespēju pierast mēneša laikā, tad manas hipotēzes ir apstiprinājušās un tas nekas nav derīgs, sweet home ms :*

    Es pat par saviem piedzīvojumiem varētu uzcept rakstu 😕

    #248273
    KristoZ
    Participant

    Nīdēj, droši, dari tā! 😉 Labprāt izlasītu.

    #248274
    shb-
    Participant

    linuxu lielākā ķibele, manuprāt, ir sakarīga DE neesamība. ja tupēšana notiek caurmērā cli, viss ir patiešām skaisti. bet tie DE ir vnk auzas. fontu renderings tāpat – nu nav viņiem tas hintings/aa padevies (pieļauju, ka šeit vnk ir vajadzīgi ne-koderi, kuriem jāmaksā lielas summas). Es godīgi sakot būtu ļoti priecīgs, ja viņi vnk 1:1 nospiestu winxp DE un izslēgtu aa/hintingu pēc defaulta.

    Tiesa īstam lināristam ir risinājums – liekam augšā compizu un kādu tik h* vēl, lai aizmālētu sev acis, vai vispār iegalvojam sev, ka vēlamies tiling desktop bez nekā, tikai context menu. Diemžēl man netīk sev melot.

    Es, pat linux ikdienā nelietodams, gaidu gnome3, varbūt beidzot būs kas jedzīgs. Tiesa, es daudz cerību nelieku.

    upd01

    Tāpat pabēdīgi ir ar kodekiem (vlc attēla kvalitāte kā zināms nav tā labākā, pēdējā laikā esmu sajūsmā par attēla uzlabošanas iespējām ar gpu šeideriem iekš MPC). Ir diezgan paskādīgi, ja vienīgais ko vari lietot ir bugainais gstreamer vai standalone risinājumi, kur katram ir milzums trūkumu – vlc/mplayer.

    #248275
    jonjs
    Participant

    shb- wrote:

    linuxu lielākā ķibele, manuprāt, ir sakarīga DE neesamība. ja tupēšana notiek caurmērā cli, viss ir patiešām skaisti. bet tie DE ir vnk auzas. fontu renderings tāpat – nu nav viņiem tas hintings/aa padevies (pieļauju, ka šeit vnk ir vajadzīgi ne-koderi, kuriem jāmaksā lielas summas). Es godīgi sakot būtu ļoti priecīgs, ja viņi vnk 1:1 nospiestu winxp DE un izslēgtu aa/hintingu pēc defaulta.

    Tiesa īstam lināristam ir risinājums – liekam augšā compizu un kādu tik h* vēl, lai aizmālētu sev acis, vai vispār iegalvojam sev, ka vēlamies tiling desktop bez nekā, tikai context menu. Diemžēl man netīk sev melot.

    Es, pat linux ikdienā nelietodams, gaidu gnome3, varbūt beidzot būs kas jedzīgs. Tiesa, es daudz cerību nelieku.

    upd01

    Tāpat pabēdīgi ir ar kodekiem (vlc attēla kvalitāte kā zināms nav tā labākā, pēdējā laikā esmu sajūsmā par attēla uzlabošanas iespējām ar gpu šeideriem iekš MPC). Ir diezgan paskādīgi, ja vienīgais ko vari lietot ir bugainais gstreamer vai standalone risinājumi, kur katram ir milzums trūkumu – vlc/mplayer.

    Nekādā veidā nevēlos apšaubīt tavas zināšanas, drīzāk exibicionēt savu nezināšanu.

    No tiem visiem saīsinājumiem un arī līdz ar to kopīgās domas nekā nesapratu.

    Uzraksti, ja iespējams valodā, ko saprot tādi čaiņiki kā es, varbūt varēšu, ko oponēt vai darīt lietas labā? 🙂

    #248276
    zivs
    Participant

    [piegāžam eļļu] Vispār patīk te daži viedie prāti, kas bļaustās ar savām ļoti pamatotajām un argumentētajām hipotēzēm par “ja mēneša laikā nepierodu, tātad sūds” (varbūt tomēr vaina ir pašā lietotāja trulumā, nevis operētājsistēmā?) …

    Laikam tādi ir diezgan tipiski komentāri Windows lietotājam, kam droši vien arī migrācija uz Fail7, tfu, atvainojows, Win7 sagādāja pamatīgas galvassāpes un melošanu pašiem sev, cik viss jaunais ir forši un burvīgi izkārots, un migrētājam no XP arī saprotams pāris stundu/dienu laikā, bet tas nu tā … :lala: 😉 [/piegāžam eļļu]

    shb- wrote:

    linuxu lielākā ķibele, manuprāt, ir sakarīga DE neesamība. ja tupēšana notiek caurmērā cli

    Jocīgi, cli es neesmu tā īsti izmantojis jau pēdējos divus gadus … Atstāstam lietas no intermediate & up distrām (pie kurām lameriem vispār nav jālien (es pats arī nelienu)) vai arī kaut ko, ko redzēji pirms ~5 gadiem? :p

    Par tēmu – protams, tā ir ļoti laba ziņa, kas droši vien tuvākajā nākotnē varētu padarīt Linux simpātiskāku tieši geimeriem. Sākumā Steam Mac (un Linux) sistēmām, tagad briestošs DX atbalsts … Cerīgi!

    P.S.

    Es negribu sākt nekādus svētos karus (kas laikam šajās tēmās ir neizbēgami), bet reizēm rodas iespaids, ka daži Linux tik tiešām komentē, balstoties uz >5 gadus vecām distribūcijām, kas būtu apmēram tas pats, kas tagad komentēt WindowsME …

    #248277
    shb-
    Participant

    godīgi sakot, es patiešām priecātos, ja kāds man palīdzētu pārvarēt šīs problēmas, jo pašam visu spēku nosit vairāki paziņas – ilgtoši linux lietotāji, kas nespēj palīdzēt ar risinājumu.

    tātad –

    de – desktop env

    cli – command line interface

    aa – anti aliasings

    mpc – media player classic : D

    #248278
    Kon
    Participant

    flame war :w000000t:

    Uz linux pat normāla audio pleijera nav 😛

    Winamp lietotājiem mājīgs varētu likties audacious, bet man kā nedaudz nopietnākas kolekcijas īpašniekam ir nevaldāma atkarība no mediamonkey.

    Un nedz gļukainais amaroks, nedz defoltais rhytmbox, nedz nepilnīgais exaile nespēja apmierināt manas vēlmes kaut tajā jautājumā 🙂

    Tas ir viens no piemēriem, nezinu cik daudz truluma, bet ja Es operētājsistēmā B nespēju paveikt to, ko spēju operētājsistēmā A, tad es sāku domāt, ka operētājsistēma B ir nepilnvērtīga 😛

    ~~

    Kārtējā OS cīņa sākusies

    /me skrien pēc alus

    #248279
    zivs
    Participant

    Niideejs wrote:

    n nedz gļukainais amaroks, nedz defoltais rhytmbox, nedz nepilnīgais exaile nespēja apmierināt manas vēlmes kaut tajā jautājumā 🙂

    Vari tā precīzi un uzreiz, bez izmisīgas meklēšanas Amarok/exaile/rhytmbox buglistos pateikt, kas tieši viņās Tevi tik ļoti neapmierina vai kā tur nav, ka tās pārvēršas teju par nelietojamām programmām? Nu, tīri tā, kamēr sūc aliņu … :lala:

    #248280
    shb-
    Participant

    ja runājam par de, man nedaudz pietrūkst sakarīga desktop compositing – compiz – bugains, metacity kompozītings, liekas, veel bija izstrādes stadijā. Ja aizmirst šīs muļķīgās vēlmes, tad paliek vien fontu renderinga problēmas. Dažiem netraucē, daži pat neievēro, bet man redz nepatīk. Un man žēl, ka radu priekštatu, ka es te vāvuļoju par vecām distrām, bet viss šis ir vērots uz pēdējām gnomēm, kedām @bubuntu;archlinux;fedora.

    hah, tikko atcerējos, kas mani nežēlīgi izbesīja gnomē. ikonu grids. redz, man patīk, ka ikonas līp pie grida. un tas grids ir tā caur čerez-ž nokodēts, ka bail. jau biju novilcis gnome sourcu, atradis vietu, kur tas suuda grids tiek realizeets, bet pietruuka entuziasma saakt labot. kmon – ja taadu suudu kaa gridu safixeet nevar, ko lai es domaaju? Bet tā visā visumā, gnome DE ir labākais ko linārists var dabūt, manuprāt.

    https://bugs.launchpad.net/nautilus/+bug/32577

    reukur pat kkāds bugs pieteikts. Tas protams, nav nekāds critical, bet ietekmē to, kā cilvis jūtās strādājot ar osi. Un nav patīkami. Galvenais, ka reported 4 gadus atpakaļ lol. Trakerī aprakstītās problēmas, protams, ir tikai daļa no čerez-ž gnome grida. Daudzi vnk uzmet un pat nereportē.

    #248281
    Crow
    Participant

    LINUX sediet bikses suds nekam neder WINDOVS LABAKS :D:D:D

    neka juus nejedzat un tikai opensors kas nau nemaz vaidzigs :devil: :devil:

    :seeker:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 52 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā