Dabiskā Direct3D 10/11 sākumatbalsts Linux sistēmām

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Dabiskā Direct3D 10/11 sākumatbalsts Linux sistēmām

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 52 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #248282
    Kon
    Participant

    out of box of course

    *) sleep timer

    *) autotags

    *) global shortcuti (ok, amarokam bija) .. vēl amaroka pluss, bija liriku plugins .. , bet visu sa3.14sa tā lēnīgums un regulārā UI kāršanās

    Amaroks bija vistuvāk, bet vng milzu soli iepakaļā 🙂

    Bet būsim godīgi, MediaMonkey arī Windows vidē funkcionalitātes ziņā nav konkurentu ..

    Un vienīgā programma, kura darbojās caur wine ar 100% veiktspēju bija rosetta stone 😛

    Ext4 ir ok, bet ext3 un ext2 pie unexpected shutdown zaudē partīcijas .. wtf ?

    #248283
    Mad182
    Participant

    shb- wrote:

    …Tāpat pabēdīgi ir ar kodekiem (vlc attēla kvalitāte kā zināms nav tā labākā…


    WTF??? Uzliekam ffmpeg un spēlējam un konvertējam dajebko, un pielasam kādu frontendu vien gribam. Win vienmēr ir bijis bēdīgi ar kodekiem, kur vienīgais, kas kaut ko nebūt spēlē ir VLC un tā sugasbrāļi.

    #248284
    shb-
    Participant

    tiesa, par tiem kodekiem nošāvu greizi. bet uz win problēmu arī nav, vismaz man. tas pats ffdshow (kurš sazadzies kodu no tevis piemidētā ffmpeg) strādā bez problēmām. tāpat vismaz win7 ir savs h264 dekoders ar hw akselerāciju, un tas padevies patiešām labi.

    #248285
    nevertell
    Participant

    Kontrasts- 10.04 vs win 7 uz svaigas plates.

    10.04- atrod visus draiverus PATS, nav problēmu ar wi-fi pēc tam kad bios tiek kārtīgi nokonfigurēts, visi biosā pieejamie sensori tiek attēloti pareizi, chromium dabonam iebakstot tā ppa un atslēgu, atpazīst visas partīcijas, būtlouders nenojāj un pat atjauno citas instalācijas, cpu throttle’ings strādā out-of-the-box, gatavs strādāšanai 30 min laikā. Rebūts bija tikai 2 reizes jātaisa.

    win7- atrod pusi draiverus pats, nezin vēl jauno mātesplati, par wi-fi kartes esamību vispār neko nezin, draiveri īstie tā arī netika atrasti, tiek lietoti “ģeneriskie”, spīdfans rāda dīvainas temperatūras, kas galīgi neatbilst patiesībai, rāda kādus 6 ventilātorus, pat ja pie plates pieslēgti tikai 3, redz tikai savu fs, gatavs darbam pēc 2 h. Rebūts pēc katra draivera instalācijas, pēc katras otrās programmas.

    Par DE nepiekritīšu. Man gnoms šķiet daudz ērtāks par w7, workspeisi bieži palīdz. Bēt kde ir līdzīgāks windouzam, arī lēnāks par gnoumu, bet neesmu to mēģinājis laist uz mūzdienīgas mašīnas. Ar linuxu pozitīvi tas, ka, pat ja nokarini smagi kādu gui programmu, ar ašu 3 pirkstu kombināciju tiec pie cli, kur killall kretīnprocesu un pēc tam kautvai xlogus restartē. Cli nav nekas slikts, it īpaši, ja vajag aši ko specifisku paveikt. Ar windows var tik bakstīties pa neskaitāmiem meņū.

    #248286
    Imhoteps
    Participant

    WMvare vēlas kļūt par spēlētāju, ar kuru citi lai rēķinās – Novell-u pērk ar visām iekšām, Susi ieskaitot, tagad šis te prodžektiņš…К чему бы это?

    Ne par tēmu, bet *nix pasaulē ledus, beidzot, sakustējies. Kurā virzienā tas kustas – hz, bet soļarku nupat aizklapējūši ciet, mandriva nomira mazāk mokošā nāve, ar susi pagaidām nekas nav skaidrs, bet nekas labs, manuprāt, arī nav gaidāms. Tendence tāda (manas domas), ka daļā nopietnu distru mēģinās komercializēsies, daži populārie kļūs vēl populārāki (*bunta), daļa vienkārši pārstās eksistēt. Varbūt pec gadiem trim-četriem arī paliks vien pārītis nopietni noslīpētu konkurentu indusu OSei un SIA “Ä€bols” ražotai beezdeškai. DX bibliotēku ķemmēšana Linux-a vajadzībām ir tikai likumsakarīgs solis uz priekšu.

    #248287
    nevertell
    Participant

    Es ceru vismaz, ka paliks gentoo, debian un backtrack, par visām pārējām +/- pofig. Cik ir mēģinātas, lietojamas nav.

    #248288
    jonjs
    Participant

    Niideejs wrote:

    out of box of course

    *) sleep timer

    *) autotags

    *) global shortcuti (ok, amarokam bija) .. vēl amaroka pluss, bija liriku plugins .. , bet visu sa3.14sa tā lēnīgums un regulārā UI kāršanās

    Amaroks bija vistuvāk, bet vng milzu soli iepakaļā 🙂

    Vispār jau ir novērotas problēmas ar KDE programmām uz Gnome un otrādi ne ar visām, bet ir. Amaroks ir viena no tām.

    Lai cik milzīgs un nelokāms GNOME fans agrāk biju, priekš sevis esmu atklājis KDE 4. … . Un tagad uz viena PC ir Ubuntu, uz otra Kubuntu. Nav tik traki, kā te daži ir teikuši ar to kubuntu, ja iedziļinās mazliet.

    Uzinstalēju Synaptic Package Manager (kas Kubuntu nez kādēļ nav uzinstalēts pēc noklusējuma), ir pazudušas sākotnējās problēmas ar skaņu, lai gan arī tās bija viegli atrisināmas atverot tur kaut kādu slēpto skaņas regulēšanas UI.

    Manu Kubuntu var apskatīt te

    https://www.spoki.lv/programmas/Atkal-Linux-Kubuntu-1004/195799

    Nez cik tur taisnība, bet tautā runā, ka daži labi no M$ ir smēlušies idejas arī no KDE 4.

    #248289
    TrakaisKursis
    Participant

    Vispār jau stulbi, ka notikuma vietā apspriež pavisam ko citu … kurš audio spēlmanis ir labāks vai kā uzvedas grafiskā vide…

    Un vispār – kopš kura laika Windows Desktop Environment ir etalons pēc fakta? Būtu visi šejienieši kopš 90.-to gadu vidus darbojušies uz Linux sistēmām, iespējams, Windows tiem šķistu neērts, nesaprotams navigācijā un tā tālāk.

    Pielejot eļļu ugunij, atklāšu, ka savu jauno Start izvēlni Windows Vista/7 ir patapinājis kā reiz no Linux un atjaunināšanas servisu, kas apgādā lietotāju ar jaunākajiem dziņu laidieniem, arī ir noskatījis no Linux repozitāriju idejas. Tad, kas īsti ko ietekmē, kas attīstās un kas neattīstās. Vai arī līdera, kam pašam nāktos izstrādāt inovatīvas idejas, plaģiātisms ir uzslavējams, savukārt citu panākumi – apspļaudāmi?

    #248290
    TrakaisKursis
    Participant

    Imhoteps wrote:

    WMvare vēlas kļūt par spēlētāju, ar kuru citi lai rēķinās – Novell-u pērk ar visām iekšām, Susi ieskaitot, tagad šis te prodžektiņš…К чему бы это?

    Ne par tēmu, bet *nix pasaulē ledus, beidzot, sakustējies. Kurā virzienā tas kustas – hz, bet soļarku nupat aizklapējūši ciet, mandriva nomira mazāk mokošā nāve, ar susi pagaidām nekas nav skaidrs, bet nekas labs, manuprāt, arī nav gaidāms. Tendence tāda (manas domas), ka daļā nopietnu distru mēģinās komercializēsies, daži populārie kļūs vēl populārāki (*bunta), daļa vienkārši pārstās eksistēt. Varbūt pec gadiem trim-četriem arī paliks vien pārītis nopietni noslīpētu konkurentu indusu OSei un SIA “Ä€bols” ražotai beezdeškai. DX bibliotēku ķemmēšana Linux-a vajadzībām ir tikai likumsakarīgs solis uz priekšu.

    Krīze laupa programmētāju-entuziastu laiku un investori vairs tik vieglprātīgi neinvestē naudu. Tā, ka viss ir likumsakarīgi. Un, process, jādomā, ir pareizs – labāk lai programmēšanas potenciāls drūzmējas puduru veidā ap pāris spēcīgām distribūcijām, nevis ir izkliedēts uzturot pāris simtus distribūciju. Galvenais, lai attīstītie produkti mums galvenokārt ir pieejami par velti.

    #248291
    piwchix
    Participant

    Ja godīgi, ar gnome esmu saskāries tikai mazliet. Lietoju KDE jau sen, kā 3.* versiju, tā tagad 4.* versiju. Manuprāt ļoti ērts DE. It īpaši desktop sistēma, cepuri nost! 🙂 Ja godīgi tad nezinu vai uz W kas tāds pastāv. Par fontu renderēšanu piekritīšu shb-, tas nedaudz sux.

    Un attēla kodekiem un kvalitāti…c’moon, nu nebraucat auzās, ka tik kko iekakāt.

    Un nesaprotu kas jums ir pret komandrindu, tā taču ir Linux burvība(windowsisti laikam nesapratīs), kaut vai par elementāru piemēru Package manager.

    #248292
    Mad182
    Participant

    TrakaisKursis wrote:

    Un vispār – kopš kura laika Windows Desktop Environment ir etalons pēc fakta? Būtu visi šejienieši kopš 90.-to gadu vidus darbojušies uz Linux sistēmām, iespējams, Windows tiem šķistu neērts, nesaprotams navigācijā un tā tālāk.


    Pat nevajag tik ilgi. Es windows ikdienā nelietoju tikai pāris gadus, un jau pieradums ir tāds, ka kaut kur pie tās piesēžoties brīžiem nevar saprast, kā to vispār var kaut kam izmantot. Nav ne vairāku darbvirsmu, ne manu sabindoti shortcutu, ne normāla cli. Un brīdī, kad pārlūkā nospiežot ctrl+t, sāk lādēties faking tilde, gribas to kasti izmest ārā.

    #248293
    TrakaisKursis
    Participant

    piwchix wrote:

    Ja godīgi, ar gnome esmu saskāries tikai mazliet. Lietoju KDE jau sen, kā 3.* versiju, tā tagad 4.* versiju. Manuprāt ļoti ērts DE. It īpaši desktop sistēma, cepuri nost! 🙂 Ja godīgi tad nezinu vai uz W kas tāds pastāv. Par fontu renderēšanu piekritīšu shb-, tas nedaudz sux.

    Un attēla kodekiem un kvalitāti…c’moon, nu nebraucat auzās, ka tik kko iekakāt.

    Un nesaprotu kas jums ir pret komandrindu, tā taču ir Linux burvība(windowsisti laikam nesapratīs), kaut vai par elementāru piemēru Package manager.

    Varbūt, ka kļūdos bet Linux fonti savādāk renderējas tāpēc, ka uz Windows vai Mac ierastie ir aizsargāti ar autortiesībām, un to uzstādīšana Linux sistēmā ir atstāta uz lietotāju atbildības, lai distribūcijas izstrādātāji izvairītos no iespējamām Microsoft/Apple juridiskām prasībām. Un, ja šie fonti būtu iepriekšuzstādīti, tad distribūcija vairs nebūtu bez maksas. Bet vidusmēra lietotājam tas taču ir pie kājas – ja dod par velti, tad tāpat s*ds, ja prasa naudu, tad kā gan par Linux to uzdrīkstas?! un viss beidzas ar to, ka pirātiski uzstāda sev Windows, nonāk svētlaimē un skatās uz pingvīniem no augšas…

    #248294
    aoma
    Participant

    Nedaudz besī apgalvojumi, ka, ja reiz windows, tad viss obligāti ir pirātisks, kas sen vairs tā nav, bet pieradumam ir liels spēks, tāpēc visa jaunā noliedzēju un aplicēju nekad netrūks. Vienmēr esmu ar interesi vērojis Linukša attīstību, un jāsaka, nedaudz jau uz priekšu pavirzījies ir. Tas, ka pazudīs lielākā daļa praktiski nevienam nevajadzīgo distributīvu, ir tikai dabiski.

    #248295
    piwchix
    Participant

    TrakaisKursis wrote:

    piwchix wrote:

    Ja godīgi, ar gnome esmu saskāries tikai mazliet. Lietoju KDE jau sen, kā 3.* versiju, tā tagad 4.* versiju. Manuprāt ļoti ērts DE. It īpaši desktop sistēma, cepuri nost! 🙂 Ja godīgi tad nezinu vai uz W kas tāds pastāv. Par fontu renderēšanu piekritīšu shb-, tas nedaudz sux.

    Un attēla kodekiem un kvalitāti…c’moon, nu nebraucat auzās, ka tik kko iekakāt.

    Un nesaprotu kas jums ir pret komandrindu, tā taču ir Linux burvība(windowsisti laikam nesapratīs), kaut vai par elementāru piemēru Package manager.

    Varbūt, ka kļūdos bet Linux fonti savādāk renderējas tāpēc, ka uz Windows vai Mac ierastie ir aizsargāti ar autortiesībām, un to uzstādīšana Linux sistēmā ir atstāta uz lietotāju atbildības, lai distribūcijas izstrādātāji izvairītos no iespējamām Microsoft/Apple juridiskām prasībām. Un, ja šie fonti būtu iepriekšuzstādīti, tad distribūcija vairs nebūtu bez maksas. Bet vidusmēra lietotājam tas taču ir pie kājas – ja dod par velti, tad tāpat s*ds, ja prasa naudu, tad kā gan par Linux to uzdrīkstas?! un viss beidzas ar to, ka pirātiski uzstāda sev Windows, nonāk svētlaimē un skatās uz pingvīniem no augšas…

    Jā, ar fontiem tā ir, un ne tikai, ir arī “restricted-extras”, kur fonti ir sastāvā. Bet vai tas ietekmē fontu renderēšanu – šaubos. Fonti kā tādi un fontu renderēšana ir divas dažādas lietas. Š eit tiešām kā shb- teica, arī linux varētu pasmelties idejas.

    jebkurā OS būs lietas, kas kaitina… es joprojām nespēju izprast linux’a interfeisu piešķiršanas kārtību. Ja kastei būs vairāk par vienu viena veida tīkleni (LAN, WLAN, BT), tad bieži vien interfeisi tiek samainīti vietām.

    Piemēram: eth0 – broadcom, eth1 – intel, pēc restarta: eth0 – inetl, eth1 – broadcom. Izmantojot kasti rūtēšanai, nereti rodas problēmas. Varbūt tiešām esmu tups un kāds var man šo unikālo parādību izskaidrot.

    #248296
    bezolaam
    Participant

    man pietika mazak par meneis lai saprastu, ka Gnome ir daudzreiz ērtāks un patīkamāks par windu. Ērtāks pat par win7, nerunājot jau par arhaiskajiem XP untml. Nu kaut vai jorpojām windows explorerī (pat win7) nav tādas elementāras lietas kā multi tabings, kas nautilusā ir jau gadiem ilgi.

    Piekrītu, ka linuxa ir maz foršu pleijeru (kaut gan tas atkarīgs no gaumes), bet nesen atklājās ļoti labs winamp veidīgais pleijerītis, tikai atkal man perosnīgi ēratāks – DeaDBeeF. Silti iesaku, ja interesē “analogie” atskanotāji.

    #248297
    delta128
    Participant

    Bezolaam – parādi man failu pārlūku uz linux, kas būtu iespēju un ērtuma ziņā salīdzināms ar total commander 🙂

    #248298
    piwchix
    Participant

    delta128 wrote:

    Bezolaam – parādi man failu pārlūku uz linux, kas būtu iespēju un ērtuma ziņā salīdzināms ar total commander 🙂


    Mhmm, nu kaut vai tas pats TC, ja vēlies. Vēl ir gnomeCommender,Beesoft Commander,gentoo, worker, tkdesk utt. No komandrindas piemēram Midnight Commander.

    #248299
    bezolaam
    Participant

    delta128 wrote:

    Bezolaam – parādi man failu pārlūku uz linux, kas būtu iespēju un ērtuma ziņā salīdzināms ar total commander 🙂

    kādu laiku lietoju, precīzāk mazliet patestēju Double Commander, bet nevaru spriest vai tas ir kaut kas uberlabs, jo neesmu baigais comanderu piekritējs. Pie tam tos lieto mazliet advancētāki lietoaji, es runāju par failu menedžmentu, ko piedāvā defoltā win un lin

    #248300
    Wuu
    Participant

    Slinkums lasīt, bet cik saprotu kārtējais WIN vs NIX ? [img]https://trainzforums.com/Smileys/default/facepalm.gif[/img]

    #248301
    TrakaisKursis
    Participant

    Wuu wrote:

    Slinkums lasīt, bet cik saprotu kārtējais WIN vs NIX ? [img]https://trainzforums.com/Smileys/default/facepalm.gif[/img]

    Raksts nav WIN pret NIX. Komentārus gan lasītāji ir pārvērtuši par holīvor platformu.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 52 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā