Daži jautājumi

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Daži jautājumi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148590
    SikeR
    Participant

    Gribēju uzdod dažus jautājumus par linux, es izmēģināju ubuntu, kubuntu, fedora, OpenSUSE, pašlaik vēl kačājas FreeBSD.

    Linux sāku lietot nesen, gribētu zināt kuru distru labāk lietot uz pc kuram nav interneta. Un vēl daži jautājumi, bet kad atbildat, pierakstiet uz kuras distras.

    1.Kā var ieinstalēt kādu programmu .tar.gz?

    2.Kā ieinstalēt Lampp serveri?

    3.Kā pielikt citus dizainus no gnome-look un kde-look?

    4.Kur meklēt un kā ieinstalēt programmas lai lasītu .mp3 un .avi?

    Paldies jau iepriekš. 🙂

    #196391
    aoma
    Participant

    Lai gan pats esmu iesācējs, par ceturto punktu domāju tā – kaut kāds pleijeris taču ir katram distributīvam, vienkārši ver vaļā tos failus, un kad piedāvās novilkt kodekus, tad piekrīti.

    Palabojiet mani, ja kļūdos 🙂

    #196392
    azazul
    Participant

    freebsd mav linux

    utuntu , fedora un suse izmanto dažādas programmu instalēšanas sistēmas

    1. faili .tar.gz ir arhīvi

    2. https://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html#377

    3. kāda jēga tev zināt , ja tu pat neesi nevienu NIX vēl palaidis ?!

    4. attiecīgās OS paku instalācijas sistēmā

    TEV LINUX NEVAJAG, tā nav OS priekš cilvēkiem, kuriem ar karoti mutē viss jābaro

    p.s. aoma , tu kļūdies

    #196393
    SikeR
    Participant

    Quote:

    es izmēģināju ubuntu, kubuntu, fedora, OpenSUSE, pašlaik vēl kačājas FreeBSD.


    Š itos es palaidu un freebsd vēl velkas.

    Man nav vis ar karoti mutē jābaro, xampp priekš linux es jau novilku, bet problēma ka man nesanāk ieinstalēt, konsolē make arī neko nedarīja.

    Quote:

    1. faili .tar.gz ir arhīvi


    To es zinu, to kā izpakot arī, bet to kas jādara pēc tam.. to gan nezināšu, kaut kur lasīju ka car konsoli jāieliek, tad ./configure tad make, bet konsole parāda ka nav ko meikot 🙁

    Quote:

    4. attiecīgās OS paku instalācijas sistēmā


    Varētu pateikt kādas?

    #196394
    viesic
    Participant

    Ieteiktu izvēlēties vienu, jebkuru no šiem pieminētajiem nix`iem, un iemācīties strādāt ar to. 😉

    P.S. personīgi ieteiktu uzlikt freebsd, un sākt ar šo mapīti: /usr/share/doc/en/articles/new-users/ un pēc tam ķerties klāt šai /usr/share/doc/handbook/ :p

    #196395
    SikeR
    Participant

    Pagaidām no testētajām vislabāk patika ubuntu, bet vēl jāpārbauda freebsd, tā kā es pa nix’iem neko daudz nezinu, varētu teikt ka neko nezinu, skatos pēc tā, uz kura man vispār kaut ko izdodas izdarīt, bet pēc vizuālā vislabāk patika openSUSE. Bet nez kāpēc, domāju ka openSUSE nebūs mans gala lēmums..

    #196396
    samurajs
    Participant

    Ehhhh… ņem to pašu Ubuntu, izpēti un iemācies viņu kārtīgi. Tad ar visiem citiem problēmu būs daudz mazāk.

    #196397
    ob1
    Participant

    Man arī sāk rasties interese par *nix (Windows optimizācija sevi ir izsmēlusi, kompis strādā zibenīgi). Pedējo reizi tajā lauciņā darbojos gadus 5 atpakaļ.

    Jautājumi:

    1) Vai dokumentācija ir parādījusies?

    2) Cik spēcīga ir Wine? Vai windows progas strādā?

    #196398
    WerNeo
    Participant

    ob1. Sāc ar Gentoo… Varbūt sarežģītāka un prasa vairāk darbu… Toties dokumentācijas, šķiet, neveinam citam distributīvam nav tik daudz. Kādā ziņā, cik spēcīga ir Wine?

    SikeR. Tu arī sāc ar Gentoo. Ä€trāk sapratīsi, par ko Tev azazul rakstīja.

    #196399
    sir_irius
    Participant

    WerNeo, kāpēc tieši Gentoo iesaki? Pamato. Tik pat labi, varu teikt, lai ņem Slackware. 😛

    #196400
    WerNeo
    Participant

    sir_irius. Gentoo ir tik daudz labu manuāļu. Tas ir aktuāli priekš Ob1. Protams, kā iesākuma distributīvs, Gentoo būs viens no grūtākajiem un atbaidošākajiem variantiem. Toties nav apkrauts ar daudz ko lieku un visu var darīt pats. 🙂

    Bet ja pavisam nopietni, laikam jau Ubuntu un SuSe ir tās, kas vismazāk atbaida iesācējus. 🙂

    #196401
    ob1
    Participant

    Jā, man galvenais ir laba dokumentācija.

    #196402
    SikeR
    Participant

    Bet kā jau rakstīju sākumā, man nav interneta, pie mammas ir, bet tur ir licenzētā vista un PC nepavilks gan linux gan vistu. Un es vēl jo projām gribētu uzzināt kādu softu vajag lai varētu atvērt, gan .mp3, gan .avi utml.

    #196403
    WerNeo
    Participant

    SikeR. Pavilks, pavilks… 🙂 bet bez interneta, apgūt Linuxveidīgos būs grūti…

    #196404
    SikeR
    Participant

    Pie mammas nepavilks, jo tur ir portatīvais ar 1GB ramu un vistu, bet man pie vecmammas (uz mana pc) nav interneta bet ir 4gb rams. Zinu ka būs grūti, bet esmu gatavs mēģināt. 😛

    P.S kā būs ar mp3? :S

    #196405
    WerNeo
    Participant

    1 Gb rāmja, nav šķērslis 🙂 Pavilks… ja jau vistu velk. 🙂 Pēc vistas “izslēgšanas” rāmis iztukšojas. 🙂

    #196406
    Sid
    Participant

    Mhh, es arī atbalstu domu par Gentoo. Es gan nevarētu teikt, ka zinu kaut ko baigi daudz par *nix, taču to, ko zinu, iemācījos no FreeBSD, tāpēc ej vien to grūtāko ceļu labāk.

    #196407
    samurajs
    Participant

    Dīvaini… papriekš cilvēku universitātē sūta, pēc tam tik pamatskolā 😀

    Quote:

    bet tur ir licenzētā vista un PC nepavilks gan linux gan vistu.


    Pēc šitā domu gājiena spriežot – vairāk par ubuntu nav pat vērts mēģināt! 😀

    mp3? – Rhytmbox. avi? – Totem. Tās nāk līdz Ubuntu. Ieteicu – Amarok, mPlayer, VLC.

    #196408
    SikeR
    Participant

    Nu labi, pat ja pavilks, šaubos vai mamma ļaus instalēt vēl vienu OS klāt. Bet tagad mani vairāk interesē kāpēc uz ubuntu x64 es nevaru uztaisīt make. Piemēram instalējot Realtek HD audio draiverus, visu darīju pēc pamācības, veiksmīgi tiku līdz vietai kur vajag make, bet tālāk netiku.

    #196409
    Sid
    Participant

    Samuraj, es pats šobrīd tupu uz ubunta, jāatzīst, ka 9.04 nav nemaz tik slikts 🙂 bet pateicoties FreeBSD, es pieradu pie domas, ka visu no sākuma ir jāmeklē pašam, ja nu nekas nesanāk – jāuzprasa forumā. Ubuntā vienkārši viss ir nolikts uz paplātes, tas, manuprāt, no sākuma nav gluži pareizi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā