Drošība: Dr. Web plēšas ar Kaspersky

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Drošība: Dr. Web plēšas ar Kaspersky

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149453
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_webvsk_1.jpg[/imgl]Antivīrusu radītāju vidū konkurence ir visai nežēlīga, un, tā teikt – visi paņēmieni atļauti. Protams, lietotājs no tā tikai iegūst, jo dabū zināt par produktu kļūdām un nepilnībām. Un tā nu dr. Web eksperti ņēmās “izķidāt” jauno produktu Kaspersky Internet Security 2010. Vispirms dažos vārdos par KIS-2010 jaunievedumu – koncepciju “Green Zone”. Green Zone ir iebūvēta virtuālā vide jeb sandbox, kurā var palaist šaubīgas programmas ar domu darbināt tās tā, lai nenodarītu kaitējumu Windows sistēmai.

    Vispirms dr. Web inženieri ielādēja “smilšu kastē” FAR failu menedžeri. Pēc tam tīmeklī tika sameklēti 4 visniknākie eksploiti, kuri izmanto Windows ievainojamības. Š os vīrusus neatklāja ne Kaspersky heuristic analizators, ne HIPS. Rezultātā visi veiksmīgi tika palaisti, tie iekļuva Windows kodolā, un noveda pie pilnīga sistēmas kraha – zilā ekrāna jeb BSOD.

    Otrā eksperimentā tika mēģināts veikt izmaiņas failsistēmā Green Zone ietvaros. Parastās darbības ar failiem nekādi neietekmēja sistēmas darbību. Bet mainot faila sintaksi ar tīkla redirektora palīdzību (to parasti dara Win32.Ntldrbot tipa vīrusi), bija iespējams izkļūt ārpus “smilškastes” un nograut svarīgus sistēmas failus. Ar 2 rindiņu .bat komandas palīdzību izdevās likvidēt C:ntldr failu un padarīt Windows nestartējamu.

    Pēc visa šī Kaspersky administrācija apvainoja dr. Web nomelnošanā un rezultātu sagrozīšanā, un turpināja slavēt savu produktu, gan atzīmējot, ka neviens antivīruss nav 100% drošs.

    Kas atliek mums? Nekas cits, kā tikai izdarīt secinājumus un paļauties uz savu roku taisnumu…

    Avots

    #210174
    ZalktiS
    Participant

    Piemēram man uz win kastes stāv avir un nevienam nesūdzos par licenci vai ari par vīrusiem!

    #210175
    jazzer
    Participant

    Mīts par KAV “lieliskumu” ir radīts vairāku gadu masīvas reklāmas un smadzeņu skalošanas rezultātā.

    Kad vairs nav ko teikt,tad parasti lieto vārdu “nomelnošana.”

    Labi vēl,ka atzina-neviens AV nav pilnīgi drošs un nemēģināja pēc inerces iestāstīt,ka KAV tāds ir vienīgais. 🙂

    #210176
    Evers
    Participant

    patlaban man vislabāk pie sirds iet Avast.

    No Dr. Web puses man patīk noderīgais AV-toolis CureIt! 🙂

    #210177
    daGrevis
    Participant

    Domāju ka nekas nav 100% drošs.

    Pats lietoju NOD32, lielākā daļa vīrusu netiek cauri! 🙂

    #210178
    bumbulis
    Participant

    daGrevis wrote:

    lielākā daļa vīrusu netiek cauri! 🙂


    Un to zini, jo….?

    #210179
    daGrevis
    Participant

    bumbulis wrote:

    daGrevis wrote:

    lielākā daļa vīrusu netiek cauri! 🙂


    Un to zini, jo….?


    Padomā ka es to varētu zināt… 🙁

    #210180
    Gakh
    Participant

    daGrevis wrote:


    Pats lietoju NOD32, lielākā daļa vīrusu netiek cauri! 🙂


    Nopērku FUD cryptery & binderi, paņemu jaunāko softu, sabindoju ar vīrusu, palaizu netā… Tev šis softs liekas vajadzīgs, tu novelc, paladi uzinstalē, bet NOD neko nesaka, jo fails ir bijis kriptēts, un antivīrus viņu neķers, un tu esi veiksmīgi inficēts.

    #210181
    Wuu
    Participant

    Kaut kā visam tam neticu, jā kādreiz bija čupiem vīrusi un antivīrusi bez apstājas gaudoja! Tagad pat neredzu iemeslu lai viņu lietotu un kur nu vel maksātu!

    Rekur vel viens pēc manām domām KA triks, kā iebiedēt tautu!

    https://uoc.lv/309/interneta-%E2%80%94-ka-mezonigajos-rietumos.html

    #210182
    Gakh
    Participant

    @Wuu, tas nav triks, tā ir patiesība..

    #210183
    nevertell
    Participant

    Piemēram man uz lin kastes stāv nekas un nevienam nesūdzos par licenci vai par vīrusiem!

    #210184
    Wuu
    Participant

    Bet man avira vispār labi ja 1 mēnesī iepīkstas. kur tad ir tie virusi Gakh 😀

    #210185
    drunk_lizard
    Participant

    hohohooo

    kasjmarskis ir paceelis galvinju :>

    uzdrosjinaasjos apgalvot, ka es ar sjo produktu grupu esmu paziistams kaadus gadus 12….

    ko var teikt – smagaaku, gruutaak konfigureejamu un paranoiskaaku softu gruuti iedomaaties… vieniigais konkurents vareetu buut panda un drusciit zemaakaa klasee nortons.

    vai tiesjaam kaadam veel ir jaaizskaidro tiikla marketinga triki, ar kuriem tiek ieguuts pole position?! O_O

    un, mierinaajumam, no pasjrociigi iedarbinaata NORMAALI rakstiita ljaundabiigaa koda NEGLAABS neviens antiviiruss, mhhh

    jamie kriit pirmie :>

    par drwebu un jamaa cureit var teikt tikai to labaako.

    #210186
    nevertell
    Participant

    +1 d_l

    #210187
    usins
    Participant

    Ja nepīkst vispār, ka ir vīrusi, tad tas ir slikti! Jo vajag vismaz vienu reizi mēnesī iepīkstēties, ka tava datora porti tiek skeneti un meklēti caurumi. Ir ļoti daudz drazas, kura tiek iešūta jau zagtajā programmatūrā un OS (pārsvarā Microsoft). Viss jau ir iešūts sistēma un bloķe AV

    #210188
    Wuu
    Participant

    usins wrote:

    Ja nepīkst vispār, ka ir vīrusi, tad tas ir slikti! Jo vajag vismaz vienu reizi mēnesī iepīkstēties, ka tava datora porti tiek skeneti un meklēti caurumi. Ir ļoti daudz drazas, kura tiek iešūta jau zagtajā programmatūrā un OS (pārsvarā Microsoft). Viss jau ir iešūts sistēma un bloķe AV


    Ko nu, viss skrienu nopirkt Kasperski varbūt pīkstēs!

    Š odien man sieva jautā “Kad sarkanā lampiņa mirgo datora korpusa (hdd diode) tad uzbrūk vīrusi?”

    #210189
    drunk_lizard
    Participant

    lietotaaja “usins” murgus nevajag lasiit. vinjsj reti kad no seeneem nokaapj….

    #210190
    Stat1CX
    Participant

    Man antivīruss vispār nepīkst un vīrusu man ar nav. Tas viss atkarīgs no roku izliekuma leņķa, ja rokas līkas, tad pīkstēs visu laiku, ja rokas aug no pareizās vietas, antivīrus neliks par sevi manīt.

    #210191
    Evers
    Participant

    jā, par to “pīkstēšanu” ar sasmējos. Sanāk, ka visiem vienmēr būs kautkas tik līks, ka vismaz reizi mēnesī vīrusu kādu saķers. Pieļauju, ka LTC interneta klientiem tā var būt, ja nav FW un AV uzstādīti.

    Pat jūzerim, kas tik kautko i-netā padara un torrentus kačā, ar sakarīgu provaideri nebūs viegli kautko saķert. 🙂

    #210192
    Gakh
    Participant

    Wuu wrote:

    Bet man avira vispār labi ja 1 mēnesī iepīkstas. kur tad ir tie virusi Gakh 😀


    tur, kur ir ifreims uz kādu browsera exploitu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā