Firefox ievainojamību pamatcēlonis – «kreisie» spraudņi

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Firefox ievainojamību pamatcēlonis – «kreisie» spraudņi

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 95 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #218405
    Evers
    Participant

    rajah, opera ir laba un ātrāka par FF, bet tur pietrūkst arī lietas, kas FF arī ir bez visiem spraudņiem. Grāmatzīmju sistēma tur ir vienkārši briesmīga, trūkst navigācijas funkcionalitātes – piem, rullītis nestrādā daudzās vietās tur kur FF strādā. Nesen mēģināju sadzīvot, bet nu pēc pāris nedēļām nervi neizturēja.

    #218406
    azazul
    Participant

    Evers, pie gļuiem ar ritenīti nevar vienmēr vainot operu. Piemējam visu pielūgtajam jQuery ir jau gadiem gļuks, kas saistīts ar operu on scrolleri.

    Un par grāmatzīmēm, nepiekritīšu. Funkcionalitāte ir tīri ok ( kā 5000+ bookmarku īpašnieks varu to apgalvot ) un bonusā vēl nāk iespēja backup’ot tos.

    Aaaanyway. FF problēmas ar pluginiem ir vecas kā zeme. Varbūt visi ir aizmirsuši, bet kādus mēnešus atpakaļ, atverot firefug iekš gmail , firefox nomira. Un nevarēja saprast kuru no 3 vainot. Besides, kreisie plugini tak nav nekas jauns. Domā ir maz cilveku, kuri atver meilus ar Jessica_Alba_naked.jpg.exe ?? Ar pluginiem tak ir vēl labāk .. var aptvert 100% no visas demogrāfijas.

    #218407
    ob1
    Participant

    Lietoju gan FF, gan Operu. Ar FF spraudņiem nav bijušas problēmas, patiesībā tā ir ļoti noderīga lieta. Tik nevajag visādus kreisos instalēt.

    A Opera nedaudz gļuko, varbūt kaut kad to savedīs kārtībā, tad būs ok, bet šobrīd vēl Operu neiesaku.

    #218408
    Evers
    Participant

    azazul, spēja darboties ar 1000+ bukmarkiem ir ok un backup ar ir ok. Bet….

    – augšas dropdown izvēlē “Bookmarks” nav iespējams rediģēt absolūti neko, kā arī rullītis (open in new tab) tur nedarbojas

    – ievietojot grāmatzīmi iekš “Personal Bar” tur izveidojas tikai saīsne uz grāmatzīmi, kas saglabājas dziļāk, izdzēšot saīsni, grāmatzīme paliek tikai dziļāk un jāver vaļā tas grāmatzīmju menedžeris un jāmeklē

    – Vārdsakot grāmatzīmju menedžēšana nav iespējama bez “Manage Bookmarks” atvēršanas vai arī no sāna paneļa “Bookmarks”, šie abi varianti ir gan neērti, gan kaitinoši, Firefoxā ikdienā nepieciešamās darbības ar grāmatzīmēm var izdarīt pa tiešo.

    Par rulli:

    – rullis nestrādā ne uz “Back” , ne “Forward”, ne uz “Go”, ne uz meklētāja taustiņa

    Tas tā uz ātro, nespēju vienkārši atgriezties atpakaļ laikā neskatoties uz to, ka Opera tiešām ir ātrāka par Firefox. Neesmu puņķains geimeris, lietoju pārbaudītos, recommended addonus. Nav problēmas bijušas. 🙂 Daudz ērtāk uzlikt, atjaunināt utml… Ar javaskriptiem Operai nav tas

    #218409
    rajah
    Participant

    ob1 wrote:

    A Opera nedaudz gļuko, varbūt kaut kad to savedīs kārtībā, tad būs ok, bet šobrīd vēl Operu neiesaku.


    1) kas gļuko?

    2) Opera izstrādātājiem esi paziņojis par kļūdu vai arī sēdi un gaidi kad kāds atradīs?

    #218410
    rajah
    Participant

    Evers wrote:


    – augšas dropdown izvēlē “Bookmarks” nav iespējams rediģēt absolūti neko, kā arī rullītis (open in new tab) tur nedarbojas


    jā tas mani ir arī kaitinājis. labā peles auss neko nedod un arī ripulis neklikinās.

    Evers wrote:


    – ievietojot grāmatzīmi iekš “Personal Bar” tur izveidojas tikai saīsne uz grāmatzīmi, kas saglabājas dziļāk, izdzēšot saīsni, grāmatzīme paliek tikai dziļāk un jāver vaļā tas grāmatzīmju menedžeris un jāmeklē


    neuzskatu to par kļūdu. tieši otrādāk, uzskatu kā labu lietu, ka nenodzēšās īstā grāmatzīme. uz Personal ir jāliek tās zīmes kas ikdienā ir vajadzīgas, nevisa visas. starp citu, tur var arī uzlikt mapes, kurās ir visas vajadzīgās grāmatzīmes

    Evers wrote:

    – Vārdsakot grāmatzīmju menedžēšana nav iespējama bez “Manage Bookmarks” atvēršanas vai arī no sāna paneļa “Bookmarks”, šie abi varianti ir gan neērti, gan kaitinoši, Firefoxā ikdienā nepieciešamās darbības ar grāmatzīmēm var izdarīt pa tiešo.


    nu ne viss foksā ir forši ar grāmatzīmēm – Operā eksportējas klāt jau esošajām, a foksā vecās grāmatzīmes nodzēšās nost. bet kaut kas jēdzīgāks Operas grāmatzīmju sakārtošanā vajadzētu.

    Evers wrote:

    Par rulli:

    – rullis nestrādā ne uz “Back” , ne “Forward”


    piespied un pieturi peles kreiso pogu

    #218411
    azazul
    Participant

    Evers wrote:

    – augšas dropdown izvēlē “Bookmarks” nav iespējams rediģēt absolūti neko, kā arī rullītis (open in new tab) tur nedarbojas


    Tāds ir dizaina lēmums no OperaASA puses ( ja neesi pamanījis , to neražo Mozilla un “nav tā kā uz firefox” nav arguments ). Besides. Atvērt drop-down menu uz cita drop-down menu .. emm .. what ?! Par middle-click gan piekrītu, bet iespējams ka tā ir QT limitācija.

    Evers wrote:

    – ievietojot grāmatzīmi iekš “Personal Bar” tur izveidojas tikai saīsne uz grāmatzīmi, kas saglabājas dziļāk, izdzēšot saīsni, grāmatzīme paliek tikai dziļāk un jāver vaļā tas grāmatzīmju menedžeris un jāmeklē


    Tas pats kas pie iepriekšējā. Visiem paneļiem ir vienāda “uzvedība”. Būtu debīli ja atšķirībi paneļi strādātu pēc atšķirīgiem principiem. Kā jau teicu .. “apples and oranges”. Atkal tu izmanto “nav tā kā uz firefox” argumentu.

    Evers wrote:

    – Vārdsakot grāmatzīmju menedžēšana nav iespējama bez “Manage Bookmarks” atvēršanas vai arī no sāna paneļa “Bookmarks”, šie abi varianti ir gan neērti, gan kaitinoši, Firefoxā ikdienā nepieciešamās darbības ar grāmatzīmēm var izdarīt pa tiešo.


    Sk. augstāk.

    Evers wrote:


    Par rulli:

    – rullis nestrādā ne uz “Back” , ne “Forward”, ne uz “Go”, ne uz meklētāja taustiņ a


    Kas, ko kur ? Kāds tur rulītis ?

    Rullīti aplikācijas interfeisā izmanto tad, ja ir scrollbars ..

    #218412
    Evers
    Participant

    nu es personal bar parasti izmantoju arī “ātrajai iegrāmatošanai”, kur kautko uz fikso vajag piemest ko pēc brītiņa izmetu, tapēc man problemātiskāk.

    rajah wrote:

    piespied un pieturi peles kreiso pogu


    hmmm, nesanāk, varbūt tu lieto to “mouse gestures” , man tas ir izslēgts.

    Katrā ziņā, ja Opera pamatā paliktu ērtāka (principā vienkārši knifiņi, kas pietrūkst, daži manis minētie un var būt vēl šis tas), tad varbūt arī es lietotu. Paša pārlūka ātruma un lapu ielādes ātruma dēļ būtu ar mieru iztikt bez ff adoniem. 🙂

    #218413
    Evers
    Participant

    azazul, šeit aizgāja runa par salīdzināšanu – kas vainas “nav tā kā uz firefox”? Gan FF , gan Opera ir paredzēta vienam mērķim, tāpēc arī ir pavisam normāli salīdzināt, kas kurā ir labāks, kas kur pietrūkst, kādi trūkumi.

    #218414
    azazul
    Participant

    Nē nav.

    Opera ir “web suite”, Firefox ir “web browser”. Tu tiešām gribi lai pieķeros tavam puņ ķainā geimera izteikumam ? 😛

    Par BACK pogu :

    labais taustiņ š uz paneļa > Customize > Appearance.. > Buttons > Browser > izvēlises “Back ar bultiņ u uz leju”. Un būs te “firefox poga”

    #218415
    Wuu
    Participant

    ob1 wrote:

    A Opera nedaudz gļuko, varbūt kaut kad to savedīs kārtībā, tad būs ok, bet šobrīd vēl Operu neiesaku.

    +1, domāju ar pamēģināt Operu. Bet ātri sāk besīt ārā, brīžiem nevar saprast ko viņa dara un kāpēc. Varbūt kādās atsevišķās kategorijās Opera ir labāka/ātrāka, bet uz kopējā plāna nestāv līdzi FF 😉

    #218416
    Evers
    Participant

    azazul wrote:

    Nē nav.

    Opera ir “web suite”, Firefox ir “web browser”. Tu tiešām gribi lai pieķeros tavam puņķainā geimera izteikumam ? 😛

    iz https://www.opera.com/ – “The Opera 10 Web browser….” 😀

    Nu ja arī kautkur definē kā “suite” , tad jau tāpat programmas lietojuma būtībā tas neko nemaina – to pamatā lieto lai sērfotu internetā.

    Quote:

    Par BACK pogu :

    labais taustiņš uz paneļa > Customize > Appearance.. > Buttons > Browser > izvēlises “Back ar bultiņu uz leju”. Un būs te “firefox poga”

    Hmm, laikam nesaprati. Es gribu lai tā, kā FF (jau atkal “tā kā FF” 😀 ) , es uzspiežot , piemēram, uz “Back”, man atverās iepriekš skatītā lapa jaunā tabā. Tas pats ar “Forward”,

    ar “Go” – uzspiežu un atverās ievadītā adrese jaunā tabā, nav jāveic “new tab” un tad jāraksta adrese. Search logā tas pats.

    #218417
    WerNeo
    Participant

    Wuu wrote:

    ob1 wrote:

    A Opera nedaudz gļuko, varbūt kaut kad to savedīs kārtībā, tad būs ok, bet šobrīd vēl Operu neiesaku.

    +1, domāju ar pamēģināt Operu. Bet ātri sāk besīt ārā, brīžiem nevar saprast ko viņa dara un kāpēc. Varbūt kādās atsevišķās kategorijās Opera ir labāka/ātrāka, bet uz kopējā plāna nestāv līdzi FF 😉

    Piemērus studijā!

    #218418
    Eudoxus
    Participant

    Opera lietotāju sāk atgādināt Apple daudzinātājus.

    #218419
    azazul
    Participant

    Bet tik pat labi to var teikt arī par Chrome, Firefox, Ubuntu un citiem jūzeriem.

    Cilvēki atrod kaut ko, kas viņ iem patīk, un grib dalīties.

    Beeet … es tiešām censtos izvairīties no visa, ko popularizē Wuu.

    #218420
    Eudoxus
    Participant

    Nevis dalīties, bet mērīties.

    #218421
    usver
    Participant

    Es nesaprotu – Firefox ekstensijās ir iespēja iekļaut gan tikai javaskriptu, gan portējamo kodu, piemēram sertifikātiem, gan arī proprietary kodu, kas paļaujas uz DLL failiem.

    Piemēri:

    * Draugiem.lv firefox ekstensija izmanto tikai JS

    * CoolIris sevī iekļauj DLL un EXE failus: https://www.cooliris.com/

    * Dajebkurš, kam pietiek prasmju, var uzrakstīt savu XPCOM komponenti, kas pārlūkā darīt dajebko, kas vien ar iekšējā JS vai DLL palīdzību ir iespējams.

    Ekstensijas spēj kaut vai visas apmeklētās lapas spamot uz noteiktu serveri vai rādīt bannerus pa visu lapu – neredzu nekādus šķēršļus tam. Pagaidām nav noteikti leveļi, ko atļaut un ko aizliegt, taču ir iespēja apskatīt ekstensijas JS sourci, kas sauc DLL failus.

    Kas būs nākamā dzeltenā sensācija? “MSI faili rada draudus jūsu Windows sistēmai”? “Bash skripti var nodarīt ļaunumu jūsu niksam!!!!“? Visus addon`us instalējam no Addons.mozilla.org, pirms lietošanas aizdomīgos vienkārši izjaucam. Tur stulbam jābūt, lai instalētu jebkuru tīklā atrasto ekstensiju no nedrošiem avotiem, nepārbaudot tā sourci, autentiskumu un atsauksmes. Tad arī izpaliks problēmas.

    Tiem, kas sūdzas par memlīkiem – nu ak tu dies`, takš nelietojiet konkrēto ekstensiju. plika FF kāršanos es gadus 4us neesmu redzējis kopš sākotnējā Phoenix laikiem.

    #218422
    WerNeo
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Nevis dalīties, bet mērīties.


    Kā kurš! Nav jau visi “zem vienas mērauklas metami”. Ir, kas runā pēc pieredzes un konkrēti pasaka, kas patīk, kas nē (ar konkrētiem argumentiem). Ir arī tādi, kas saka: “X sūkā, Y super!”.. un argumentē to: “man patīk Y, bet par X.. nezinu, man nepatika? Kas nepatika? Vienkārši tas, ka sūkā!”

    #218423
    usins
    Participant

    Wuu wrote:

    Tas tak jebkuram skaidrs ka visu pēc kārtas nevar instalēt uz Windows 🙂

    Pārlūku var kontrolēt uz jebkuras OS. Javaskripti izpildās arī uz OS X un Linux 🙂

    Tā ka, piemeram spraudnis var nolasīt datus ko ievadi teksta lauykos utt…. tas ir reāli…

    #218424
    rajah
    Participant

    Evers wrote:

    rajah wrote:

    piespied un pieturi peles kreiso pogu


    hmmm, nesanāk, varbūt tu lieto to “mouse gestures” , man tas ir izslēgts.

    Katrā ziņā, ja Opera pamatā paliktu ērtāka (principā vienkārši knifiņi, kas pietrūkst, daži manis minētie un var būt vēl šis tas), tad varbūt arī es lietotu.


    žestus nelietoju, paturot ilgāk atverās pirmāk atvērtās un pēc tam atvērtās lapas tajā šķirklī kurā atrodos.

    IMHO kur nu vēl ērtāk. tikai ja balss vadība perfekti pārvaldīs latviešu valodu.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 95 kopumā)
  • Tēma ‘Firefox ievainojamību pamatcēlonis – «kreisie» spraudņi’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā