Interneta vietnes izveide

Sākumlapa Forumi Mājas lapu izstrāde Web veidošana un problēmas Interneta vietnes izveide

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158203
    RicoPico
    Participant

    Hello,

    Speru pirmos nedrošos soļus mājas lapas izveides virzienā. Entuziasma iemācīties, kā tās štelles bīdās, man ir daudz, tāpēc lūgums nedzīt ar sūdainu mietu pie “tiem kas zina ko dara”. Es arī gribu uzzināt ko es daru. Ierakos vairākus gadus senā vēsturē- tepat notepad forumā, bet sev nepieciešamo info tā arī nesanāca atrast.

    Disklaimeris- ček, tātad pie lietas:

    Lapa nepieciešama nelielam uzņēmumam- kā vizītkarte. Pagaidām esmu bruņojies tikai ar domēna vārdu. Kā noprotu, nākamais solis ir- noslēgt līgumu ar kādu no hostinga kompānijām, kur izvietot, pagaidām neesošās, lapas saturu (ir plānotais lapas saturs, bet nav paša kodola). Droši varat ieteikt optimālāko risinājumu, kur turēt savu lapu, jo pagaidām nevaru izšķirties starp serveris.lv un sigmanet.lv. Sigma mani uzrunā ar 10 e-pasta kastēm, bet Serveris.lv mani vilina ar “DataTeks” CMS tūli. Tas ko man vajag- ir e-pasta serviss, kurš piesaistīts domēna vārdam un ērta CMS saskarne ar iespēju izvēlēties lapas dizaina šablonu un ērtu satura menedžmentu. Vai ir kāds LV Hostinga serviss, kur tiek nodrošināti abi šie pakalpojumi? Vai e-pasta servisu ir iespējams piekabināt jebkuram hostam- tāpat kā Joomlu?

    Būšu pateicīgs arī par nelielu step-by-step instrukciju, no domēna vārda iegādes brīdim, līdz lapas palaišanai onlainā. Detaļās ieslīgt nevajag- interesē tikai pats mugurkauls ar norādēm, kurā virzienā skatīties. Nevajag kautrēties norādīt arī “pašsaprotamās” lietas.

    Paldies.

    #297118
    Toms
    Participant

    Reiz, sen senos laikos, varēja domeinu piekabināt uz Google Apps un tur veidot e-pastus cik vien tīk. Pēc tam uzlika limitus līdz ieviesa maksu par katru e-pastu vai kaut kā savādāk.

    Ja man būtu jāizvēlās, tad es laikam ņemtu ambero.lv pakalpojumus. Vienīgais mīnuss, ka tur nav vadības panelis (Plesk vai kas tamlīdzīgs).

    Step by step: piesakies hostam -> ievadi name server datus (@ nic.lv) -> uzliec uz servera vajadzīgo CMS (WP, Joomla) -> piedzen dizainu un lapa gatava.

    #297119
    jurgenz
    Participant

    Domēna vārda iegāde -> Servera iegāde -> domēna vārda piesaistīšana serverim (šito atradīsi jebkurā hostinga FAQ) -> lapa strādā.

    E-pastu var piekabināt kam grib. Un e-pastam viss ērtākais variants man liekas, piekabināt viņu gmailam. (Tavs e-pasts ir [email protected], bet skaties viņu gmailā).

    Īstenībā, LTC nesen nomainīja visu savu hostingu pakalpojumu un uzmeta sev Parallels Plesk Panel, no kura ir iespējams arī pa taisno uzstādīt joomla, wp un drupal. Š ito ir izdevīgi ņemt, ja tu jau esi LTC klients kā juridiska persona.

    Uzmauc joomlu un tad dizainus tu vari mainīt uz nebēdu, nav tur nekas sarežģīts. Viss caur joomlas admin paneli darāms (man tā liekas, vai arī tas tikai WP bija?).

    #297120
    Toms
    Participant

    Imho Jommla priekš iesācēja ir krietni par sarežģītu. [img]https://www.burnout.lv/forums/images/smilies/smile_aiwa.gif[/img] Tad jau labāk kādu Wordpresu un viss ir kedā.

    Ja vizītkartes lapa ir vairāk statiska nekā dinamiska ar 3 sadaļām un jaunumiem reizi dažos mēnešos, tad pilnīgi pietiek CSS/html zināšana. Ar Joomlu uz 3 sadaļām tikai nočakarēsies un būsi gaužām nelaimīgs. [img]https://www.burnout.lv/forums/images/smilies/emo.gif[/img]

    #297121
    RicoPico
    Participant

    Nu sākumam tiešām- tējkannas līmenī nepieciešams uzbliezt sākuma (jaunumu) lapu un kontaktu sadaļu. Jaunumi tiks apdeitoti katru dienu, vairākas reizes dienā. HTMLā to visu bakstīt iekšā… kamŠn, kurš gadsimts. Vēlāk audzēšu klāt bilžu galeriju, sociālo tīklu integritāti, kaut kādu balsošanas sistēmu… jāpapēta, kādi plagini tam WP pieejami. Lielākās galvassāpes man pagaidām sagādā jautājums- kā izdarīt tā, lai mājaslapas jaunumu sadaļā rakstītais automātiski pārpublicējas uz Facebook un Twitter. Vislabāk, ja tas būtu toglējams ar ķeksi “publicēt arī soc-portālos”, jo gluži visus jaunumus Facebookā nevajadzēs rādīt. Bet nu to pēc tam- tas būs nākamais jautājums, ja neatradīšu risinājumu.

    #297122
    jurgenz
    Participant

    Tev tiešām tad ir jāliek WP. Tam ir pieejams viss.

    Kaut vai pirmais google atradums: https://wordpress.org/support/topic/how-to-auto-post-to-facebook-twitter-and-google-fans-pages

    Un jā, arī visvienkāršākais būs tieši WP.

    #297123
    RicoPico
    Participant

    Paldies par linku, es pat nebiju sācis šito meklēt. Tik mazliet pafilozofēju par tēmu “kaut kad”. Viss, izrādās, ir vienkāršāk nekā varēju gaidīt. 🙂

    #297124
    Toms
    Participant

    Gan jau ir tādi plagini. Ir vienkārši jārok, jāmeklē un jātestē.

    #297125
    root
    Participant

    1. Hostings. Var shared, bet labāk tomēr paņemt kādu zemcenas VPS, piem. VPS.lv vai kāda cita stabila provaidera. Pats hostējos Zviedrzemē, oftime pēdējo reizi redzēju nekad. Mazu VPS šādam mērķim var iegūt savā lietošanā zem 15LVL/m. VPS ir izolēts un varēsi neuztraukties par to, ka kāda gudrinieka palaistais skripts nograus arī tavu lapu līdz ar pusi servera.

    2. Epasts. Paša hostēts un menedžēts – prasa laiku un zināšanas. Ja negribi čakarēties (arī hostingu epasta serveri ir laža un izsmiekls, lielākoties), paņem Google Apps kontu par pāris dolāriem mēnesī un piesaisti sava domēna epastu Google Apps Gmail. Bullet-proof risinājums, pārbaudīts praksē. Nekad nepazūd epasti, nekas nekad nekaras, utt utjp. Maksas, jā, bet tu zini, par ko maksā (pastkastītēs nav spama, Gmail, drošība, papildus stuff, kā google drive, etc etc etc.)

    3. Lapa. Lai arī vari mēģināt pats, labāk tomēr šo uzticēt profiem – vizītkartes lapu droši iespējams iepirkt pa pāris simtiem, uz tā paša WordPress, kuru arī tālāk varēsi menedžēt un labot pēc saviem ieskatiem uz jau esošas platformas, kas būs efektīvāks mācībveids kā bakstīt visu no nulles. Manuprāt, arī tai kompānijai nevajag kreiso PR ar “kaut kādu lapeli”. Right?

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā