Iznācis Opera 11 Final

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis Opera 11 Final

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152906
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_o11_2.jpg[/imgl]Ar lielisku Ziemsvētku dāvanu – pārlūka Opera 11 finālversiju savus lietotājus iepriecinājis Opera Software. Kā jau ziņojām – 11. Opera zīmīga ar to, ka tanī pirmoreiz varēs lietot paplašinājumus – add-ons. To jau pieejams ap divi simti, un uzstādīšana neprasa programmas restartu.

    Populārākie un pieprasītākie paplašinājumi ir NoAds (novāc reklāmas), LastPass (paroļu un formu pārvaldnieks), FastestTube (Youtube klipu lejuplāde), Image Preview (bilžu priekšapskate pop-up logā), Translate (web-lapu tulks).

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_o11b_mac_extensions_imagegallery_ae914_1.png[/imgr]Ieviesta arī atvērto tabu grupēšanas iespēja, līdzīga kā Firefox Panorama (Firefox 4.0 beta sastāvā). Lai to veiktu, ar peli jāuzvelk viens tabs uz otra. Iespējams tabus arī nostiprināt – tad tie pārvietojas uz ekrāna kreiso pusi.

    Kopš 2001. gada Opera lieto žestu vadību. Tagad klāt nākusi vizuāla “žestu priekšāteikšana”.

    Arī adreses joslā ir jūtamas pārmaiņas. Pirms adreses ir īpašs lodziņš, kurā parādās ziņas par web-lapu drošību. Klikšķinot uz to, iespējams apskatīt sīkas ziņas par drošības sertifikātiem, šifrēšanu utt.

    Lejuplāde Windows, Mac, un Linux vidēm – šeit.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=V7jC1j9Is6o&feature=player_embedded[/youtube]

    #255838
    Imhoteps
    Participant

    Malači! Pārlūku bentlijs turpina savu ceļu.

    #255839
    daGrevis
    Participant

    Piekrītu, Imhoteps. 🙂

    #255840
    Imhoteps
    Participant

    Ļoti patika arī vietnes šodienas dizains Operai. Tumši toņi, nekā lieka, tāpēc teicami… )

    #255841
    Willis
    Participant

    Es kā Mozila Firefox fans padodos 🙁 , rīt uzlikšu Opera 11 ….

    😉

    #255842
    Kon
    Participant

    Willis wrote:

    rīt uzlikšu Opera 11 ….

    Uz vienu dienu maksimums 🙂

    Starp citu, Ad block autors oficiāli portēs savu garadarbu uz pārējiem pārlūkiem, tajā skaitā arī šo pārlūku.

    #255843
    Evers
    Participant

    Vēl aizvien paturēšu kā sekundāro pārlūku, primārais ir Chrome, bet Firefox vispār neeksistē. 🙂 Priecē, ka beidzot ir paplašinājumi, kuru trūkums Operas lietotāju statistikai bija kā akmens kaklā (lai piedod man stagnātiskie addonu nīdēji 😀 ).

    #255844
    garaisezis
    Participant

    kad bus prieks wm6.5 versija ar flash iebuvetu tad ari sākšu lietot….

    #255845
    Stat1CX
    Participant

    Nu jā FF faniem vairs nebūs ar ko aizbildināties ka redz FF ir kruts, jo viņam ir 10k nevienam nevajadzīgu addonu. Nabadziņiem atņēma pēdējo salmiņu. Vissa pārējā ziņā FF jau sen ir dead un izskatās ka tuvākajā laikā nekas nemainīsies, ar katru jauno versīju viss paliek ar vien sliktāk, bremze ar vien lielāka, stabilitāte pieklibo. FF 1.0 kā browseris bija labs, sākot ar 2.0 viss sāka iet uz leju.

    #255846
    Svens
    Participant

    Opera 11 jūtami uzlabojusies ātrdarbība (vismaz man personīgi Ubuntu vidē).

    #255847
    Crow
    Participant

    I don’t friggin’ care 😀

    #255848
    Willis
    Participant

    Iznāks Mozilla Firefox 4.0 versija un es atkal būšu TOPÄ€ 🙂 .

    #255849
    azazul
    Participant

    Nezinu kā citiem , bet man tieši jaunais RSS/Mail readers liekas viens no lielākajiem uzlabojumiem

    ( protams tab-stacking ir pats svarīgākais )

    Ar FF4.0 ir tā dīvaini tagad …

    – topošais skins ir gandrīz 1:1 ar operas 10.50 relīzi

    – RC bija jāiznāk jau oktobrī – avots

    – ecma standarta implementācija ir vairāk kļūdu (178 gab) kā IE9 – avots

    #255850
    Kon
    Participant

    @statikiks Mans ignorantais prāts met gan ff’ku, gan ījē, gan opru vienā grozā :>

    #255851
    Aldis
    Participant

    Kā tas nākas, ka man FF nokrāmētais ar n-tajiem TABiem piemēram notepad.lv virina krietni ātrāk kā jaunā Opera? Pff.. nejūtu performances izaugumu. nu pat iedomājos ka varētu pāriet, skaists dizains.. un tā.. bet paneļi jau pēc noklusējuma tur pa daudz nāk, pusi nelietotu jau šā vai tā… ehh… 😀 Lai arii ko visi saka, es uz uugunslapseles palikt.. 😉

    Otrkārt, vēl joprojām šis ielādējot lapu uzskaita cik lapā būs bildes :> un tad lādē viņas pārskaitot.. Kam tas ir nepieciešams?? Patīkami ka adresi parāda bez nevajadzīgā https:// bet kamēr ielādē, un pēc adreses ievadīšanas, adrese šūpojas no viena gala uz otru. jo tur iekš paša laukuma parādās kaut kāds pelēks, un tad tur loadings, un sazin kas vēl.. :]

    Tiko iztestēju uz šādu te garu palagu ar visu ko: https://www.barnorama.com/epic-fails-part-2/

    pāris sekundes opera ar atvērtu vienu TABu tur malās, skaitīja objektus, kamēr skrolloju, tamēr dīvaini šis tirinājas… FF to pašu veica aptuveni vienā sekundē, neko netirinot un nenoraustot… 😀 😀

    #255852
    Willis
    Participant

    azazul wrote:

    Ar FF4.0 ir tā dīvaini tagad …

    – topošais skins ir gandrīz 1:1 ar operas 10.50 relīzi

    – RC bija jāiznāk jau oktobrī – avots

    – ecma standarta implementācija ir vairāk kļūdu (178 gab) kā IE9 – avots

    Kas gan tur dīvains, Firefox 4.0 iznāks bez kļūdām, aizņem vairāk laika kļūdu labošanai, tāpēc arī aizkavējās FF iznākšanas datums, ar Opera 11, tā nav… 🙂 .

    Ta ja jau manīs kurš kuru. 😀

    (smoke)

    #255853
    Stat1CX
    Participant

    Aldis wrote:

    Tiko iztestēju uz šādu te garu palagu ar visu ko: https://www.barnorama.com/epic-fails-part-2/

    pāris sekundes opera ar atvērtu vienu TABu tur malās, skaitīja objektus, kamēr skrolloju, tamēr dīvaini šis tirinājas… FF to pašu veica aptuveni vienā sekundē, neko netirinot un nenoraustot… 😀 😀


    Hmm nekas tāds nav novērots, konkrētajā lapā ari viss notiek momentāli un bez nekādas raustīšanās. Aizej uz Menu>Settings>preferences>advanced>browsing un pie loading ieliec redraw instantly, lapas lādēsies ievērojami ātrāk.

    #255854
    Taurs
    Participant

    Updeitoju, pamēģināju… jā, ir ātrs… bet tas pats vecais gļuks ar lapas zoom – skrollējot sāk rādīt sviestu… būs kādu dienu jāpiesēž un jāparokas zem pārsega…

    #255855
    Nelabojams
    Participant

    Paskaidrojiet parastam lāmem, kāda velna pēc vispār vajag turēt vaļā n-tos tabus? Kur problēma?

    #255856
    bezolaam
    Participant

    protams, smuks un elgants, tomēr par firefoxu nekas nestrādā labāk.

    btw. man tas reklāmas blķešanas praudnis nestrādā, pat preferences never vaļā. Tas tā man vienam’?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā