Jauna ReactOS versija 0.3.4

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Jauna ReactOS versija 0.3.4

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146573
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080216105429829.png[/imgl]Iznākusi jaunā ReactOS relīze 0.3.4-REL, kurā izstrādātāji tikuši ievērojami tālāk kā iepriekšējā versijā. Kurš vēl nezin – kas tad vispār ir ReactOS? Tā ir absolūti atvērtā koda un bezmaksas operētājsistēma, kuras mērķis ir nodrošināt lietotās programmatūras savietojamību ar Windows NT un XP (draiverus ieskaitot).

    Daži varētu jautāt – kam šis Windows un Linux hibrīds vispār vajadzīgs? Izstrādātāji atbild – omītēm; tās nevarēšot atšķirt ReactOS no īstā Windows! Un uzņēmējiem, kuri nevēlas iegādāties maksas Windows, bet arī nevēlas pārkvalificēt savu personālu uz Linux.

    Īsti tīrs šis projekts tomēr nav – paši izstrādātāji lielās, ka viņu OS pamatā ir “lieliskais pierastais kodols”… jautājums tikai – kur dabūja?;)

    Tā kā projekts ir absolūti brīvprātīgs, darbs virzās lēni, bet aprīlī tiek solīta atkal jauna versija.

    Atceramies, ka OS ir izstrādes stadijā, to var testēt, bet nevis lietot!

    Ja kāds vēlas patestēt, tiek piedāvāts plašs iespēju klāsts:

    1. Instalācijas CD

    2. Live CD

    3. Quemu ar preinstalētu ReactOS

    4. VMware ar preinstalētu ReactOS

    5. CD buklets PDF un PDF formātos

    Visus šos labumus, aprakstus, ekrānbildes var dabūt ReactOS mājaslapā.

    Es, savukārt, pievienošu pāris video – Some Of The New Features In ReactOS Pre 0.3.4

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DzH2goK0oPU[/youtube]

    ReactOS 0.3.4 – Install

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FBzN4hQD9Bc[/youtube]

    Quake II ReactOS 0.3.4

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=naPVtDaSVhQ[/youtube]

    #175908
    Sid
    Participant

    Em, tie gļuki video #1 ir normāla parādība tam reactos’am? :duno:

    #175909
    drunk_lizard
    Participant

    savlaik paeksperimenteeju ar sjo os un atzinu par dabas kljuudu 😀

    gljuki ir normaali 😀

    btw – nevienam nav nosleepums, ka savlaik tiiklaa bija nokliidusi dalja no w2k sources, taapeec arii sjitaads projekts tapa

    a m$ piever acis taapeec, ka pirmkaart – neveelas atziit sources pakassjanu un otrkaart – taa bija tikai dalja 😀

    #175910
    msh
    Participant

    Par tiem gļukiem, manuprāt, nav ko īpaši brīnīties :hmz: Es kaut kad pasenāk pamēģināju reactos, tas gan bija baiss draņķis 😀 Š itas droši vien būs labāks 🙂 Bet par to win2k sourci – maikrosofts apgalvoja, ka tā nebija tieši source [neatceros, kas tad] un ka tā noplūda kaut kādai čomu firmai 😀 Teorētiski win9x un winnt4.0 sourcēm nu jau būtu jābūt pieejamām, bet vai bils to dos…

    #175911
    Mad182
    Participant

    Vot no šī projekta es jēgu neredzu.

    Kāda jēga taisīt gļukainu, 10 gadus vecas OS klonu? Cilvēki varētu tērēt laiku lietderīgi un strādāt kaut pie tiem pašiem Linux draiveriem vai kā tamlīdzīga, no tā vismaz lietotājiem būtu reāls labums.

    #175912
    azazul
    Participant

    Varbūt labāk kāds uzraksta par plan9.

    #175913
    drunk_lizard
    Participant

    plan9 ir viens no agriinajiem unix atzariem….

    kaa jau vairaakas reizes esmu teicis – vieniigaa revolucionaaraa os ir menuetOS

    taa tiesjaam ir klase pati par sevi…..

    #175914
    samurajs
    Participant

    Mefisto: varu jau kādreiz uzrakstīt… bet ar ko plan9 tik īpašs, ka Tev iekritis acīs?

    #175915
    azazul
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    plan9 ir viens no agriinajiem unix atzariem….

    nē, tā nav

    drunk_lizard wrote:

    kaa jau vairaakas reizes esmu teicis – vieniigaa revolucionaaraa os ir menuetOS

    nē, tā nav.

    DL, tev tak vajadzētu ap šo laiku prasties nedaudz pārbaudīt faktus pirms raksti tādas lietas.

    Zin’kā .. ciešs tak tava karma.

    #175916
    drunk_lizard
    Participant

    mefisto, lai neciestu mana karma, varbūt tu ar faktiem apgaaztu manus apgalvojumus 😉

    domaaju, ka dazjiem citiem te tas arii vareetu skjist interesanti…

    #175917
    samurajs
    Participant

    Aha, patiešām gribētu ko uzzināt vairāk;) Tā kā, d_l un mefisto kungi – dunčus zobos un uz priekšu! Mēs, pārējie neiejauksimies! :devil:

    #175918
    azazul
    Participant

    Nez .. ko lai īsti raksta.

    Plan9: no cilvēkiem, kuri uzskata, ka unix bija laba ideja, ko saāakarēja.

    Fīāas


  • #
    utf8 – pašos sistēmas pamatos, kopš v1 (nix joprojām tas gļuko un windai tāda nav)

    # namespaces – katrs lietotājs redz tikai to kas tam pienākas

    # abstrakcija (9P protokols) – jebkas ir fails, neviens fails nav īpašs, tavs tīkla printeris Bangladešā uz tava kompja ir fails (vai direktorija), updeitu sources atrodas uz tava kompja /n/sources/ .. un hvz, kur tās ir patiesībā.

    # SMP – pašos sistēmas pamatos

    # nav root – tā vietā ir /adm/ failu koks

    # nav sistēmas izsaukumu tīkliem – tev ir /net/ failu koks

    # nav nekāds kill – tev ir /proc/ failu koks, gribi pārtruakt procesu, izdzēs failu kas to reprezentē

  • Unix filozofija, bez unix progām.

    Nu kaut kā tā.

#175919
drunk_lizard
Participant

sjausju pirmais 😀

Code:

Plan 9 replaced Unix at Bell Labs as the organization’s primary platform for research and explores several changes to the original Unix model that improve the experience of using and programming the system, notably in distributed multi-user environments. Plan 9 was a Bell Labs internal project from its start during the mid 1980s.


gribeetu atziimeet, ka dzjekiem interesants repleiss sanaacis, kaads drosji vien na sjaru atkal pikji graaba, mhhhh

plan9 struktuura ir ljooti liidziiga unix, un komandu sintaksi pamainiit nemaz nav gruuti…

https://plan9.bell-labs.com/wiki/plan9/UNIX_to_Plan_9_command_translation/index.html

mhhhh

pat ar neapbrunjotu aci bez liekaam puuleem saskataama liidziiba un kopeejaa sakne….

pie kam nav nekaadu probleemu iizii paarporteet unix softu uz plan9 ibo kernels ta taads pats 😀

https://9fans.net/archive/2005/08/92

Code:

One of the key features adopted from Unix was the use of the file system to access resources. Before Unix, most operating systems had different mechanisms for accessing different types of devices.


nee, nu prootams, viena no keifeatureem, mhhhh

un veel pasaki, ka tam pamataa nav unix…

domaaju, ka pirmais punkts izsmelts….

par menuet os

https://lv.wikipedia.org/wiki/MenuetOS, mhhhh

saaksim ar atbalstaamajiem dzelzjiem, preciizaak pasja os kernelja universialitaati, pieveersiisimies taas izstraades valodai, pateicoties kam iespeejams visu to ietilpinaat MEGABAITAA!!!!!

veel gribeetos, lai cieniijamais mefisto man uzraadiitu kaadu vismaz darbotiesspeejiigu menuetos analogu.

gribeetu atziimeet, ka menuetos istraadee par pamatu netika njemts nevienas citas os kodols, to izstraadaa ljoti neliela cilveeku grupa, kura sasniegusi tiesjaaam paarsteidzosjus panaakumus (miinuss, pamatautors ir igaunis 😀 )

vai par maz unikalitaates?

mefisto, tavs gaajiens….

#175920
drunk_lizard
Participant

azazul wrote:

drunk_lizard wrote:

plan9 ir viens no agriinajiem unix atzariem….

nē, tā nav

drunk_lizard wrote:

kaa jau vairaakas reizes esmu teicis – vieniigaa revolucionaaraa os ir menuetOS

nē, tā nav.

DL, tev tak vajadzētu ap šo laiku prasties nedaudz pārbaudīt faktus pirms raksti tādas lietas.

Zin’kā .. ciešs tak tava karma.

kameer drukaaju, mefisto jau paspeeja, mhhhhh

un kura karma tad tagad ciesj?

kaa es skatos, uz pirmo manu apgalvojumu jau tu esi padevies…..

gaidu par otro….

#175921
azazul
Participant

Ak dies, tu tak pat neesi izlasījis pats tos linkus kurus ieliki. Ne arī mēģinājis saprast.

Arī tava izpratne par vārdu ‘replaced’ ir diezgan nožēlojama.

Liekas diskusija ir izsmelta jo D_L neprot LASĪT.

P.S> ja galvenā OS fīāa ir megabaits, tad sorry, pat kompja pelei ir vairāk atmiņ as.

P.P.S> poga ‘labot’ atrodas labajā-augšējā stūrī.

#175922
Arābs
Participant

Jāpiekrīt gan, ka no ta 1MB nekāda jēga nav. Š is vairs nav 20.gs, kad ir tikai disketes, citu pielietojumu šim MB gan neredzu.

#175923
drunk_lizard
Participant

azazul wrote:

Ak dies, tu tak pat neesi izlasījis pats tos linkus kurus ieliki. Ne arī mēģinājis saprast.

Arī tava izpratne par vārdu ‘replaced’ ir diezgan nožēlojama.

Liekas diskusija ir izsmelta jo D_L neprot LASĪT.

P.S> ja galvenā OS fīča ir megabaits, tad sorry, pat kompja pelei ir vairāk atmiņas.

P.P.S> poga ‘labot’ atrodas labajā-augšējā stūrī.


mhhhh

aptruukaas argumenti un aizgaaja personiigie apvainojumi?

apsveicu, tas par tevi daudz pastaasta…..

zjeel, protams, liidz sjim biju par tevi labaakaas domaas….

jaa, fiicja ir megabaits…. ja visi koderi domaatu ar galvu – kaadus fantastiskus softus vareetu atljauties darbinaat uz P2 😉

#175924
azazul
Participant

Es savus argumentus jau uzskaitīju augstāk, bet no tevis dzirdēju tikai kļūdaini interpretētus citātus/linkus, un vienu argumentu (1MB) .. nu ko man tur vēl rakstīt ?!

Kā jau rakstīju: neredzu jēgu turpināt, jo tu nelasi.

#175925
drunk_lizard
Participant

atvaino, bet ne tu man noraadiisi kaa interpreteet faktus un to kopumu….

ar tevi viss skaidrs…

#175926
Sid
Participant

Quote:

jaa, fiicja ir megabaits…. ja visi koderi domaatu ar galvu – kaadus fantastiskus softus vareetu atljauties darbinaat uz P2 😉

…kas patiesiibaa ir diezgan liela kaitnieciiba, jo kas tad notiktu ar hardware razhotaajiem??

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā