Kādus datus "telemetrijas" aizsegā par mums vāc Microsoft?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Kādus datus "telemetrijas" aizsegā par mums vāc Microsoft?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #162738
  samurajs
  Participant

  2017. gada februārī Microsoft pēdējoreiz atjaunināja “Microsoft personas datu aizsardzības paziņojumu”. Š is apjomīgais dokuments ir pārāk interesants, lai to vienkārši ignorētu, ko parasti darām ar lietojumprogrammu Licences līgumiem. Pilnu tekstu latviešu valodā lasām Microsoft mājaslapā, bet galveno mēs jums šeit citēsim. Tiklīdz jūs sākat lietot kaut vienu Redmondas produktu – Windows, Bing meklēšanu, Skype, OneDrive vai Office 365 vai ko citu – tūlīt jūsu privāto datu straume sāk plūst uz attiecīgiem serveriem. Un tie tur paliek uz mūžīgiem laikiem.

  “Bet Windows jau kolekcionē tikai telemetriju!” teiks mājsaimniece. Aha, ka tikai ne tā! Patiesībā tiek saglabāts pilnīgi viss, kam tik var gūt piekļuvi. Principā par katru no mums gadu garumā tiek savākts tāds dosjē, ko var apskaust pat FBI vai MOSSAD līmeņa specdienesti.

  Zemāk esošais teksts brūnā krāsā ir brutāls copy-paste no “Microsoft personas datu aizsardzības paziņojuma”.

  Dati, kurus kolekcionē Microsoft Vārds un kontaktpersonas dati. Mēs apkopojam informāciju par jūsu vārdu un uzvārdu, e-pasta adresi, pasta adresi, tālruņa numuru un citus līdzīgus kontaktpersonas datus.

  Akreditācijas dati. Mēs apkopojam informāciju par parolēm, paroļu atgādinājumiem un līdzīgu drošības informāciju, kas tiek izmantota autentifikācijai un konta piekļuvei.

  Demogrāfiskie dati. Mēs apkopojam dažādus datus par jums, piemēram, jūsu vecumu, dzimumu, valsti un vēlamo valodu.

  Maksājumu dati. Mēs apkopojam datus, kas nepieciešami jūsu maksājumu apstrādei, kad veicat pirkumus, piemēram, informāciju par jūsu maksāšanas līdzekļa numuru (piemēram, kredītkartes numuru) un ar maksāšanas līdzekli saistīto drošības kodu.

  Lietojuma dati. Mēs apkopojam datus par to, kā jūs un jūsu ierīce mijiedarbojas ar Microsoft un mūsu produktiem. Piemēram, mēs apkopojam:

  Produktu lietojuma dati. Mēs apkopojam datus par jūsu izmantotajiem līdzekļiem un vienumiem, kurus iegādājaties, kā arī apmeklētajām tīmekļa lapām. Š ie dati ietver jūsu balss un teksta meklēšanas vaicājumus vai komandas pakalpojumam Bing, Cortana un mūsu tērzēšanas robotiem.

  Ierīces dati. Mēs apkopojam datus par ierīci un tīklu, ko izmantojat, lai savienotos ar mūsu produktiem. Tas iekļauj datus par operētājsistēmām un citu programmatūru, kas instalēta jūsu ierīcē, ieskaitot produktu atslēgas. Tas iekļauj arī IP adresi, ierīču identifikatorus (piemēram, tālruņu IMEI numurus), reģionālos un valodas iestatījumi.

  Kļūdu ziņojumi un veiktspējas dati. Mēs apkopojam datus par produktu veiktspēju un ar tiem saistītajām problēmām. Š ie dati palīdz mums diagnosticēt problēmas jūsu izmantotajos produktu, kā arī uzlabot produktus un piedāvāt risinājumus. Atkarībā no produkta un iestatījumiem, kļūdu ziņojumi var iekļaut datus, piemēram, problēmas veidu vai nozīmīgumu, detalizētu informāciju par programmatūru vai aparatūru, kas attiecas uz kļūdu, to failu saturu, kurus lietojāt, kad radās kļūda, un datus par citu programmatūru ierīcē.

  Atbalsta dati. Kad jūs sazināties ar Microsoft, lai saņemtu atbalstu, mēs vācam datus par jums un jūsu aparatūru, programmatūras un citu informāciju par atbalsta gadījumu. Š ādi dati ietver informāciju par kontaktpersonu vai autentifikācijas datus, jūsu tērzēšanas un citas saziņas ar Microsoft atbalstu saturu, datus par datora un lietojumprogrammas stāvoklis, kad radās kļūda un diagnostikas laikā, kā arī sistēmas un reģistra datus par programmatūras instalācijām un aparatūras konfigurācijām.

  Intereses un izlase. Mēs apkopojam informāciju par jūsu interesēm un izlasi, piemēram, par komandām, kuras esat iecienījis sporta programmās, akciju cenām, kurām sekojat finanšu programmā, vai pilsētām, kuru laika apstākļiem sekojat laika ziņu programmā. Papildus tam, ko norādāt tieši, jūsu intereses un favorīti var tikt izsecināti vai no citiem mūsu apkopotajiem datiem.

  Kontaktpersonas un attiecības. Mēs apkopojam informāciju par jūsu kontaktpersonām un attiecībām, ja izmantojat Microsoft produktu kontaktpersonu pārvaldībai vai saziņai ar citām personām vai organizācijām.

  Atrašanās vietas informācija. Mēs apkopojam datus par jūsu atrašanās vietu. Š ī informācija var būt precīza vai aptuvena. Precīza atrašanās vietas informācija var būt globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) dati, kā arī apkaimē esošus mobilo sakaru torņus un Wi-Fi tīklājus identificējoši dati, ko mēs apkopojam, ja esat iespējojis vietnoteices produktus vai līdzekļus. Neprecīza atrašanās vietas informācija ir, piemēram, atrašanās vietas informācija, kas atvasināta no jūsu IP adreses, vai dati, kas norāda jūsu atrašanās vietu ar mazāku precizitāti, piemēram, pilsēta vai pasta indekss.

  Saturs. Mēs apkopojam informāciju par jūsu failu saturu un saziņu, ja tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu jums produktus. Piemēram, ja jūs saņemat e-pastu, izmantojot Outlook.com vai Exchange Online, mums ir nepieciešamas apkopot šī e-pasta saturu, lai nogādātu to jūsu pasta kastītē, jums to parādītu, ļautu jums uz to atbildēt, un to uzglabātu līdz jūs izvēlaties to dzēst. Š o datu piemēri iekļauj, jūsu dokumentu, fotoattēlu, mūzikas vai video saturu, kuru augšupielādējat Microsoft pakalpojumā, piemēram, OneDrive, kā arī jūsu komunikāciju saturu, kas tiek nosūtīts vai saņemts, izmantojot Microsoft pakalpojumus, piemēram, Outlook.com vai Skype, ieskaitot:

  * e-pasta ziņojumu tēmas rindiņas un pamatteksts;

  * tūlītējo ziņojumu teksts vai cits saturs;

  * video ziņojumā iekļautais audio un video ieraksts; un

  * saņemto balss ziņojumu un diktēto īsziņu audio ieraksti un noraksti.

  Mēs apkopojam arī jūsu mums nosūtīto ziņojumu saturu, piemēram, jūsu rakstītajiem komentāriem un produktu atsauksmes, vai jautājumiem un informāciju, ko jūs iesniedzat klientu atbalsta dienestam. Kad sazināties ar mums, lai pieprasītu klientu atbalstu, var tikt pārraudzītas un ierakstītas tālruņa sarunas vai tērzēšanas sesijas ar mūsu pārstāvjiem. Jums ieejot mazumtirdzniecības veikalā vai citās telpās, drošības kameras var uzņemt jūsu attēlu. Kam dota piekļuve jūsu privātajiem datiem?

  Š eit visu izsaka pati pirmā rindiņa: “Mēs kopīgojam jūsu personas datus ar jūsu piekrišanu vai pēc nepieciešamības, lai veiktu jebkādas darbības”. Tātad, ja Microsoft gribēs veikt kaut kādas darbības, jūsu piekrišana viņiem būs pie kājas.

  Mēs kopīgojam jūsu personas datus ar jūsu piekrišanu vai pēc nepieciešamības, lai veiktu jebkādas darbības vai nodrošinātu jebkuru produktu, ko esat pieprasījis vai apstiprinājis. Piemēram, mēs kopīgojam jūsu saturu ar trešajām pusēm, kad jūs to pieprasāt, piemēram, sūtot e-pastu draugam, kopīgojot fotoattēlus un dokumentus OneDrive vai sasaistot kontus ar citu pakalpojumu. Kad norādāt maksājuma datus, lai veiktu pirkumu, mēs kopīgojam maksājuma datus ar bankām un citiem uzņēmumiem, kas apstrādā maksājumu darījumus vai sniedz citus finanšu pakalpojumus, kā arī lai novērstu krāpšanu un mazinātu kredīta risku.

  Mēs kopīgojam šādus personas datus arī ar Microsoft kontrolē esošiem saistītajiem uzņēmumiem un meitasuzņēmumiem. Mēs kopīgojam personas datus ar piegādātājiem vai starpniekiem, kuri darbojas mūsu vārdā šajā paziņojumā aprakstīto mērķu realizācijā. Piemēram, uzņēmumiem, kurus esam nolīguši, lai nodrošinātu klientu pakalpojumu atbalstu vai palīdzētu aizsargāt un nodrošināt mūsu sistēmas un pakalpojumus, var būt nepieciešama piekļuve personiskajiem datiem, lai nodrošinātu šīs funkcijas. Š ādos gadījumos šiem uzņēmumiem ir jāievēro mūsu prasības attiecībā uz datu konfidencialitāti un drošību, un tie nedrīkst izmantot no mums saņemtos personas datus citiem nolūkiem. Mēs varam atklāt jūsu personas datus arī korporatīvu darījumu ietvaros, piemēram, aktīvu apvienošanas vai pārdošanas gadījumā.

  Visbeidzot — mēs piekļūstam, pārsūtām, izpaužam un saglabājam personas datus, tostarp informāciju par jūsu saturu (piemēram, e-pasta ziņojumu Outlook.com, vai privātās mapēs esošu failu saturu no OneDrive) gadījumos, kad labticīgi ticam, ka šāda rīcība ir nepieciešama, lai:

  * nodrošinātu atbilstību piemērojamajiem tiesību aktiem vai reaģētu tiesas procesu ietvaros, tostarp reaģētu uz tiesībsargājošo iestāžu un citu valsts aģentūru pieprasījumiem;

  * aizsargātu savus klientus, piemēram, lai novērstu surogātpastu vai produktu lietotāju apkrāpšanas mēģinājumus vai arī lai palīdzētu novērst dzīvības apdraudējumu vai nopietnu traumu risku;

  * darbotos un uzturētu mūsu produktu drošību, tostarp novērstu vai apturētu uzbrukumus mūsu datoru sistēmām vai tīkliem;

  * aizsargātu Microsoft tiesības vai īpašumu, tostarp pakalpojumu izmantošanas noteikumu pārvaldību, tomēr, ja mēs saņemsim informāciju, kas norādīs, ka kāds izmanto mūsu pakalpojumus, lai tirgotu zagtu intelektuālo vai fizisko Microsoft īpašumu, mēs nepārbaudīsim klienta privāto saturu paši, bet varam to pilnvarot veikt tiesībsargājošām iestādēm.

  Lai iegūtu papildinformāciju par datiem, kurus mēs izpaužam, atbildot uz pieprasījumiem no varas iestādēm un citām valsts iestādēm, lūdzu, skatiet mūsu Likumu ievērošanas caurspīdīguma paziņojumu, kas ir pieejams vietnē microsoft.com/about/corporatecitizenship/en-us/reporting/transparency.

  Kungi, mēs visi esam pārdevuši dvēseles velnam. Ar to arī jūs apsveicu!

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_keyhole_1.jpg[/img]

  #328961
  Anonīms
  Neaktīvs

  Ne visi.Man no šitā visa ir tika skayps ,un arī tika dēļ četriem cilvēkiem.Nesaprotu kāpēc cilvēki to cieš.ir taču alternatīvas.Laikam dēļ nezināšanas.prognozēju ka 10 gadu laikā no maicrosoft puses sāksies dažādas represijas .Kaut kur parādīsies tavas fotogrāfijas ,kaut kur citāts .kādu apciemos policija vai varbūt slepenpolicija un zinātniskā fantastika var sākties.Nedrīkst 100 cilvēku vai vienas iestādes rokās dot tādu varu.

  #328962
  Andron MacBeton
  Participant

  Flegmatiskus Pašsaprotum?

  Tas takš āzim skaidrs, un jau cik gadus…

  #328963
  Lcs006
  Participant

  “Kungi, mēs visi esam pārdevuši dvēseles velnam. ”

  Es nē.. #MSFree (vismaz tā domāju)

  #328964
  DMG
  Participant

  Palikšu ka es pie sava linukša 🙂

  #328965
  m_janis
  Participant

  Google nelieto, torrentus nekačā? Kādu “purnugrāmatu”, oranžo portālu, čivinātāju, vai kādu Dropbox, Flickr u.t.t. nē? Varbūt arī mobilo (pat podziņnieku, nerunājot par laizāmo) nelieto ? Nu tad kāda starpība kās tev uz datora griežas, par tevi sen visa info jau tīklā uz mūžīgiem laikiem.

  #328966
  GuntOn
  Participant

  Tas, ka informāciju vāc visi kam nav slinkums, nav nekāds noslēpums. To lieliski var redzēt kaut vai iekš PeerBlock. Vienīgi komiski ir tas, ka Jūs pie katras izdevības zākājat Google produktus (īpaši Chrome) par info. vākšanu, bet te pat šajā portālā pie viena no nesenajiem rakstiem atzīstat Win10 par lietojamu. Ir naivi cerēt, ka pabīdot smuko telemetrijas podziņu izslēgtā stāvoklī, telemetrijas tiešām netiek kolekcionēta. Win10 telemetrijas apmēriem, pārējā populārākā ikdienā lietojamā programmatūra var pienest tikai ūdeni. 🙂

  #328967
  migors
  Participant

  Cik tas reāli būtu pilnveidot šāda tipa sarakstiņu un nobloķēt visus pieslēgums mikrotik rūterī? Tam ir vispār kāda jēga?

  https://gist.github.com/ScottRFrost/f0d5a74117fc78d9bdc5

  #328968
  atlans
  Participant

  Lasiju par peer block sav’adi bet programma pati mekle iemeslus kadel uzlikts bloks, tas nozime ja bloke tad piesledzas, lidzigi ka ar viltus antivirusiem.

  Pec idejas nav jabaidas jo viss domats lai hakeriem saredzitu dzivi.

  Liela dala no telemetrijas jau ir pieejama ar specialam programmam vismaz senak ta bija.

  Blokesana ir bezjedziga jo viss ieklauts windows, ja gribi lieto win 98 un nesa folija cepuri, kas veido paranoti’kus kuri baidas ka tik nesavac kaut ko, jo reali visi kas grib var savakt infu pec pieprasijuma.

  Ceru ka windows veikals bus ideali nostradats un vares atrast visu nepieciesamo.

  Nja esi iespraudis interneta vadu un elle vala!

  #328969
  Andron MacBeton
  Participant

  Salīdzinot ar jēgu samaksāt datorspecam – 0.

  #328970
  migors
  Participant

  Nahren man vajadzētu maksāt kādam apšaubām tipam un dot piekļuvi visam uzņēmuma tīklam lai ar copy paste terminālī iemestu firewall rooles? To pat mērkaķis var izdarīt.

  #328971
  Maris77
  Participant

  Es arī nesaprotu , par ko te jāsatraucas – infu vāc visi. Viņa tiks izmantota pēc pasūtijuma, kas būs pasūtītājs, būs atkarīgs kādas mahinācijas Tu veiksi.

  #328972
  Andron MacBeton
  Participant

  Cyagens, Linux distras, XP neko nevāc. win7 arī to drazu var atslēgt un izravēt saknē.

  Man nekrata kādas mahinācijas, vienkārši negribu OS kas bez atļaujas kautko grabinās. Kas būs nākošais, bez atļaujas pieinstalēs kādu funkciju? Piemēram PPTPd vai socks v4 ?

  Vai izdomās kaukādus shitcoinus ģenerēt?

  #328973
  Kon
  Participant

  un pasūtījums ir personalizēta reklāma 🙂

  #328974
  dexsters
  Participant

  Vispār jau tie teksti ir stipri izrauti no konteksta.Piemēram par maksājuma datiem noteikti ir domāts pirkumi Microsoft store vai Skype.Tādus datus vāc arī jebkurš internetveikals.Stipri apšaubu ka Microsoft vāc datus par to kā un kad es maksāju rēķinus piemēram par komunālajiem pakalpojumiem.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā