Ķīnieši vairs nespēlēs «sliktās» spēles

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Ķīnieši vairs nespēlēs «sliktās» spēles

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 50 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #206090
    Evers
    Participant

    Nu tas ir ierobežojums ko rekomendē ievērot, nevis aizliegums (Par officiālu aizliegumu nebūtu slikti pataisīt). Zinu daudzas saprātīgas dvēseles, kas GTA (arī citas spēles protams) atzīst par spēlējamu pēc 20 un pat 30, vienkārši viņi to spēli spēlē pa nopietnam izejot sižeta līniju un ta spēli izmetot nevis kā bērni – plosoties pa pilsētu un ar smaidu līdz ausīm rīkojot masu slepkavības un postažu. 😀 nevajag spriest pēc savas gaumes, es pats savos 20 ar neesmu nekāds dižais GTA fans, reizi izspēlēt jau neatsakos, bet ir citi žanri, kas daudz labāk piesaista. 🙂

    #206091
    Stormbird
    Participant

    Pats esmu atspeeleejies visaadas speeles bet neuzskatu ka tas veicinaatu vbardarbiibu. Ja cikveeks paspeeleejis shaadas speeles saak uzvesties liidziigi kaa speelee tad vienkaarshi ir probleemas ar galvu un tikpat labi arii kaada filma var veicinaat to ka uriins saiet galvaa…

    Kaa tad ar taadu speeli kaa Silent Hill? Vai tad taa nav pashu kjiinieshu speele? Uzrazho un pashi nevar speeleet? 😀

    Mr. death, pats laikam ar cigareti zobos un juuties ahu**na pieaudzis ar domu ka speeles domaatas tikai beerniem…

    #206092
    Evers
    Participant

    Bleedis wrote:


    Mr. death, pats laikam ar cigareti zobos un juuties ahu**na pieaudzis ar domu ka speeles domaatas tikai beerniem…

    Pilnīgi pareizi 😀

    #206093
    Stormbird
    Participant

    Agraak kad speeleeju Unreal tournament caur netu, 1x redzeeju speeleetaaju ar niku “Old man” joka peec pajautaaju cik tad vecs vinjsh ir un bija ap 80, nodomaaju ka tas gan ir forshi ka cilveeks paspeelee kaadu speeli nevis dienaam seezh pie loga kaa mums te LV… 😀

    #206094
    Jaunzems
    Participant

    Woohooo, man ir 95, un es sēžu pie datora! Un tu vēl tādiem tici, Bleedi?

    #206095
    Stormbird
    Participant

    Tev nee 😀

    #206096
    Evers
    Participant

    Jaunzem, tie nav nekādi brīnumi, zinu vienu pāri 50 vecu, kas darbā spēlē MU. Un viena nopietna uzņēmuma IT nodaļas bosu, arī kautkur ap 50, un mēdz pa brīviem brīžiem darbā uzdzenāt Warcraft 3. Domāju ka attīstītāku valstu pensionāri ar neatsakās no kādas nopietnākas spēles par solitaire ar uzdzenā

    #206097
    Jaunzems
    Participant

    Nu jā – 50. Bet viņš minēja 80! Lielākā daļa līdz 80 vispār nenodzīvo, kur nu vēl spēles dzenā…

    #206098
    ob1
    Participant

    Man ir pāri 40 un šad tad uzspēlēju Heroes, Warcraft, kādu ralliju padzenāju. Vienu brīdi pat aizrāvos ar WOW, bet tas prasa pārāk daudz laika.

    Kādu laiku atpakaļ spēlēju šahu internetā ar vienu latvieti no ASV, viņam bija ap 70.

    #206099
    richX
    Participant

    Par tām atkarībām runājot… Nu pats biju vienu atkarību saķēris. 2 gadus diendienā spēlēju pasaules slaveno World of Warcraft. Nu to esmu laimīgi atmetis. Bet nu esmu sapratis, ka šādu spēļu spēlēšana var kļut ari sociāli ļoti kaitīga. kad sāku spēlēt, spēlēju paretam, bet tad aizvien vairāk un vairāk. Galu galā atjēdzos, ka par kārtējā ieroča neiegūšanu es biju gatvavs gandrīz vai raudāt. Tad es vienkārši kādu dienu šo spēli izdzēsu. Pirmās nēdēļas bija grūtas. Pirmās dienas pat bija kaut kas līdzīgs “lomkām”, bet laiks gāja un uz WoW pat skatīties vairs negribu. Bet tad es sāku domāt, kādu nelaimi nes šādas spēles. Spēlējot biju iepazinies ar diezgan daudziem jauniem cilvēkiem. Piem bija tur tads puisis, skaitījās students, bet lielāko daļu dzīves pavadīja virtuālajā pasaulē, es to atstāju, bet viņš tur palika. Bija arī kāds vīrietis, kurš pat savā 40 gadu jubilejā visu dienu spēlēja šo spēli. Savulaik viņu forumā spēlētāji sāka ievietot savas reālās bildes. Tad sapratu ka šīs spēles spēlētāji pārsvarā bija studenti vai vidusskolēni, kuri nu jau ir iekavējuši mācības tikai tāpēc, ka visu cauru nakti ir sēdējuši kārtējo reizi virtuālajā pasaulē. Š is ir tikai viens no daudzajiem piemēriem, kā spēles var graut jauno cilvēku dzīves.

    Tagad datoru izmantoju tikai lielākoties mācībām. Š ad tad, kad ir slikts garīgais vai esmu uz kaut ko dusmīgs, izspēlēju Unreal tournament vai Counter-strike partiju un izlieku dusmas uz virtuālajiem pretiniekiem. Tīk nodarboties ar smagatlētiku un akrobātiku, tapēc to parasti skolas laikā izmantoju kā veidu, kur izlikt iekrājušās dusmas.

    Tā ka es tagad varu par 95% nu noteikti atbalstīt Ķīnas lēmumu cenzēt spēles. Jo tomēr tagad ir daudz kas cits darāms, nevis augu dienu graizīt datorspēles. Tagad taču pasaulē krīze un diez vai pārmērīga datorspēļu spēlēšana veicinās valsts ekonomikas atkopšanos. Nu tāds ir mans kopējais viedoklis, ja kaut kas nepatīk, varat droši iebilst, neapvainošos (bet mēģināšu atspēkot noteikti 🙂 )

    #206100
    Evers
    Participant

    Varu piemetināt, ka krīzes laikos datorspēles un filmas tomēr ir viena no lētākajiem ne-aktīvās atpūtas variantiem (protams tiem kas nokačā torrentos nevis pērk) . Tagad kautvai pie draugiem aizbraukt patusēt vai vēl kautkur, sit jūtami pa kabatu. Protams nevajag aizmirst arī par aktīvo atpūtu, piem basīti pamētāt nemaksā ar pilnīg neko. Vajag balansā – gan aktīvo atpūtu, gan passīvo

    #206101
    richX
    Participant

    Piekrītu everam, Tomēr nedrīkst aizmirst, ka atpūtas brīžos = vakarā pec smagas darbadienas vai kādā draugu bariņā, nevis augu dienu, pat laikā neizejot paelpot svaigu gaisu… Bet aktāvās un neaktīvās atpūtas balans tiešam or no svara…

    Pie aktīvas atpūtas var pieskaitīt arī garākas pastaigas vakaros, turklāt tās praktiski neko neizmaksā.

    #206102
    Mr.Death
    Participant

    Bleedi, es nenoliegsju ka smeekjeeju, bet domaaju, ka prieksj saviem gadiem varu jau taa kaa jau justies pieaudzis. Protams attieciigi saliidzinot ar 80 gadiigu tantinju, esmu veel beeerns :> Man ir prieks komuniceejot ar taada vecuma cilveekiem to saprast, un nomaakt savu novecosjanaas sajuutu.

    Speeliisju speeleesjanai lietderiigums iet miinusos. Tiek pateereets tikai laiks, un laiks ir daargs. Ja juus speelmanji – alus suuceeji, mlje kaut reizi apjeegtu to cik lietderiigi juus to laiku, ko izspeeleejat “pa sizjetiem” vareetu izmantot kur citur un taa arii dariitu, pasaule buutu daudz izgliitotaaka un sakaartotaaka. vnk ir cilveeki, kas prot paraziteet. Tas pats attiecaas arii uz dirsas kasiitaajiem, kas nozviln lielaako dienas dalju pie televizora. Ak esiet peec darba nogurusji? Saap kaajas, kruutis, mugura, pauti, lociitavas? Izguljaties un atpuusjoties izdariet ko tiesjaam noderiigu – kaut vai piekaartojat maaju, vai savu pagalmu, skjuuni, garaazju, e.t.c. ja negribas nekur ne braukt ne iet, ne ko citu dariit. Buus daudz lietderiigaak. Speeliisju speeleesjana nav atpuuta – taa ir totaala atpaliksjana laikaa. Pats to esmu agraak izbaudiijis un sapratis, ka taa ir, taapeec uz datora necensjos neko vispaar taadu tureet, lai nerastos pat mazaakaa veelme. TV arii paskatos stundu pirms guleetiesjanas :>

    Savukaart tiem aamurgalvaam, kas domaa, ka datorspeelju speeleesjana ir leeta atpuuta – taa ir tikai iluuzija. Patiesiibaa juus tikai zaudeejat. Tad jau labaak snjaukt koku un eest magjiskaas seenes – buus veel labaakas iluuzijas un lielaaka veelme to atkaartot. Es zinu, kaapeec juus to saucat par atpuutu – taapeec ka ar speelju speeleesjanu var aizbeegt no visaam ikdienas probleemaam (t. sk. no kriizes) un uz laiku atsleegties. Ir patiikami, tacju esiet dzirdeejusji par Zazen? Jaa meditaacija! Vislabaakais veids kaa atsleegties, un pietiek tikai ar pusstundu. :> Jutiisieties arii daudz frisjaaki peec sjaada veida atiesjanas.

    #206103
    msh
    Participant

    Jaunzems wrote:

    Nu jā – 50. Bet viņš minēja 80! Lielākā daļa līdz 80 vispār nenodzīvo, kur nu vēl spēles dzenā…


    Par grannystrike neesi dzirdējis? 😀

    #206104
    richX
    Participant

    Mr.Death, esmu provējis meditāciju tās klasiskajā izpratnē, man nav tā rezultāta, ko varētu gaidīt… vērtīgāka priekš manis ir vienkārši pasēdēšana laukā vēlā vasaras vakarā ( klusums, tikai sienāži un putni, jo dzīvoju laukos) ar kādu kvasa, vai vismaz ūdens krūzi (der arī tēja, tikai tie vakari ir parasti diezgan silti, tā ka tēja nesniedz to baudījumu). Būtībā tā arī ir meditācija, jo meditācijas mērķis ir atslēgties no ikdienas rutīnas un mierīgi atslābināties. Būtība līdzīgu atpūtu daudziem sniedz arī datorspēļu spēlēšana. kā jau pats teici, cilvēks atslēdzas no ikdienas un iegrimst tādā kā sapņu pasaulē (domāts spēles sižetā). Tā būtība ir modernā meditācija. nu kas tomēr pamatā nav labāka par klasisko meditāciju.

    #206105
    Evers
    Participant

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UV8Wb7k8xrY[/youtube]

    Nu moins 😀

    https://www.grannystrike.com/

    Iespējams pasaulē visvecākā counter-strike komanda

    #206106
    Mr.Death
    Participant

    richx: Pat neiedomaajies nosaukt speeliisju speeleesjanu par meditaaciju. speeleejot speeles tu paarsleedzies no vienas pasaules uz otru.

    Sjeit buus citaats no mana tulkojuma vienai aarzemju graamatai:

    Quote:

    Š ajā pozā mēs pieredzam Karmu, vienkāršo realitāti, kas ir priekšā mums, tieši tāda, kāda tā ir, bez jebkādas grupēšanas pa domām, cerībām, nodomiem, godkāres, patikšanām un nepatikšanām.

    Kaut arī vienkārša darbība – sēdēšanā Zadzenā, šķiet gandrīz par vienkāršu, lai būtu interesanti, tā ir ļoti svarīga, lai pamanītu, ka mūsu normālajās ikdienas dzīvēs, mēs vienmēr iztulkojam pasauli priekšā mums un reti kad esam vienkārši šai pasaulē, kāda tā ir. Tāpēc sēdēšana Zadzena pozā ir ceļš lai pieredzētu vienkāršu “eksistēšanu” pasaulē, nevis kā parasti – nodomiem-apkrautu attieksmi uz notiekošo, kas formējās tā kā liela daļa no mūsu ikdienas aktivitātēm.

    varbuut nebuus tik ljoti preciizs (neesmu nekaads ahuunais tulks), bet doma skaidra. jaa taisniiba. arii ar teejas kruuzi aaraa uz lievenja var mediteet, bet tad jaaieveero tikai viens noteikums – nedomaat par NEKO. ja peec Zadzena, tu juuties, kaa peec laba miega pamodies un praats vairs nav nomaakts, tad tas ir progress.

    #206107
    ob1
    Participant

    -> richX

    Meditācija nenozīmē pārslēgties. Meditācija nozīmē “atslēgties”, t.i., nedomāt neko. Spēļu spēlēšanu nekādi nevar salīdzināt ar meditāciju.

    #206108
    Evers
    Participant

    Ai vispār tas video ir FAKE – vienā brīdī vecmāmiņa spēlē veco Counter Strike 1.6, bet otrā jau spēlēts tiek jaunais Counter Strike Source – tā ka tas grannystrike ir viena feika padarīšana 😀

    #206109
    richX
    Participant

    “sēžot uz lieveņa” es cenšos nedomāt neko, vai arī reizēm vnk pārdomāju dienā piedzīvoto un izdarīto. Rezultāts the same, jūtos atpūties, mundrāks un garā “tīrāks”.

    Ob1 – pamatā jums ar everu ir taisnība, un balstāties jūs uz pierādītiem faktiem. Bet šeit es stāstu pēc savas pieredzes. Kā jau iepriekš izteicos, spēles tagad izmantoju, lai vakaros notērētu pēdējās enerģijas paliekas, pamatā tā enerģija nava diez ko pozitīva… un pēc kādas stundiņas es jūtos līdzīgi kā pēc tādas pašas pasēdēšanas uz lieveņa. Tā tas notiek man, nu bet man viss parasti notiek savādāk kā citiem mirstīgajiem (arī gravitācija uz mani iedarbojas citadi, grūti pamatot kā, bet tā ir), tas pats arī te, es vnk stāstu kā man ir, tā teikt “iz dzīves” nu bet jūsu teiktajā arī ir tīra patiesība. Tā ka nu nezinu vairs ko iebilst. Katrs mēs esam unikums, un arī tās lietas mums katram notiek savādāk… Liels SoRRy par Off-topic…

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 50 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā