Konkurss: Facebook efekts grib pārņemt arī tevi

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Konkurss: Facebook efekts grib pārņemt arī tevi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157753
    shady
    Participant

    [align=justify]Cik gan bieži dzirdam frāzi: “Ja tevis nav Draugiem.lv, tad tevis nav vispār…”, tomēr Latvijas “draugu” popularitāte ārpus Latvijas ir manāma vien izbraukušo latviešu kolonijās UK, Īrijā, Vācijā un vēl dažās, bet reti kurā pasaules nostūrī ir cilvēki, kuri neko nav dzirdējuši par Facebook. Facebook spēlē ievērojamu lomu mārketinga jomā; tas spēj ietekmēt politiku un biznesu un iejaucas pat cilvēku identitātes lauciņā. Uzņēmumam netraucē izplesties valstu ģeogrāfiskās robežas, kā rezultātā ir radies pārsteidzošs efekts – Facebook efekts.

    Divus gadus atpakaļ kino ekrānus iekaroja Deivida Finčera filma “Sociālais tīkls“, un ar šo filmu daudzi uz Facebook sāka lūkoties daudz savādāk, tomēr visapkārt runāja, ka šī filma ir tikai pasaciņa, un “patiesība ir tur ārā”.

    Tad nu decembra beigās Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Deivida Kērkpatrika grāmatu “Facebook efekts” (angliski: “The Facebook effect”) . Tas ir stāsts, kurš, daudz patiesāk par minēto filmu, pastāstīs par Facebook izaugsmi un tā ietekmi uz pasauli. Lai izpētītu šo fenomenu, pieredzējušais tehnoloģiju eksperts Deivids Kērkpatriks pastāsta, kā tika radīts Facebook, kāpēc tas uzplauka, un pareģo tā nākotni. Kā deviņpadsmit gadus vecs Hārvardas Universitātes students varēja radīt uzņēmumu, kas transformēja internetu un izauga līdz šā brīža gigantiskajam apjomam? Tomēr, vai šī sistēma, kuras pamatā ir uzticēšanās, jebkad spēs attīstīties līdz pilnīgai atklātībai? Vai Facebook rīcībā esošais lietotāju datu apjoms varētu pārsniegt to, kas zināms valstu valdībām? Kura rokās nonāks lietotāju informācijas kontrole? Autors uzdod īstos jautājumus par interneta ietekmi, sniedzot gan atbildes, gan rosinot pārdomas.

    Mani šī grāmata uzrunāja jau kad uzzināju par tās iznākšanu latviešu valodā (Apskats: Trīs grāmatas, kuras noteikti ir jāizlasa) un, īsi pirms Ziemassvētkiem, tā arī ieraudzīja dienasgaismu pie mums Latvijā. Pats diemžēl uz prezentācijas pasākumu ierasties nevarēju, bet pateicoties Apgādam Zvaigzne ABC tomēr tiku arī pie sava grāmatas eksemplāra. Tomēr pati labākā ziņa ir tā, ka man ir divas grāmatas, kuras kāds no jums varēs iegūt savā īpašumā.

    Tā kā grāmata ir par sociālajiem tīkliem, tad arī šoreiz izvēlēsimies pašmāju preci, un vienu grāmatu iegūs mūsu portāla lasītājs, bet otru izspēlēsim mūsu Draugiem.lv lapā. Š oreiz pie konkursa jautājuma “pielipinām” arī aptauju, lai redzētu cik ļoti Facebook efekts ir pārņēmis mūsu lasītājus.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_facebook_efekts_1.jpg[/img]

    Konkursa nolikums”>[/color]

    1. Konkursā var piedalīties ikviens portāla Notepad.lv lasītājs atbildot uz uzdoto jautājumu, un obligāti ierakstot atbildi šī raksta komentāros, kas arī tiks uzskatīta par pieteikumu dalībai konkursā. Lai mums būtu vieglāk izsekot līdzi lasītāju domu gājienam, lūdzam arī nobalsot, bet balsojums, bez komentāra netiks skaitīts kā pieteikums dalībai konkursā.

    2. Atbilžu noformēšana brīvā formā.

    3. Izlozē piedalīsies komentāri, kuri būs tapuši līdz 8. februārim (ieskaitot).

    4. Viens laimīgais dalībnieks, kurš būs mums būs sniedzis savu atbildi uz jautājumu, un izpildījis visus pārējos nosacījumus, izlozes kārtā laimēs Deivida Kērkpatrika grāmatu “Facebook efekts”.

    5. 11.februārī tiks paziņots uzvarētājs. Ja nedēļas laikā (līdz 17.februārim) balvas pretendents nepieteiksies, tad tā tiks pārlozēta citam dalībniekam.

    6. Atļauts publiski apspriest, diskutēt par konkursa atbilžu variantiem.

    7. Katrs dalībnieks izlozē piedalās tikai vienu reizi neatkarīgi no komentāru skaita.

    8. Ikviens dalībnieks var pieteikt dalību grāmatas izlozei arī mūsu lapā portālā Draugiem.lv (Notepad.lv draudzīgā lapa).

    #294024
    akms47
    Participant

    Nobalsoju. Žēl, ka nevar redzēt, kas un kā nobalsojis. 😀

    Draugos tiekos ar tiem kas Latvijā, Facebook -ārzemju draugi, protams lasu jaunumus notepad.el vē.

    Laiku tam visam veltu, atkarībā no dienas. No pāris minūtēm, ja aizņemta diena, līdz vairākām stundām.

    Daždien nemaz. Tāpēc nējūtos pārņemts ar FB.

    Frāzi: “Ja tevis nav Draugiem.lv, tad tevis nav vispār…” praktiski nedzirdu.

    Vairāk dzirdu “žēl, ka neesi draugos…” vai arī “žēl, ka vismaz Facebook’ā neesi reģistrēts..”

    Nu i labi, vismaz ir iemesle piezvanīt/aiziet ciemos (ja tas ir iespējams), lai uzzinātu kā draugam iet. 😉

    #294025
    grantene
    Participant

    Nobalsoju!

    #294026
    shady
    Participant

    Jau iepriekš visus brīdinu! Ieteiktu izlasīt konkursa nolikumu, jo es arī neredzu, kas un kā ir balsojis, tāpēc vajag komentāru ar saprotamu atbildi 🙂

    Toties Draugiem.lv, kur darbojas arī Notepad.lv, ir mazliet savādāki noteikumi – izlasiet arī to nolikumu, ja vēlaties savas izredzes palielināt.

    #294027
    Crow
    Participant

    (Nesen) esmu reģistrējies, bet nelietoju. Izņemot Google+, kas ir obligātorisks visiem Andžas lietotājiem, mhh. Un traukos taisni vakardien un izpildīju visas perfektā profila misijas, har har… Kad atkal uznāks paranojas lēkme, izdzēsīšos nafig, zinot, cik veltīga ir “mana cīņa” 🙂

    A priekš izmuldēšanās pietiek ar vareno Notepad un atsevišķiem ārzemju forumiem.

    P.S. [spoil][align=left]Pamatā man izlozēs neveicās, bet tā kā biedrs Jaunzems iepriekšējā konkursā novinnēja St. Džobsa bībeli, viss var gadīties… un tādā gadījumā jau laikus atsakos par labu kādam citam, kas tiešām kāri lasīs, priecāsies un slavēs. Vai, ja var, uzskatiet, ka nepiedalos – vienkārši iespraudu te savu neapšaubāmi vērtīgo viedokli :)[/spoil]

    #294028
    deriksx
    Participant

    Esmu reģistrējies, bet jēgu neredzu

    Fcebookā , traukos nesmu vispār.

    Un vispār lai to grāmatu kas domāta traukiem arī pērk traukiem.lv.

    A to tulīt sarakstīs te visi un atkal ne vienā acī 🙂

    #294029
    shadow118
    Participant

    Esmu gan Feisbukā, gan draugos, bet FB eju baigi reti, besī visas tās stulbās spēlītes, tāds pārāk pokemonisks palicis 😀 Draugos ar nu jau eju retāk kā kādreiz.

    vot biežāk sēžu Spokos 😀

    #294030
    akms47
    Participant

    Ja draugos cilvēki “saslimst” ar fermu, tad FB iespējas “saslimt” ir pamatīgas, jo bez fermas tur ir pokers, šmokers u.c. geimštrunti, ar ko pazaudēt realitāti. Īstenībā neiet runa par to kā saucas portāls, Facebook, draugiem.elvē, istagram vai cits štrunts, ja pats cilvēks grib atrauties no reālas dzīves un pazust virtuālā, tad ir daudz iespēju. Facebook’s var būt viens no tām ar saviem piedāvājumiem īsināt laiku, pavadot lielu laiku no savas dzīves, sēdot pie monitora.

    #294031
    Kon
    Participant

    Draugus izmantoju tikai, lai sazinātos ar cilvēkiem

    Facebook izmantoju gan lai sazinātos ar cilvēkiem, gan lai iegūtu jaunu informāciju

    #294032
    waplet
    Participant

    Uzturos abos iepriekš minētajos, un/vai citos soc. portālos

    #294033
    Jaanuuziitis
    Participant

    ‘Facebook ir viss, ko man vajag.’

    Lietoju fb, nevis dr.lv tikai tādēļ, ka fb, personīgi man, sniedz vairāk iespēju, nekā dr.lv. Kādā ziņā? Dr.lv ir Valsts/Latvijas mēroga portāls, kurā tu spēj redzēt tikai Latvijas jaunumus, Latvijas cilvēku un, ja godīgi, dr.lv portālam pietrūkst mazliet jaunrades, jo liela daļa tiek kopēta no fb portāla, pietam, tad, kad biju dr.lv svētnīcā un uzdevu jautājumu, vai jūs nebaida tas, ka jūs kopējat no fb lietas, dr.lv administrācija atbildēja, ka nevajag obligāti radīt ko jaunu, pietiek ar to, ko var paņemt no konkurentiem. Dr.lv amdinistrācija uzskata,ka internetā (Latvijā) nav neko citu ko darīt, kā sēdēt dr.lv (precīzi viņas vārdi), tas jau vien norāda, ka portāls vairāk degradē, ja administratori paši degradējas sevis rādītajā portāla.

    Fb lielākā priekšrocība ir tā, ka tas aptver pasauli, nevis tikai Latviju. Un tas aizrauj cilvēkus, kuriem viņu hobiju elki neatrodās Latvijā, bet ārzemēs. Kā piemērs – mans hobijs ir snovbords, un mani favorite braucēji ir ārzemnieki. Viņi ikdienā lieto fb, posto tajā jaunumus, video, bildes, un tml. Tātad, ieejot FB, es iegūstu daudz vairāk interesantu lietu, nevis tikai draugu galerijas, vai dienasgrāmatas. FB ir daudz globālāks, pietam, ap 80% no maniem draugiem lieto fb, tādēļ, sazināties ar viņiem caur portāliem (ja ir tāda nepieciešamība) problēmas nesagādā.

    Nē, es neesmu dr.lv nīdējs, vienkārši,ja tiešām sanāk savu laiku nelietderīgi pavadīt portālos, tad labāk, lai tas notiek tādā portālā, kurā es iegūstu pēc iespējas vairāk informācijas.

    #294034
    palmidze
    Participant

    “Esmu reģistrējies, bet jēgu neredzu”

    Pa retam ienāku, lai apskatītos cik daudz dziesmu klipu no youtube draugi ir salikuši albūmos. Ar sev tuviem cilvēkiem kontaktējos klātienē

    #294035
    natolv
    Participant

    Atbildot uz jaut.: “Uzturos abos iepriekš minētajos, un/vai citos soc. portālos”.

    Laikam ejot laikam vajadzības un prasības mainās.

    Esmu reģistrējies gan pie oranžajiem, gan fb. Vēl papildus lietoju Twitteri, tādēļ mani varētu uzskatīt par klasisko LV soc. tīklu lietotāju.

    Apskatot oranžos un savdabīgu oranžo evolūciju LV:

    Atceros, ka sen sen atpakaļ(ap 2004. gada beigām), par laiku, kad visā Latvijā par fb nebija dzirdējuši ne pušplēsta vārda, mūsu lielajā valstī pilnīgi dominēja(drīzāk tā kārtīgi uzplauka) draugiem.lv. Revolucionāra “lieta” bija portālā pieejamās galerijas(nav ne jausmas no kā viņi to nokopēja, bet gan jau no kaut kā), kur tad nu visi lika visu ko vien varēja, lai tik parādītu saviem “draugiem”. Pēc nepilniem 2(?) gadiem parādījās nākošais “bums”, tas bija – video(Latvijas mazā YouTube). Līdz ar YouTube popularizēšanos LV, “oranžie” negulēja un burtiski momentā uzcepa savu video sadaļu, kura uz doto brīdi ir varētu teikt – pilnībā mirusi. Kā nākošā lieta, kuru atceros kā lielu bumu bija d-biedru grupas(kas bija idejiski nokopētas no nu jau visiem zināmā FB). Tad ieslēdzās čats, aplikācijas, lapas, izstrādātājiem zināmais API, runā(iesaistās arī twitters) un daudzas citas lietas, kuras tika aizgūtas no ārzemēm. Un jā, ap 2006 gadu tik tiešām bija dzirdama frāze “Ja tevis nav Draugiem.lv, tad tevis nav vispār…”!

    Apskatot fb:

    Par fb es uzzināju tālajā 2008. gadā(tajā pašā laikā uzzināju arī par Twitter). Kad piereģistrējos fb, neko vairāk par sava profila bildes ielādi un informācijas aizpildi nelietoju tikai viena iemesla dēļ – LV fb bija pārāk zaļš un tur nebija atrodams gandrīz neviens no tiem cilvēkiem, kuri ir dr.lv, un ja arī bija – tad tā pat tie bija neaktīvi lietotāji. Ap 2010. gadu Latvijā sākās fb uzplaukums(varbūt saukt fb efekts? :D) Daudzi uzņēmumi atvēra savas lapas, veidoja konkursus(kas arī notika dr.lv), tā pat arī ar vien vairāk lietotāji sāka lietot fb.

    Apskatot Twitter:

    Par Twitter man nav daudz ko teikt. Sāku lietot aptuveni tajā pašā laikā, kad LV sāka uzplaukt fb(domāju, ka Twitter arī ap to pašu laiku sāka savu uzplaukum ēru LV), un lietoju tikai tāpēc, ka daži draugi sāka “tvītot”, tad nodomāju – jāpamēģina arī man!

    Rezumē:

    Jā – Latvijā ir tāds spēcīgs soc. tīkls draugiem.lv, bet kurš pēc maniem skatījumiem un draugu ieradumiem sāk mirt, lēnām, bet mirst. Savukārt facebook turpina savu uzplaukumu LV lēnām kļūstot par populārāko soc. tīklu LV.

    Kas man ir soc. tīkli?

    Twitter – izmantoju tīri informācijas ieguvei. Ļoti laba vieta, kur var “izvilkt” svaigākos jaunumus no Latvijas interneta dzīves. Dažkārt ir tā, ka ziņas Twitter`ī nonāk ātrāk, nekā pašā “interneta vidē”(ja tā to var saukt)

    Facebook – nu jau gandrīz par 100 % man ir aizstājis draugiem.lv. Lietoju gandrīz visu portālā pieejamo, izņemot aplikācijas(šo lietu viņiem vajadzētu tā kārtīgi izmainīt, lai var ar 1 peles spiedienu nobloķēt visus aplikāciju uzaicinājumus un visus citus s**us). Kā arī – tā pat, kā twitter, labs informācijas avots.

    Draugiem.lv – dažreiz ieskatos tik ķeksīša pēc, ja nu kāds draugs kko uzraksta.

    Jā, sociālie tīkli mūsdienās nu jau ir attīstījušies tik tālu, ka tie ir gandrīz kā svarīgi komunikācijas rīki un visnotaļ tie arī spēlē ļoti lielu lomu dažādu uzņēmumu mārketingā.

    Ja runājam par datiem, tad man ir sakāms tikai viens – ja kāds kko gribēs uzzināt, tad arī uzzinās. Tas ir tikai laika jautājums.

    Tas tāds mans atskats uz soc. tīklie. Piekritīšu – tas ir nedaudz haotisks 😀

    #294036
    Brutto
    Participant

    Atbildēju ar – “Facebook ir viss, ko man vajag”, lai gan Tvitterī arī ik pa laikam iekāpju.

    Draugos ļoti reti.

    Feisbukā ņemos diezgan aktīvi; lasu ziņas no tiem kam sekoju, kā arī šārēju no dažādām malām sagrābstītas, kas pašam liekas saistošas. Reizēm pat diezgan aktīvas (sīvas) diskusijas par kādu tēmu sanāk.

    Senāk dažādus spēļukus padzenāju, bet nu jau sen vairs nav interese (vismaz ne uz flash spēlītēm:).

    Ak jā, feisbukam esmu pateicīgs par aizraušanos ar pokeru:) Tur es to tad arī iemācījos. Līdz tam man interese nebij` nekāda.

    Sākumā bez kādas sajēgas tik spēlēju, vēlāk jau nopietnāk tai lietai piegāju. Protams, ar Zynga pokeru tā lieta nebeidzās, bet tas jau cits stāsts.

    Feisbukam esmu pievienojies 2009. gada 2. jūnijā.

    #294037
    ruukjis
    Participant

    Quote:

    Esmu reģistrējies gan pie oranžajiem, gan fb. Vēl papildus lietoju Twitteri, tādēļ mani varētu uzskatīt par klasisko LV soc. tīklu lietotāju.


    Hihi, bet fb krāsā gan nenosauci:”…gan pie zilajiem” 😀

    Pa tēmu: “Esmu reģistrējies, bet jēgu neredzu”

    Īsit patiesība tas gluži neatbilst, jo šad tad draugos ierakstu kaut ko diensagrāmatā, bet tas arī viss.

    #294038
    Goldss
    Participant

    Uzturos abos iepriekš minētajos, un/vai citos soc. portālos.

    Draugos uzturos dēļ sarakstēm ar cilvēkiem, kas nav man skype. Facebook tāpēc, ka tur lielākoties tiek publicēts daudz interesantāks saturs. Kā arī patīk sekot dažādiem ārzemju žurnālu, laikrakstu profiliem, kas regulāri publicē diezgan labu un noderīgu informāciju.

    Neatņemamam ikdienas sastāvdaļa ir Twitter. Pēc būtības labākais informācijas uzziņas avots mūsdienās.

    #294039
    natolv
    Participant

    Quote:

    Hihi, bet fb krāsā gan nenosauci:”…gan pie zilajiem”

    Biju uzrakstijis, bet kad pārlasīju visu uzrakstīto – pārdomāju un izdzēsu 😀

    #294040
    emsiem
    Participant

    Uzturos abos iepriekš minētajos, un/vai citos soc. portālos

    Draugos esmu tā teikt dēļ ķeksīša un pāris cilvēkiem, kas nav FB, bet reāli ikdienā izmantoju FB un twitter. Pa retam arī 4sq

    #294041
    BERILS
    Participant

    nesen beidzu izmantot abus. Nahren man lieku informāciju par sevi , un saņemt lieku par citiem.

    Vienīgais kas trūkst dz.d kalendārs. A pārējais viss tur ir bezpersonisks. Ja gribas dabū rokā , lūdzu , skaips.

    #294042
    aoma
    Participant

    FB biju īsu brīdi un izbiju, draugos esu praktiski no pirmās dienas, ilgu laiku gan ar izdomātiem datiem un šķinu tur blēņas, tikai pēdējos gados pa īstam un tikai tāpēc, lai rītos palūrētu, vai nav kāds rads vai paziņa jāsumina.

    Citur neesu bijis un diez vai būšu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā