Krievija – «pirātu cietoksnis Nr.1»

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Krievija – «pirātu cietoksnis Nr.1»

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #213706
    TokRa
    Participant

    Funs wrote:

    Pilnībā pievienojos viedoklim, ka ja nevari atļauties samaksāt par cilvēku darbu – nu tad meklē lētākas alternatīvas un ned*** internetā, ka baigo pakalpojumu izdari tam māklsiniekam vai programmētājam ar to ka viņa darbu nokačā torentā.


    Te drīzāk būtu jāaizdomājas par mūsdienu autortiesību nozares principu taisnīgumu. Jāierobežo mantiskās un blakustiesības ar kādiem 3 gadiem, jāatļauj neievērot tās izglītošanās un nekomerciālajos nolūkos.

    Citādi pagaidām mūs tā sistēma tumsonībā ievelk.

    #213707
    downloader
    Participant

    @ TokRa

    [img]https://foto.krabjiem.lv/files/posts/17068/rs_700/80.jpg[/img]

    Es esmu *.nix iesācējs. Viss ok. Neviena slikta vārda. Godam varu darīt savu darbu un nesūdzēties.

    Aplauziens sanāk tikai un vienīgi ar Nokia. Jā esmu fanāts, patīk izvēlne un Nokia kā tāda. Brends. BET, lai izmantotu savu trubu par visiem 100% – man ir jāpērk Windoze! Tikai un vienīgi tāpēc ka supports priekš *.nix ir nulles līmenī – un Wine ir pilnīgi bezspēcīgs!

    Man tagad pašam savu `PC suitu` rakstīt? Attiekties no Nokias? Zaudēt garantiju kreiso softu dēļ?

    Pirkt Windozi viena softa dēļ, tikai tāpēc, ka to grib Nokia!? Kas manā gadījumā veicina pirātismu?

    Vienīgais cerību stars no Nokias puses – Nokia N900 un ko man tagad? Iz*irst Š Ä€DU naudu, vai!?

    #213708
    TokRa
    Participant

    Uzliec VirtualBox un uzinstalē tajā Windows:

    [img]https://upload.valsts.lv/VirtualBox1.png[/img]

    Ja Windows nav visai legāls, uzglābā tā imidžu ar TrueCrypt aizsargātā diskā.

    P.S. Ekrānšāviņā redzamais XP ir pilnībā legāls, kopā ar visu Nod32.

    #213709
    downloader
    Participant

    Jā, ok, viens no risinājumiem, bet…

    Tik un tā atgriezāmies pie Win zādzības, ne tā? 🙁

    P.S. Ok, tas ir gadījumā ja uz datora keisa ir OEM uzlīme 🙂 un ja nav? :seeker:

    #213710
    TokRa
    Participant

    Jā, taču pateicoties TrueCrypt tā ir nepierādāma.

    P.S. Linux vidē ar Nokia var i sms sūtīt, i internetā iezvanīties, i kontaktus apstrādāt.

    #213711
    downloader
    Participant

    Zinu, jau zinu, vnk pārējais stuff`s tiek liegts.. 🙁 pilnvērtīgi lietot Nokias produktu var tikai Win vidē.. 🙁

    Tomēr jāapsver doma par telefonu brenda maiņu.. nekas cits neatliek Opensource karotājiem..

    #213712
    Evers
    Participant

    Funs wrote:

    ned*** internetā, ka baigo pakalpojumu izdari tam māklsiniekam vai programmētājam ar to ka viņa darbu nokačā torentā.

    un izdaru gan, vairāk kroku pakustināt vajag, Bils Geits ne par velti ar teica ka labāk lai zog MS softu, nekā lieto/pērk/”zog” kādu citu.

    Ja es, piemēram, “zogu” windows vai lietoju alternatīvu – linux – Microsoftam no tā reālu zaudējumu nava, nekāda atšķirība. Bet tomēr Microsoftam pat būs labāk, ja es “zagšu” to windowsu, nevis ja lietošu linuxu…..

    JO,

    ja vēlāk palikšu biezāks, tad ļoti iespējams nopirkšu gan viņu office, gan windows, jo būšu gan pieradis, gan patiks strādāt ar viņu programmatūru.

    ja es lietotu un mīlētu linux, no manis pēcāk viņi ar varētu necerēt ne plika graša pat ja ļimoniārs es paliktu

    kā arī, kautvai nelegāli lietojot MS softu un atzīstot to par labu esam, es arī citiem cilvēkiem ar kuriem ikdienā kontaktējos iesaku lietot MS softu, un iespējams kāds no tiem ja ne tagad, tad biezākās dienās nopirks no MS to softu – ja lietotu linux, ieteiktu linux – microsofts paliek galīgā tukšā

    Īsi sakot pat “zogot” , lietotājs ir sava veida Microssoft reklāma, kas MSam ne cik neizmaksātu!

    UN JA, visi tie, kas zog MS softu, nezagtu bet lietotu alternatīvu, arī īstu klientu MS’am uz pusi mazāk vismaz būtu.

    Augstāko palagu arī var attiecināt uz citiem maksas softiem

    #213713
    rajah
    Participant

    Evers wrote:

    ja lietotu linux, ieteiktu linux – microsofts paliek galīgā tukšā


    nu es ar pamazām sāku iziet uz to – ieteikt linux. Kāpēc? atbilde vienkārša – sāk apnikt ka visas MS programmatūras aizvien paliek “resnākas”, mazkustīgākas un slinkākas

    Ofiss 2003 aizņem pāri par 400Mb

    Ofiss 2007 aizņem pāri pār 1 Gb

    Ofiss 2010 cik aizņem nezinu. bet noteikti ka jau kādus pusotrus Gb droši.

    #213714
    msh
    Participant

    damncrow wrote:

    Sāk piegriezties tas izteikums par “lost sales”. Nu nebūtu es pircis to windoze, ofic, fotožop vai tildes (apbedīšanas) biroju, ja arī nebūtu pieejams torrentu lielveikalos. Un pieļauju, ka tas attiecināms uz diezgan lielu daļu citu līdzpilsoņu:

    pirated copy != lost money


    Tā jau vienkārši ir tāda taktika – savādāk tie zaudējumu cipari nebūtu tik smuki 🙂 Aprēķina metode apmēram tikpat gudra kā tās, ko izmanto mūsējie politiķi griežot budžetu – “tik un tik cilvēki saņem tādas un tādas algas, paceļam tādu un tādu nodokli un iegūstam tik un tik citronus”, vai arī “tik un tik cilvēki tādos un tādos nodokļos samaksā tik un tik, uzceļam šos nodokļus un iegūstam tik un tik citronus” , tas nekas, ka tas reālajai dzīvei neatbilst 😀 Visvairāk kaitina tas, ka ir pietiekami daudz muļķu, kas tam neredz cauri un vēl uzdrošinās vāvuļot par kaut kādu zagšanu 😀

    P.N. Dārgie nezadzēji, iztēlosimies ka man būtu darbs un alga būtu kā vidēji latvijā, 200-300 ls uz rokas, par kuriem vēl būtu jāizdzīvo – tātad, uz ko jātaupa, lai nopirktu windblouzu – uz pārtikas? Uz kaut ko tādu, ka kāds iestādījums par šādu ekonomiju pret mani sāktu vērst kaut kādas represijas? A ja nu es esmu baigais winxp fans – kur nopirkt winxp licenci? 😀 Un ja nu man sagribas paklausīties mūziku – mēnesī jāpērk viens disks par tiem kosmiskajiem ceņņikiem un tas disks visu mēnesi jāklausās? 😀 Neesiet pamanījuši ka vienīgā starpība starp ārzemēm un latviju ir tāda, ka pie mums parazīti ir sakruķījuši vēl augstākas cenas kā ārzemēs, kur vidējās aldziņas ir kādas 10x lielākas kā te?

    P.S. Politika “apkarot nevēlamas parādības” ir daudz sliktāka nekā “veidot kopējo situāciju lai nevēlamās parādības nerastos”, bet nu visāda maksas stuffa veidotājiem un izplatītājiem nedalec ka astoņdesmitie gadi ir 25 gadus veca pagātne :lala:

    #213715
    TokRa
    Participant

    Man prātā ienāca izcila ideja: slēgsim vēl pāris slimnīcas un par ietaupīto naudu iegādāsimies Windows 7 licences. Kopirasti būs laimīgi.

    #213716
    marr
    Participant

    Cik no Jums, bļāvēji par konkrēto ciparu, reāli uzmeklēja, kā šie 53 bill USD ir radušies?

    Svaigais BSA reports šeit, 53 bill un 41% oriģinālavots šeit. Priekš tiem, kam patīk beztēmā muldēt, iekopēšu:

    BSA wrote:


    Thus, the PC software piracy rate for a given country

    reflects a complex set of inputs to the simple equation that

    produces the rate. These include:

    • PC shipment growth;

    • Activity in the installed base of older machines;

    • Consumer versus business ownership;

    • Distribution channels, especially growth

    or decline of non-branded vendors;

    • Legalization and special pricing programs of vendors;

    • Availability of legitimate software;

    • Availability of pirated software;

    • Broadband access;

    • Desktop-to-laptop mix; and

    • Economic conditions, taxes, and exchange

    rates that affect software prices or the

    discretionary income of buyers.


    No šī rodas 41% un tā kā ir zināms legālās programmatūras tirgus vērtība, tad to pieņem par 44% no “visa tirgus”, kā rezultātā nav brīnums, ka nelegālais sanāk 53 bill.

    Cilvēkiem drīzāk vajadzētu iemācīties saprast, kā lasīt “pārsteidzošus” pētījumus. Labākās redzētās “vadlīnijas” (lai arī attiecināts uz medicīnas pētījumiem) skatieties šeit.

    p.s. samuraj, šī nav jauna BSA relīze – šī “statistika” par 53 bill un 41% (kopā ar visu smuko grafiku :D) ir publiska jau kopš maija :p

    #213717
    Funs
    Participant

    TokRa wrote:


    Te drīzāk būtu jāaizdomājas par mūsdienu autortiesību nozares principu taisnīgumu. Jāierobežo mantiskās un blakustiesības ar kādiem 3 gadiem, jāatļauj neievērot tās izglītošanās un nekomerciālajos nolūkos.

    Un kādi tieši cilvēkam ir tie “izglītošanās un nekomerciālie” nolūki kad viņš nosper, atvainojos, nelegāli nokopē kādu Metallicas albumu vai dzerot aliņu noskatās jaunāko ķinīti uz savas plazmas TV?

    Starp citu tas pats Microsoft ļoti daudz softa dod skolām un studentiem par velti vai ar lielām atlaidēm.

    TokRa wrote:

    Man prātā ienāca izcila ideja: slēgsim vēl pāris slimnīcas un par ietaupīto naudu iegādāsimies Windows 7 licences. Kopirasti būs laimīgi.

    Te pat nav ko vairs piebilst…

    Ja nu vienīgi – varbūt slēdzam pāris skolas lai policijai Cayenes džipus sapirktu? Ar velosipēdiem tak brauc tikai padibenes tātad ne jau mēs, spicie!!! Sasodītā Vācija kas ražo tik labus auto un plēš 80 000 EUR / gab. vai ne?

    #213718
    TokRa
    Participant

    Mākslai vispār jāpieder sabiedrībai.

    Tā ir MS brīva griba + papildu nosacījumi.

    Skolu slēgšanai ķersimies klāt, kas MS Office pirkt vajadzēs.

    Š ā vai tā, kopirastija smagi kavē cilvēces attīstību. Softs un mūzika ir tikai aisberga virsotne. Vēl pastāv patenti zālēm, tehniskajiem risinājumiem utt.

    #213719
    msh
    Participant

    Funs wrote:


    Starp citu tas pats Microsoft ļoti daudz softa dod skolām un studentiem par velti vai ar lielām atlaidēm.


    Nu kā tad tie atkarīgie radīsies, ja ne skolas solā? Nedāvinās maikrosofts savus mēslus, vēl sadomās lietot linukšus un oo un kas šādi iemācījušies lietot kastes, uz maikrosofta draņķiem virsū diez vai gribēs skatīties 🙂

    #213720
    mrrr
    Participant

    Par krieviju sen bija zināms, kā nekā liela daļa lv torrentu trkeri ziemo krievījā :DD

    #213721
    Funs
    Participant

    TokRa wrote:

    Mākslai vispār jāpieder sabiedrībai.

    Tā ir MS brīva griba + papildu nosacījumi.

    Skolu slēgšanai ķersimies klāt, kas MS Office pirkt vajadzēs.

    Š ā vai tā, kopirastija smagi kavē cilvēces attīstību. Softs un mūzika ir tikai aisberga virsotne. Vēl pastāv patenti zālēm, tehniskajiem risinājumiem utt.

    Ak Jēziņ.. izklausas ka dzīvē nebūtu strādājusi/kaut ko radījusi? Tu TIEŠ Ä€M domā, ka tas nav normāli ka programmētājs saņem nauda par savu darbu? Tu tiešām domā, ka apziņa, ka tavu darbu zags katrs sīks perdelis kā ienāk prātā būs tas stimuls cilvēkiem strādāt un radīt jaunas zāles, tehnoloģijas, softu, kino utt?

    Un nevienam taču nav aizliegts strādāt par velti. Aiziet! Ir daudz labu piemēru, tomēr 99% no tā ko Tu ikdienā lieto ir radījuši cilvēki, kas par savu darbu vēlējas arī saņemt godīgi nopelnīto atalogojumu, ko arī kopīraits cenšas nodrošināt. Labrīt Maskava.

    OK, man jau nāk prātā tas teiciens par arguing on internet is like participating in special Olympics. Paklusēšu.

    #213722
    Kefīrs
    Participant
    #213723
    Crow
    Participant

    More pirate shit 😀

    [spoil][img]https://bildites.lv/images/wju2xmakpeuhgten5z.gif[/img][/spoil]

    #213724
    Kon
    Participant

    Tikko paskatījos , ja neskaita mūziku/filmas , tad uz datora nelegāls ir tikai office un i to genuine brīdinājums saka , ka pēc 9 dienām arī tam būs kaput 🙂 . Es ar to lepojos vai kaunos ? Man ir vienalga , un tā arī vajadzētu būt jums , nevis velti muti dzesināt . Tāpat jau zaga , zog un zags 🙂

    #213725
    msh
    Participant

    Funs wrote:

    Ak Jēziņ.. izklausas ka dzīvē nebūtu strādājusi/kaut ko radījusi? Tu TIEŠ Ä€M domā, ka tas nav normāli ka programmētājs saņem nauda par savu darbu? Tu tiešām domā, ka apziņa, ka tavu darbu zags katrs sīks perdelis kā ienāk prātā būs tas stimuls cilvēkiem strādāt un radīt jaunas zāles, tehnoloģijas, softu, kino utt?

    Un nevienam taču nav aizliegts strādāt par velti. Aiziet! Ir daudz labu piemēru, tomēr 99% no tā ko Tu ikdienā lieto ir radījuši cilvēki, kas par savu darbu vēlējas arī saņemt godīgi nopelnīto atalogojumu, ko arī kopīraits cenšas nodrošināt. Labrīt Maskava.

    OK, man jau nāk prātā tas teiciens par arguing on internet is like participating in special Olympics. Paklusēšu.


    Ä€, tev liekas normāli ka mūziku taisa nevis tādēļ, ka radusies iedvesma, bet gan naudas dēļ? Nu jā, tāpēc pops mūsdienās vairs nav baudāms un pārsvarā visādu grupu pirmie albūmi ir labāki nekā vēlākie…

    Bet par to tavu iecepienu par programmētājiem – paskaties uz lielu kaudzi atvērtā koda risinājumiem 🙂 Vienīgais mīnuss – atvērtā koda risinājumi atspoguļo masu vajadzības, tāpēc visādas specifiskas programmas iztrūkst vai ir primitīvas, jo ne jau katrs otrais ir projektētājs vai videooperators 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā