Lētu videokaršu sērijas ATI Radeon HD 5400/5500

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Lētu videokaršu sērijas ATI Radeon HD 5400/5500

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150396
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_158219_1.jpg[/imgl]Kompānija AMD sagatavojusi divas jaunas videokaršu sērijas ar DirectX 11 atbalstu “ikdienas lietotājam” – ATI Radeon HD 5400 un 5500. Tirgū uz 40 nm čipiem bāzētie Cedar grupas izstrādājumi parādīsies februārī. Protams, nekādus rekordus jaunās grafikkartes neuzstādīs, bet par to būs ļoti lētas – zem 100 USD. Arī energopatēriņš nepārsniegs 50 W. 5400 un 5500 ir izmēros ļoti kompaktas, plānas, un aizņem tikai 1 slotu. Tāpēc optimāli piemērotas uzstādīšanai arī mazgabarīta datoros. Ir versijas ar tradicionālo ventilatoru, gan ar pasīvo dzesēšanu.

    Padomāts arī par modernās tehnoloģijas AMD Eyefinity (līdz 3 monitoriem) atbalstu.

    Monitora pieslēgšanai paredzētas DVI, DisplayPort un D-Sub pieslēgvietas. Pirmie modeļi, kuri nākammēnes nonāks tirgū, būs ATI Radeon HD 5570, ATI Radeon HD 5550 un ATI Radeon HD 5450.

    [img]https://content20-foto.inbox.lv/albums119729406/modjo/02-03-2009/ie1e8x.jpg[/img]

    [img]https://content20-foto.inbox.lv/albums119729404/modjo/02-03-2009/2lsyy9x.jpg[/img]

    Avots

    #224879
    GulbisRG
    Participant

    paredzētas DVI, DisplayPort и D-Sub pieslēgvietas

    #224880
    Creep
    Participant

    A kā vispār šitām jaunajām kartēm ir ar pieslēgšanu pie CRT TV? Takš analogais outputs nav tām kartēm, kā pie kāda kompozīta vai scarta pieslēgt (neieejot galējībās ar garu garu pāreju ķēdi…)?

    #224881
    jonjs
    Participant

    Man arī iezogas tādas ķecerīgas domas prātā un arī jautājumi.

    Cik tās kartes maksās pie mums?

    Un kāda veiktspēja būs, ko ar tām varēs darbināt?

    #224882
    Gaujards
    Participant

    Creep wrote:

    A kā vispār šitām jaunajām kartēm ir ar pieslēgšanu pie CRT TV? Takš analogais outputs nav tām kartēm, kā pie kāda kompozīta vai scarta pieslēgt (neieejot galējībās ar garu garu pāreju ķēdi…)?

    Hehe nez, pirmais nāk prātā : DVI uz VGA –> VGA uz kompozītu, un tālāk jau iekš TV 🙂

    #224883
    meganeII
    Participant

    Creep wrote:

    A kā vispār šitām jaunajām kartēm ir ar pieslēgšanu pie CRT TV? Takš analogais outputs nav tām kartēm, kā pie kāda kompozīta vai scarta pieslēgt (neieejot galējībās ar garu garu pāreju ķēdi…)?

    Tu vispār zini kas ir VGA un D-Sub? VGA ir dažādi saukta- DB Sub 15, DE-15, D-Sub!

    #224884
    TrakaisKursis
    Participant

    kur tas laiks kopš man nav bijusi videokarte (vien integrētā), tīri vai uznāca nostaļģija aiziet līdz veikalam, nopirkt, uzinstalēt, uzraut savus mīļākos geimus, paskatīties vai jaunākās spēles velk…

    #224885
    TrakaisKursis
    Participant

    5400 starpcitu varētu pat ņemt – pasīvā dzese manā gadījumā ir ideāls variants – nemīlu dzirdēt datoru…

    #224886
    Evers
    Participant

    Ja gribi spēlēt un citas grafiskas izvirtības darīt, tad ar pasīvo būs švaki. Cepsies baigi un ka tik pie augstiem grādiem nesāk bremzēt. Manuprāt, ar pasīvo dzesi der pirkt tikai Low-end videokartes priekš prastiem mērķiem.

    Lai gan bildē redzams, ka šai pasīvā dzese ir tāds nopiets dzelzs gabals uzlikts, varētu būt, ka arī griežās smuki. 🙂

    #224887
    Janhouse
    Participant

    Tikai tāpēc, ka AMD, manuprāt, nav ņemams.

    #224888
    bladez
    Participant

    Janhouse wrote:

    Tikai tāpēc vien, ka AMD, manuprāt, ir ņemams.

    Fix’d

    #224889
    TrakaisKursis
    Participant

    Janhouse wrote:

    Tikai tāpēc, ka AMD, manuprāt, nav ņemams.

    hei puiši – mani nenodarbina jautājums, vai šis pavilks Crysis … es runāju par nostaļģiju, kad kompī bija iesprausta kartīte un tā tika visvisādi apčubināta, un uz tās tika mocīti dažādi spēļuki 😉 … es nedomāju to nopietni, galu galā, ja gribētu raut jaunākās spēles, ticamākais aizklīstu uz kādu interneta kafe, a mājām pilnībā pietiek ar budžeta klasi, pat integrēto, ja vien savu mājas kasti neiedomājos, kā monstru, kam jāspēj skaitļot, skatīties sazin kādus HD, test kraizisus u.t.t. Mazāk nereti patiešām ir vairāk.

    #224890
    Creep
    Participant

    meganeII wrote:

    Tu vispār zini kas ir VGA un D-Sub? VGA ir dažādi saukta- DB Sub 15, DE-15, D-Sub!


    Jā, nerunāju konkrēti par šo karti, kurai ir VGA… Vienkārši vai tiešām mūsdienās lai pieslēgtu datoru pie televizora vajadzīga ķēde dvi->vga->s-video/s-video->composite? Mazliet truli izklausās, vai ne?

    #224891
    ob1
    Participant

    TrakaisKursis wrote:

    5400 starpcitu varētu pat ņemt – pasīvā dzese manā gadījumā ir ideāls variants – nemīlu dzirdēt datoru…


    Klusumu var dabūt arī ar aktīvo dzesi… un nav runa par ūdeni, vienkārši pareizi jāsaliek. Bet vispār – man arī patīk pasīvā dzese. 🙂

    #224892
    pikins
    Participant

    Jā tā pasīvā dzese izskatās dziezgan nopietna uzpartikte, bet blakus porta ko dabū iekšā būs problēmas 😀

    #224893
    Janhouse
    Participant

    Es par AMD videokartēm izsakos slikti tāpēc, ka bieži gadās dažādas problēmas ar draiveriem vai arī gadās sastapties ar pussvilušiem radeoniem, kuri uz ekrāna zīmē briesmīgus artifaktus.

    Bet viss jau vēl var mainīties. :lala:

    #224894
    TrakaisKursis
    Participant

    pikins wrote:

    Jā tā pasīvā dzese izskatās dziezgan nopietna uzpartikte, bet blakus porta ko dabū iekšā būs problēmas 😀

    a tas tiesham ir nepiecieshams?:) man jau shkjiet ja grib visu pasivu, tad ari piemekle tadu mates plati, kura ir pietiekami daudz ligzdu, kur saspraust parejas kartes ta, lai tas netraucetu pasivajai video kartei

    ja, protams, nevelta laiku un smadzenes planosanai, tad protams sanak varondarbs: ka iedabut karti lidgzda, lai videne netraucetu… 😉

    ir tads vadibas teiciens: darit visu no sakuma pareizi … vai tiri latviskaja dziveszina izteikts: septinjreiz nomeri, un tikai tad griez 😉

    #224895
    TrakaisKursis
    Participant

    Janhouse wrote:

    Es par AMD videokartēm izsakos slikti tāpēc, ka bieži gadās dažādas problēmas ar draiveriem vai arī gadās sastapties ar pussvilušiem radeoniem, kuri uz ekrāna zīmē briesmīgus artifaktus.

    Bet viss jau vēl var mainīties. :lala:

    ar kuram kartem tas negadas?:)

    #224896
    TrakaisKursis
    Participant

    ob1 wrote:

    TrakaisKursis wrote:

    5400 starpcitu varētu pat ņemt – pasīvā dzese manā gadījumā ir ideāls variants – nemīlu dzirdēt datoru…


    Klusumu var dabūt arī ar aktīvo dzesi… un nav runa par ūdeni, vienkārši pareizi jāsaliek. Bet vispār – man arī patīk pasīvā dzese. 🙂

    un kads alus tev garso?;)

    #224897
    msh
    Participant

    GulbisRG wrote:

    paredzētas DVI, DisplayPort и D-Sub pieslēgvietas


    Samurajam patīk ar kādu neuzkrītošu i atgādināt citiem ka viņš rakstu ir nospēris no kādas krievu lapas 😀 😀 😀

    TrakaisKursis wrote:

    5400 starpcitu varētu pat ņemt – pasīvā dzese manā gadījumā ir ideāls variants – nemīlu dzirdēt datoru…


    Jā, cepeškrāsns ruļez.

    Pasīvā dzese tiešām ir ideālais variants – jo niknāku radiatoru var vieglāk nodzesēt ar lēnu bezskaņas ventilatoru 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā