Maisam gals vaļā! – Liepājas reportāža

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Maisam gals vaļā! – Liepājas reportāža

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 88 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #201550
    WerNeo
    Participant

    Primitīva, bet labākā šajā gadījumā! Tāpat katrs paliksim pie sava viedokļa. 🙂 Tas, ka Tu neesi teicis, ka nevari būt labs deputāts, par to es nešaubos un neapstrīdu. Bet nu… Tagad vismaz viens skaidrs, reklāmas jomā tomēr Tu neesi spēcīgs. Fū… vismaz vienā jomā par Tevi kāds visā Latvijā varbūt ir labāks (uzsveru vārdu “varbūt”). 🙂

    Piedod, vienkārši neredzu diskusijai turpinājumu. Sauc mani kaut vai par trulu vai primitīvu. Tālāk varu tikai labsirdīgi pajokoties par uzskatu dažādību, par vēl kaut ko, bet ne par šīm lietām. Savu viedokli esmu izteicis. Tu nepiekrīti un tās ir Tavas tiesības.

    #201551
    ob1
    Participant

    Jā, WerNeo, šoreiz Tev piekritīšu, reklāma nav mana stiprā puse 🙂

    Ok, katrs paliekam pie sava.

    P.S. Tad kā būs, aizdosi to miljonu reklāmai, lai varu noalgot spēcīgus džekus?

    #201552
    WerNeo
    Participant

    Piesaisti partijai kādu reklāmas speciālistu. Saeimā noderēs! Skatos, savākt darbspējīgu komandu arī nemācēsi, jo nezini, kas Tev partijā vajadzīgs. Vēl viena vājā vieta. Nav līdera dotību!? 🙂

    P.S. Viss.. Nepārvērtīsim forumu par balagānu.

    #201553
    krisis32
    Participant

    kurs redzeja ka REPSU purinaja un kratija vecas tantinjas ?

    Skats bija iespaidigs un pareizi vien darija!

    #201554
    samurajs
    Participant

    ob1: kā to saprast – vai PM ir droši šai portālā? Kāda tā drošība paredzēta phpBB 2 – tāda arī ir. Pasts īpaši kriptēts netiek, bet līdz šim vēl nekas nav noplūdis (tpu, tpu, tpu). Vajag īpašu drošību – lieto kodētos sakaru kanālus.

    Par cenzēto daļu Edgara postā – tas tika cenzēts, lai pasargātu pašu Edgaru. Tikai un vienīgi.

    Kad Repši purināja – tas bija iespaidīgi. Džeks laikam jutās kā Jēzus, kad vajadzēja stiept to krustu uz gorba 😀 Gribēja jau tai kundzei iemaukt pa purnu, bet nedrīkstēja 😀 Miesassargi laikam pēc tam smagi dabūja, jo par vēlu iejaucās…

    #201555
    aoma
    Participant

    Eh, šitam visam sen esmu atmetis ar roku, lai katrs ķepurojas kā prot. Tā “plecu pie pleca” sajūta man piegriezusies jau no padomijas laikiem, tāpat zinu, kad nonāks līdz darīšanai un sanāks kādi sūdi, tad tie lielākie bļāvēji būs pirmie, kas iemuks krūmos. 😀

    Krīzes nāk un iet, mēs esam tikai smilšu graudiņi liela okeāna krastā, viens paisuma vilnis mūs panes gabaliņu uz priekšu, cits ieskalo atpakaļ.

    #201556
    msh
    Participant

    usins wrote:

    Nesaprotu kapēc vispār skolas nav likvidētas kur zem 20 skolēniem…. blablabla…


    Neaizmirsti pie viena nolikvidēt arī visu apdzīvoto vietu. Brīdī, kad vēl piedevām bērniem jābrauc mācīties citur un darbs pārsvarā jau ir citur, visbiežāk rajona [nu labi, vairs rajoni nav] centrā, ja vēl tur brauc bērni mācīties, tad rodas loģiska doma “kāpēc es dzīvoju šajā nostūrī?” Latvijas nepareizās attīstības ceļš, ja to nekas nepamaisīs, nozīmē to, ka pēc pārdesmit gadiem ārpus pilsētām dzīvos praktiski tikai pensionāri, jo ārpus pilsētam nav jāmaksā komunālie kosmosi.

    Par to tavu filosofiju par slodžu samazināšanu – es tevi saprotu, tu noteikti esi robots, kam no dzīves vajag tikai pa nakti pie rozetes uzlādēties, kas nav dārgi 😀 Bet pārējie ta ir cilvēki 😀 Cilvēkiem, kā zināms, ir vajadzīga pajumte, apģērbs, pārtika un citas lietas. Es nesen izdarīju nelielu aprēķinu. Pie tagadējās minimālās algas un neapliekamā minimuma minimālā alga sanāk laikam kāds sotaks uz rokas. Tagad iztēlosimies, ka man izdotos liepājā dabūt darbu par minimālo [patlaban esmu bezdarbnieks]. Pieņemsim, ka komunālie uz 60 ls mēnesī sanāktu [es precīzu summu nezinu, par šitento dzīvokli joprojām maksā mana mutere, es tikai jamai mēdzu piemest naudu]. Pāri paliek kādi 40 ls, ar kuriem 20 dienas mēnesī jāpārvieto pakaļa uz liepāju un atpakaļ [kāds 1,2 ls dienā ar autobusu], kā arī jāpaēd. Vēl fakts, ka man ir mašīna, kura no pirmā jūlija paliek par nekustamo īpašumu un kurai jāsameklē pajumte līdz brīdim, kad man būs kādi lieki 200 ls, lai varētu sameklēt citu bundžu [neesmu lohs lai regotu latvijā mašīnu, kuras pirmreizējā reģistrācija kosmonautu kantorī maksā apmēram tik, cik tās mašīnas tirgus vērtība] un vēl šis tas, lai pat TA varētu iziet, bet ja es vēl piedevām mašīnu gribētu lietot, tad [pieņemot, ka man būtu darbs par minimālo algu] man būtu jāpārkāpj savi principi un jāuzliek gāze [es esmu pret ķīmiju “mehāniskā šprice + gāzes reduktors”], jādabū krievijas vīza un jāpiekopj kontrabanda likuma atļautajos ietvaros 😀

    #201557
    msh
    Participant

    WerNeo wrote:

    2) Cik daudzas bankas (pašas vainīgas) deva patēriņa kredītus tūkstošiem nepārbaudītiem ļaudīm, kuri sameloja savas darba vietas, lai tikai dabūtu kredītu dzertiņam, ap 1000ls? Protams, uz neatdošanu.

    P.S. Un ja jau IT forums… Cik datoriķi “lika” pa 10-40Ls nelegālo programmatūru? Pie tam, ne santīma nemaksājot VIDā?(dubultzagļi) Cik web lapas “uzceptas” uz open sources, noplēšot lielo piķi no firmām, protams, nemaksājot ne santīma VIDā? Un arī te var sarakstu turpināt un turpināt…


    Ko tā pārbaudīšana te dod? Š ajos apstākļos arī lielai daļai pārbaudīto vairs nav tie ienākumi kas agrāk. Un vispār – tā bija metode, kā amūrikā aizsākt krīzi.

    Es arī joprojām, ja gadās, par piecīti kādam pārinstalēju kasti. Un? Kas tas piecītis tāds ir, lai man no tā kādi divi lati būtu jāmaksā nodokļos? Un vai es esmu vainīgs, ja cilvēkam nav licencēts winxp un vēl visādas herņas? velkom tu ze maikrosoft vorld 😀

    #201558
    Eudoxus
    Participant

    samurajs wrote:

    ob1: kā to saprast – vai PM ir droši šai portālā? Kāda tā drošība paredzēta phpBB 2 – tāda arī ir. Pasts īpaši kriptēts netiek, bet līdz šim vēl nekas nav noplūdis (tpu, tpu, tpu). Vajag īpašu drošību – lieto kodētos sakaru kanālus.

    Par cenzēto daļu Edgara postā – tas tika cenzēts, lai pasargātu pašu Edgaru. Tikai un vienīgi.

    Kad Repši purināja – tas bija iespaidīgi. Džeks laikam jutās kā Jēzus, kad vajadzēja stiept to krustu uz gorba 😀 Gribēja jau tai kundzei iemaukt pa purnu, bet nedrīkstēja 😀 Miesassargi laikam pēc tam smagi dabūja, jo par vēlu iejaucās…

    Kas tur iespaidīgs. Vienkārša glupa histērija. Ko tad tas Repše viņai ir nodarījis, ka tā jāpurina. Puse valsts nemaksā nodokļus un ar to lepojas, bet pēc tam brīnās, ka nav no kā pensijas maksāt. Kaut kāda šizofrēnija.

    #201559
    Eudoxus
    Participant

    msh: “Es arī joprojām, ja gadās, par piecīti kādam pārinstalēju kasti. Un? Kas tas piecītis tāds ir, lai man no tā kādi divi lati būtu jāmaksā nodokļos? Un vai es esmu vainīgs, ja cilvēkam nav licencēts winxp un vēl visādas herņas? velkom tu ze maikrosoft vorld”

    Piecīti ne piecītis, bet tā ir nauda. Principā tev var paņemt pie dziesmas par nodokļu nemaksāšanu. Bet ja kādam nav licencēta softa un tu to instalē, tad vai man tev jāstāsta, ka tu nodarbojies ar pirātismu?

    #201560
    msh
    Participant

    Tad lai vispirms izķer tos 90% lietotāju 😀

    #201561
    APOC
    Participant

    Nodokļiem ir jābūt, tāpat kā komunālajiem maksājumiem, bez tā nevar. BET šai nodokļu sistēmai (diemžēl arī komunālajiem maksājumiem) ir jābūt izstrādātiem ar galvu un aprēķiniem, nevis balstītiem uz filosofiju un citām muļķībām. Š ajā valstī nodokļos un komunālajos maksājumos aiziet nenormāli liela daļa no cilvēku godīgi nopelnītās naudas.

    Tiem, kas saņem NETO veidā 600+ Ls, tie varbūt no tā ka staigā nodokļi neko daudz nejūt, bet vienalga tas ir sitiens pa kabatu, vēl jo vairāk, ja esi vienīgais pelnītājs ģimenē. Bet ko darīt tiem, kas saņem NETO veidā 200+ Ls un varbūt pat mazāk? Ko darīt tiem, kas tagad strādā valsts iestādēs un viņiem griež nost algas? Viņi šo nodokļu “staigāšanu” izjūt visvairāk, jo ja vakar tev bija ko ēst, tad rīt tev varbūt vairs nebūs ko, jo redz jāatdod vēl viens piečuks valstij nodokļos. Loģiski, ka cilvēki sāks domāt kā “appist” šo valsti, kas rupjā veidā “drāž” viņus. Ja cilvēkam būs nauda no kā maksāt nodokļus, tad viņš to darīs, bet ja viņam viņas nav, jo 50% jau ir noslaukti, tad ko var gribēt!

    Tāpat man nav īsti skaidrs pēc kāda principa Latvijas Valstī, tiek aprēķināti nodokļi. Kas ir tie rādītāji? Vidējā alga valstī? Kā var salīdzināt cilvēku, kas saņem uz rokas 200Ls un tādu kas saņem 20’000Ls. Tas ir pilnīgākais Bullshits. Š onedēļ skatījos Dombura raidījumu, kur Segliņš izmeta perfektu tekstu, ka esot bijis tāds izmisums pēc SVF finansējuma (nodot valsts budžetu), ka gribējuši pacelt PVN uz 23%. Tā vienkārši paņemt un pacelt. WTF?

    Ir jābūt tupam lopam, lai nesaprastu, ka ja paceļ nodokli, tad samazinās pirktspēja, līdz ar to valstij tiek mazāk.

    Nodokļiem ir jābūt, bet ar kaut kādu sajēgu par to, kas notiek valstī, cik parastais mirstīgais pelna un attiecīgi par cik var paaugstināt. Nevis salīdzināt ar saviem 1000Ls ko saņem ik mēnesi stumdot papīrus.

    Neesmu nekāds politiķis vai biznesmenis. Ja kādam par šo lietu ir lielāka skaidrība, padalaties.

    WerNeo, tavas patriotiskās runas ir ļoti iedvesmojošas. Man rodas iespaids, ka tu peldies savā “kāpostā” un tev viņa pat ir par daudz. Padalīsies?

    #201562
    msh
    Participant

    APOC toties Zanders ļoti smuki pateica – šis budžeta samazinājums ir biznesa plāns. Kā, tu, piemēram, pamatotu kādam, šajā gadījumā SVF, par cik palielināsies ienākumi, ja samazinās nodokli? Toties veikt pretēju darbību var ļoti vienkārši – valsts patlaban izdod tik un tik, nogriežam tik un tik, tik un tik lielos nodokļos ieņem tik un tik, paceļam par tik un tik un ienākumi palielinās par tik un tik, vuala, 500 citroni gatavi. Tas, ka realitātē būs savādāk, patlaban nevienu neinteresē 😀

    Es vēl aizmirsu piebilst – jaunajam likumam, ka latvietis latvijā nedrīkstēs vadīt ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekli, mērķis, ko cītīgi uzsver, ir ceļa nodoklis. Man jau nav žēl tiem sūcējiem iedot 12 latus, bet ja tos no manis cenšas izspiest, tad man 12 ls paliek žēl – bundžu mainot es centīšos parūpēties, lai ikgadējais ceļa nodoklis būtu 12 un nevis 24 ls – B3 A80 bāzītei [komplektācija “plika žurka ar 1.8 karburatornieku”] uz papīra pilna masa ir 1480 kg, kā nāk ekstras, 1510 un vairāk. Toties, ja izpildīsies manis augstāk pieminētie apstākļi, centīšos nemaksāt akcīzi, tāpat neredzu, kur tā paliek – labi, pirms kāda gada vai pusotra šosejai malās savilka nepārtrauktās līnijas, kā rezultātā mans braukšanas stils ar labās puses riteņiem gar pašu malu [lai bedres paliek zem mašīnas :)] [citi mēdz braukt pa ceļa vidu, man tas nepatīk] ir CSN pārkāpums.

    P.S. Eudoxus a ko man darīt, ja man atnes kasti, kurai nav windblouz licences – zvanīt EP? 😀 Likt linuksi? 😀

    #201563
    APOC
    Participant

    Ja tas ir biznesa plāns, tad ļoti neveiksmīgs, varētu pat teikt ka tups. Pacēla PVN uz 21%, valstij no tā lielāki ieņēmumi? Nē.

    Mūsu politiķi patlaban dara to, ko visvieglāk izdarīt – valsts darbiniekiem, ierēdņiem, kas ir viņu pakļautībā, nogriež algas un pat gramstās ap naudu, kuru viņi nedrīkst aiztikt.

    Drīzākais būtu samazinājuši nodokli, lai cilvēkam ieejot veikalā un skatoties uz banāniem nerastos doma “tas taču dārgais eksotiskais auglis, man nav pa kabatai” kā rezultātā valsts nedabūn neko, tajā pašā laikā, ja tas nodoklis būtu zemāks tad cilvēks tos banānus nopirktu, kaut vai vienu, bet nopirktu. Kā rezultātā kaut kas tiktu valstij. Valsts vīri tupi cerēja uz mirkļa “navarku”.

    Ieej veikalā un nopērc četrus banānus un parēķini no visa tā ko veikalā atstāj, cik tu samaksā PVN.

    Aizvakar mājās nācās mainīt ūdens sūkni, lai nenoslīktu sūdos, meistaru brigādei par padarīto darbu nācās samaksāt 120Ls ar kaut ko, bet tas jau nav viss, nākamājā ailē stāv burvīgais uzraksts Kopā + 21%PVN, kā rezultātā aizgāja 150Ls ar kapeikām. Aptuveni 30Ls valstij par iespēju nenoslīkt savos mēslos. Par ko?

    Tas pats ar grāmatām. Agrāk prieka pēc reiz pa reizei nopirku kādu grāmatu, jo patīk reizēm kaut ko palasīt. Tagad ar līkumu tam visam eju apkārt.

    Protams, stulbi piemēri, bet piemēri “iz dzīves”. Ja nedabūsi banānu, grāmatu vai slīksi sūdos un to pacietīsi. Tad nemaksāt komunālos maksājumus, kuriem gluži kā visam ir PVN un citi mēsli, gluži vienkārši nevari.

    #201564
    WerNeo
    Participant

    APOC. Esi painteresējies, cik daudz % nodokļos atdod strādājošie ASV?

    Un nevis es peldos kāpostā, bet gan patiesi esmu patriots un saprotu, ka visi esam vainīgi, nevis tikai 100 cilvēki.

    Problēma ir tā, ka daudzi latvieši ir patrioti tikai tad, kad jārunā par krieviem (tad jau gan jā. Vareni patrioti!). Kad jārunā par savām problēmām, kuras kopīgi jārisina, tad liela daļa “aidā uz Īriju” un vēl kakas met Latvijas virzienā. 🙂

    P.S. Ä€. Nu jā, katru pavasarī arī, divas nedēļas, patriotu daudz. 🙂

    #201565
    APOC
    Participant

    WerNeo wrote:

    APOC. Esi painteresējies, cik daudz % nodokļos atdod strādājošie ASV?

    Un nevis es peldos kāpostā, bet gan patiesi esmu patriots un saprotu, ka visi esam vainīgi, nevis tikai 100 cilvēki.

    Problēma ir tā, ka daudzi latvieši ir patrioti tikai tad, kad jārunā par krieviem (tad jau gan jā. Vareni patrioti!). Kad jārunā par savām problēmām, kuras kopīgi jārisina, tad liela daļa “aidā uz Īriju” un vēl kakas met Latvijas virzienā. 🙂


    Vai tu zini daudz amerikāņu, kuri mēnesī par darbu 5 x nedēļā, vismaz 10 stundas dienā saņem uz rokas 600$ ?

    Protams, katrā valstī ir tādi, kas tādu naudu saņem, bet atvaino, šajā valstī tādu ir ārkārtīgi daudz. Un neaizmirsīsim, ka ir jānomaksā nodokļi, īre, jāpaēd. Jānopērk tualetes papīrs lai būtu ar ko dirsu slaucīt, jo pasūtīt avīzes ir pārāk dārgi.

    Mana māte ir psihologs skolā un tagad uz rokas saņems 170Ls strādājot pilnas slodzes, pietam iestādē, kur mācās bērni ar redzes traucējumiem, tu ņirgājies vai?

    Līzingus, kredītus nepieminu, jo tur jau nu tiešām katram par sevi jāuzņemas atbildība. Ja mācēja savākties, tad tagad lai strebj ārā.

    Labi, negribu par šito vairs kasīties un domāt. Cik cilvēku tik viedokļu. Vienam tas liekas pašsaprotami, citam nē. Aiziešu uzvārīšu tēju un palūkošos saulē, priecāšos vismaz par to. Peace 😀

    #201566
    WerNeo
    Participant

    “Mana māte ir psihologs skolā un tagad uz rokas saņems 170Ls strādājot pilnas slodzes, pietam iestādē, kur mācās bērni ar redzes traucējumiem, tu ņirgājies vai?”

    Nu lūk, Tava māte cieš tieši nodokļu nemaksātāju dēļ. Iedomājies, viens celtnieks, saņemdams 1000++Ls aploksnē, nesamaksāja algu Tavai mātei! Būtu visi paklausīgi maksājuši, bedre nebūtu tik dziļa.

    Tiešām, labāk dzersim tēju (alu?!)! 🙂

    #201567
    ob1
    Participant

    Paklau, WerNeo. Lūdzu pastāsti mums cik daudz Latvijā ir jāmaksā nodokļi. Pēc maniem aprēķiniem sanāk ap 70% no ienākumiem, bet var jau būt, ka nemāku rēķināt. Ja tomēr ir tie 70%, tad, manuprāt tas ir stipri par daudz.

    #201568
    WerNeo
    Participant

    No algām? Apmēram 30%. Bet nu tas ir ļoti individuāli, skatoties kas tu esi, pašnodarbinātais, zemnieks u.t.t.

    #201569
    samurajs
    Participant

    APOC wrote:


    Vai tu zini daudz amerikāņu, kuri mēnesī par darbu 5 x nedēļā, vismaz 10 stundas dienā saņem uz rokas 600$ ?

    ASV jau 2006. gadā min. alga bija noteikta 529,21 Ls apmērā. Un tikai 1,4 % iedzīvotāju ir tādi trūcīgi bomžiki, kas tik maz saņem.

    Par to Luksemburgā min. alga ir 1056,31 Ls un veseli 18 % ir tik “nabadzīgi”…

    Avots: https://www.publika.lv/index.php?p2=14009

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 88 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā