Microsoft vs. pirāti = 1:1

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Microsoft vs. pirāti = 1:1

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #206532
    Evers
    Participant

    McAnder, šis ar labs 😀 :

    [img]https://img371.imageshack.us/img371/9599/piracyjq1.png[/img]

    Piracy is stealing shit on high seas 😀

    #206533
    aoma
    Participant

    Pieredze liecina – vislielākie bļāvēji, ka zagt ir slikti, parasti paši arī ir tie lielākie zagļi, it sevišķi, ja nav pie rokas pieķerti…

    Tas attiecas arī uz alkohola, tabakas un citu ne visai labu lietu apkarotājiem – aknas, kuņģis, plaušas pagalam, dakters stingri visu noliedzis, bet, ai, kā gribas, un pats galvenais, citi ta dzer un pīpē, tur jau zaļš no dusmām var palikt! 😀

    #206534
    daGrevis
    Participant

    Evers wrote:

    McAnder, šis ar labs 😀 :

    [img]https://img371.imageshack.us/img371/9599/piracyjq1.png[/img]

    Piracy is stealing shit on high seas 😀

    Š itas labs. 😀

    #206535
    Professor35
    Participant

    piekrītu augstāk rakstītajam MS nerīkojas labi pārdodot dārgas OS (XP, VISTU, WIN7) kurās sabāzta kaudze nevajadzīgu programu kuras nekad nelietoju un nelietošu, tas mums dod morālas tiesības viņu čakarēt

    #206536
    Eudoxus
    Participant

    brainwash wrote:

    Eudoxus, lūdzu, paskaidro ZAGT definīciju. Man zagšana asociējas ar to, ka kādam citam piederošu mantu, es paņemu un viņam tā manta vairs nav. Nelegālas OS izmantošanas gadījumā, es otram neko neatņemu – viņam OS paliek. Variantā par XP pirkšanu, varbūt uzreiz iesaki izmantot Windows 98, tas taču vispār ir bezmaksas. Linux nesniedz 1:1 alternatīvas visām programmām, ja visi būtu tik ļoti godīgi, tad Latvijā nebūtu gandīz neviens Photshop, 3D utt. speciālists. Ne vienmēr var/vajag sekot visiem likumiem kā pēc grāmatas, vajag domāt ar galvu.

    P.S No offence, bet ja Tavs avatars patiešām ir domāts nopietni, tad Tev vēl jo mazāk vajadzētu runāt par to, kas ir pareizi un kas nav. Pasaulē pārāk daudz problēmu ir tieši reliģijas augļi.

    Pirmkārt, sarunāsim, ka liksim mierā reliģiju. Kas attiecas uz avataru, tad just for the record, vajag tomēr saprast jokus.

    Otrkārt, par lietu. Nevajag tēlot pamuļķi un sadomāt savu privāto zagšanas izpratni. Lai nozagtu kaut ko, tad nav obligāti paņemt kādam materiāli objektu. Neskaldīsim matus. Tā vietā izlasi Windows licenci – tur ir skaidri paskaidrots pie kādiem noteikumiem drīskti lietot produktu. Ja tu kaut kor to nokačā, uzlauz un lieto, tad esi pārkāpis licences noteikumus un lieto produktu nelegāli. Sauc to kā gribi – par zagšanu, likam pārkāpšanu, man vienalga. Tikai nevajag stāstīt, ka viss ir OK. Gribētu redzētu ko darītu tu, ja tu ieguldītu naudu kādas progas izstrādē ar domu, ka atgūsi līdzekļus šo progu tirgojot, bet pēc tam atklāj, ka liela daļa tava darba augļus lieto na haļavu. Tā ir tava potenciālā peļņa, nauda, kuru tu maksā saviem darbiniekiem, nauda ar kuru tu samaksā savus kredītus utt. Un visa runāšana par negodīgo maikrosoftu ir pupu mizas. Ja jau ir tik negodīgs, tad nelieto to produktu. Boikotē tādus neliešus. Bet nē. Nosper un tad vēl to pasniedz turpat vai kā protesta akciju. Jocīgi jūs cilvēki esat. Gribat braukt ar mersi, bet nevarat atļauties. Nosperat, un tad stāstat, ka patiesībā tiem meršiem cenas saskrūvētas un meršu ražotāji nav nemaz tik labi cilvēki.

    #206537
    Eudoxus
    Participant

    aoma wrote:

    Pieredze liecina – vislielākie bļāvēji, ka zagt ir slikti, parasti paši arī ir tie lielākie zagļi, it sevišķi, ja nav pie rokas pieķerti…

    Tas attiecas arī uz alkohola, tabakas un citu ne visai labu lietu apkarotājiem – aknas, kuņģis, plaušas pagalam, dakters stingri visu noliedzis, bet, ai, kā gribas, un pats galvenais, citi ta dzer un pīpē, tur jau zaļš no dusmām var palikt! 😀

    Kas tā par pieredzi! Lūdzu, liec galdā kādus datus, nevis runā kā tāda veca tantiņa.

    #206538
    Eudoxus
    Participant

    Professor35 wrote:

    piekrītu augstāk rakstītajam MS nerīkojas labi pārdodot dārgas OS (XP, VISTU, WIN7) kurās sabāzta kaudze nevajadzīgu programu kuras nekad nelietoju un nelietošu, tas mums dod morālas tiesības viņu čakarēt

    Ja jau tāds sūds, tad nelieto! Visprastākā aizbildināšanās. Kurš tad tev ir devis tās morālās tiesības? Patiesībā šeit trūks dažu precedentu, kad no tādiem kā tu paņem un pietiesā septiņas ādas par tavu nelegālo XP. Tad arī tur redzēsi, kur ir tavas morālās tiesības.

    #206539
    ob1
    Participant

    Eudoxus, esi konsekvents, ja M$ rupji pārkāpj Latvijas likumdošanu, tad tas ir ok, bet, ja users lieto win, ko M$ ir uzspiedis, tad tā ir zagšana? Varbūt sāksim no otras puses? Ar to, ka M$ apzog Latvijas tautu? Ar to, ka pieprasa naudu par nelikumīgu produktu?

    #206540
    Eudoxus
    Participant

    Evers wrote:

    Pēc matemātiska aprēķina “(-1)*(-1)=+1” . Tātad zaglis, apzogot zagli, kļūst labs :D.

    Ja nelicenzētas OS lietošana ir zagšana, tad jau arī tie latviešu zemnieki, kuriem tagad pienu no entajām govīm nav kur pārdot un viņi ir spiesti pilsētu dzīvojamajos kvartālos no busiņa nelegāli pa tiešo tirgot, arī ir vistīrākie zagļi, jo no viņiem neienāk tikai un vienīgi “potenciālie” nodokļi, kuri legālā veidā šobrīd nemaz nevar ienākt valsts kasē. Viņi ir zagļi tikai mērkaķu paviljona priekšā.

    Ar to naudu, ko alkatīgais MS ievāra, viņi varēja mierīgi to savu produktu izstrādāt tādu, ka viņu neviens nespētu nelegāli lietot.

    Ja kaimiņa sienas kalendāru, ko viņš pircis Zvaigzne ABC nokopēšu un izprintēšu , un lietošu savām vajadzībām, piezīmēšu savus iekdienas plānus u.c atzīmes. Vai tad es arī būšu zaglis? 😀

    P.S Exodus, pēc avatara redzu, ka esi dieva fans 😀 (varbūt kļūdos), domājams , ka dievs mani neuzskatītu par zagli, ja es, bomzīc ar lapsi 😀 , lietoju bagātu sīkstuļu veidojumu, viņiem neko reāli neatņemot.

    Iesākumam iemācies lasīt. Mans niks nav Exodus. Otrkārt, nevajag te jaukt iekšā zemniekus un kopētus kalendārus. Kaut gan ir skaidrs, ja nokopēsi grāmatu, kuras pavairošanas tiesības ir aizsargātas, tad no likuma viedokļa būsi zaglis arī tad, ja to izmantosi tikai mazmājiņā. Un, treškārt, man jau ir apnicis atkārtot, bet tomēt – ja jau tādus sūdus tas MS taisa, tad ko lietojiet. Ir taču alternatīvas. Jā, dažos gadījumos nav ērti, bet nu tomēr varēs izvairītiies no windas lietošanas un ar tīru sirdsapziņu aplikt ms produktu. Tā būsu skaista un šķīsta dzīve tādam prātniekam kā tu.

    #206541
    Eudoxus
    Participant

    ob1 wrote:

    Eudoxus, esi konsekvents, ja M$ rupji pārkāpj Latvijas likumdošanu, tad tas ir ok, bet, ja users lieto win, ko M$ ir uzspiedis, tad tā ir zagšana? Varbūt sāksim no otras puses? Ar to, ka M$ apzog Latvijas tautu? Ar to, ka pieprasa naudu par nelikumīgu produktu?

    Ja tev ir tādas ziņas, tad tev vajadzētu doties uz tiesu. Pagaidām te ir tikai tava subjektīvā izpratne par zagšanu un likumu. Proti, tieši kurus likumus pārkāpj MS? Kāpēc MS vēl nav iesūdzēts par to tiesā? Sāksim no šī gala.

    #206542
    ob1
    Participant

    1) Pārkāpti tiek – civillikums un valodu likums.

    2) Pie Latvijas tiesu sistēmas kaut ko izcīnīt? Cik gadi tev ir, nezini, ka Latvijas tiesās vajag ļoti lielu naudu, lai ko panāktu?

    Ak jā, M$ nav Latvijas firma, viņiem uz Latvijas likumdošanu nospļauties. Ar ko tiesāties? Ar to datorfirmu, kas pārdeva HP/Dell/Acer notebuku, kam ir preinstalēts win? Tās datorfirmas tāpat ir uz bankrota sliekšņa.

    #206543
    tox3
    Participant

    Eudoxus, kāpēc visu nespēj izteikt vienā postā?

    #206544
    ob1
    Participant

    Eudoxus, pastāsti lūdzu, kādas ir alternatīvas windows sistēmai un ofisam 2007, lai atvērtu docx failus, ko man regulāri piesūta valsts iestādes. Tiešām pastāsti, būšu ļoti pateicīgs.

    #206545
    Eudoxus
    Participant

    ob1 wrote:

    1) Pārkāpti tiek – civillikums un valodu likums.

    2) Pie Latvijas tiesu sistēmas kaut ko izcīnīt? Cik gadi tev ir, nezini, ka Latvijas tiesās vajag ļoti lielu naudu, lai ko panāktu?

    Ak jā, M$ nav Latvijas firma, viņiem uz Latvijas likumdošanu nospļauties. Ar ko tiesāties? Ar to datorfirmu, kas pārdeva HP/Dell/Acer notebuku, kam ir preinstalēts win? Tās datorfirmas tāpat ir uz bankrota sliekšņa.

    Varbūt precīzāk. Tiešu kuri panti ir pārkāpti.

    #206546
    Eudoxus
    Participant

    ob1 wrote:

    Eudoxus, pastāsti lūdzu, kādas ir alternatīvas windows sistēmai un ofisam 2007, lai atvērtu docx failus, ko man regulāri piesūta valsts iestādes. Tiešām pastāsti, būšu ļoti pateicīgs.

    Ir cilvēki, kas darbina MS Office uz linux izmantojot wine. Office 2007 studentu versija maksā 25Ls.

    Pats neesmu pārbaudījis, jo jau vairāk kā gadu linux nelietoju.

    Vēl var palūgt, lai sūta failus odf formātā. ISO standarts kā nekā.

    Man tomēr liekas jocīgi, ka neesmu paudis neko pretlikumīgu, bet šeit visi uzvedas tā it kā es būtu skudru pūznī iečurājis vai liftā balodīti palaidis. Likums škiet pie mums nav cieņā. No citiem labprāt pieprasām, lai tas tiek ievētots, bet pašiem tā ir kā ir.

    #206547
    Eudoxus
    Participant

    Starp citu, ob1, vai Apple nepārkāpj tos pašus likumus, ko MS? Un vai nav dīvaini, ka neviens vēl nav papūlējies šos neliešus saukt pie atbildības un iekāst par to pamatīgas naudiņas?

    Bet par ‘latviešu tautas aplaupīšanu’ gan pārsmējos. Offtopic, bet ja nu kāds te aplaupa latviešu tautu, tad tā ir pati latviešu tauta. Galug galā, kurš ted te sūdus ir savārījis, visu izlaupījis, ņēmis kukuļus, pieņēmis debīlus likumus utt. Tak ne jau MS, Zviedru bankas vai vēl kādi citi potenciālie ļaunie spēki.

    #206548
    Eudoxus
    Participant

    tox3 wrote:

    Eudoxus, kāpēc visu nespēj izteikt vienā postā?


    Tāpēc, ka man ir individuāla pieeja.

    #206549
    aoma
    Participant

    Eudoxus, vai tik nestrāda kādā oficiālā kantorī, ka tā iededzies, ar putām uz lūpām? Kādus vēl datus, ja 99% win noliedzēji paši to lieto? Tas pats attiecas uz pirātiskajiem produktiem. Ir nācies ieskatīties šitādu “pareizo” aizstāvju datoros – i winda, i softs nelegāls, par mp3 un filmu kolekcijām nemaz nerunājot. Bet ja šādam tipiņam izdodas tikt pie legālas windas, respektīvi, bieži vien darbā nočiepjot oriģinālo disku, tad uzreiz sākas citu kaunināšana – nu kā tā var!

    P.S. ar tādām lietām kā reliģija un Tavs pamuļķīgais avatars, nevajag jokot. Man personīgi po…, bet aizskart citu cilvēku pārliecību speciāli nevajag.

    #206550
    Eudoxus
    Participant

    aoma wrote:

    Eudoxus, vai tik nestrāda kādā oficiālā kantorī, ka tā iededzies, ar putām uz lūpām? Kādus vēl datus, ja 99% win noliedzēji paši to lieto? Tas pats attiecas uz pirātiskajiem produktiem. Ir nācies ieskatīties šitādu “pareizo” aizstāvju datoros – i winda, i softs nelegāls, par mp3 un filmu kolekcijām nemaz nerunājot. Bet ja šādam tipiņam izdodas tikt pie legālas windas, respektīvi, bieži vien darbā nočiepjot oriģinālo disku, tad uzreiz sākas citu kaunināšana – nu kā tā var!

    P.S. ar tādām lietām kā reliģija un Tavs pamuļķīgais avatars, nevajag jokot. Man personīgi po…, bet aizskart citu cilvēku pārliecību speciāli nevajag.

    Iedegušies te ir visi cit, kas man ar putām uz lūpām metas virsū. Un ja kādu aizskar mans jocīgais avatars, tad tā nu gan ir viņa problēma. Turklāt, neredzu, kāds manam avataram sakars ar reliģiju un kāds šim topikam ir sakars ar manu avataru. Nevajag novirzīties no tēmas un sākt runāt par lietām, kurās neesi kompetents.

    Just for the record. Mana winda man nāca līdzi manam kompim. Nekādā kantorī arī nestrādāju. Bet arī tam visam nav nekāda sakara ar tēmu.

    #206551
    Mateus
    Participant

    Es ari esmu pret zagshanu. Pats lietoju shobriid Win7 BETA, bet plaanoju iegaadaat reliizi tikliidz taa buus. Dokumentiem lietoju Open office org. Epastiem RoundCube webmailu (tur apakshaa Gentoo). Diskus rakstu ar DeepBurner, filmas skatos ar VLC, foto apstraadaaju ar Gimp, 3D vizualizaacijas Google Sketchup un Blender. Deelj klientiem naacaas nopirkt Outlook 2007+BCM pa ~60Ls uz laikam 5 gadiem… nu iire respektiivi.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Tēma ‘Microsoft vs. pirāti = 1:1’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā