Mobilā telefona lietotāja ētikas kodekss

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Mobilā telefona lietotāja ētikas kodekss

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149848
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_2377_1.gif[/imgl]Ēģiptē pieņemts Mobilā telefona lietotāja ētikas kodekss, kas reglamentē pareizas telefona lietošanas principus, lai ar to netiktu pārkāptas citu personu tiesības un privātums. Uzskatu, ka dokumentā paustās idejas ir pietiekami noderīgas, lai šādu kodeksu ieviestu arī Latvijā. Š ie noteikumi nav rakstīti tikai tāpat vien – pārkāpējus Ēģiptē būs iespējams sodīt ar naudassodu. Kodeksu sagatavojuši Nacionālais telekomunikāciju regulators (National Telecom Regulatory Authority) un Patērētāju tiesību aizstāvības komiteja (Consumer Rights Protection Committee). Tanī pavisam ir 16 punktu – svarīgākie no tiem būtu šie:

  • [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_147809_1.jpg[/imgr]Izslēdz telefonam skaņu tur, kur skaļš signāls varētu citus traucēt!

    Neizplati bildes, kur redzams cilvēks, bez šīs personas piekrišanas!

    Nelieto telefonu, lai jauktos kāda cilvēka privātajā dzīvē!

    Nesūti SMS un MMS ar necenzētiem vārdiem un piedauzīgiem attēliem!

    Esi iecietīgs pret tiem, kas sajaukuši numuru, un neielaidies sarunās ar nepazīstamiem zvanītājiem!

    Nezvani bez īpašas vajadzības, kad cilvēks atpūšas vai guļ!

    Neieslēdz skaļruni, runājot publiskās vietās: tavam sarunas partnerim nepatiks, ka sveši noklausās!

    Nelieto kaitinošus zvana signālus – tie domāti tikai informācijai par zvanu!

    Pirms izplati tālāk ar SMS saņemtu informāciju – pārliecinies par tās patiesumu!


#215942
Evers
Participant

Es šos visus jau pats par sevi ievēroju. Atbalstu tādu ieviešanu.

#215943
TokRa
Participant

samurajs wrote:

Nesūti SMS un MMS ar necenzētiem vārdiem un piedauzīgiem attēliem!


Saeima, valdība, SVF, Saeimas ēkas un Prezidenta pils attēls.

samurajs wrote:

Nezvani bez īpašas vajadzības, kad cilvēks atpūšas vai guļ!


Nodibinu telepātisko kontaktu ar zvana adresātu, pārliecinos, ka neguļ, zvanu…

samurajs wrote:

Pirms izplati tālāk ar SMS saņemtu informāciju – pārliecinies par tās patiesumu![/list]


Tātad, devalvācijas nebūs. Wiii!

#215944
natolv
Participant

Evers wrote:

Es šos visus jau pats par sevi ievēroju. Atbalstu tādu ieviešanu.

Es ari to visu jau ievēroju kopš sāku lietot telefonu!

Piekrītu, mums sen to jau vajadzēja ieviest!Kāpēc jādara kkas tik nepatīkams citiem, ja tu zini, ka ar tevi var izdarīt pilnīgi to pašu!

#215945
Evers
Participant

Azliegt vajag arī skaļi trallināt sabiedriskā vietā mūziku. Citādi, ka vilcienā sēž gopņiki ar savu soņi jēriksŠnu un bliež savu DnB un citu |-|uiņu tā ka skaļrunīšus žmiedz laukā, tad tā vien gribās ob1 viņiem uzsūtīt.

#215946
natolv
Participant

Evers wrote:

Azliegt vajag arī skaļi trallināt sabiedriskā vietā mūziku. Citādi, ka vilcienā sēž gopņiki ar savu soņi jēriksŠnu un bliež savu DnB un citu |-|uiņu tā ka skaļrunīšus žmiedz laukā, tad tā vien gribās ob1 viņiem uzsūtīt.

Arī par šo pilnīgi piekrītu, jo ne-visiem patīk tās viņu “Urlīgās” dziesmas!

#215947
McAnder
Participant

Nu tur nav no svara kādas dziesmas, bet trallināt jebko uz telefona ir tizli un traucējoši.

#215948
waplet
Participant

+1

#215949
shady
Participant

Piekrītu, tāpēc telefonam var pievienot austiņas un katrs savu iemīļoto radio vai mūziku var baudīt vienatnē.

#215950
nevertell
Participant

Bet zogot austiņas nenāk komplektā.

#215951
Athlons
Participant

Evers +1 …par ob1… 😀

nevertell +1

#215952
msh
Participant

Evers wrote:

Azliegt vajag arī skaļi trallināt sabiedriskā vietā mūziku. Citādi, ka vilcienā sēž gopņiki ar savu soņi jēriksŠnu un bliež savu DnB un citu |-|uiņu tā ka skaļrunīšus žmiedz laukā, tad tā vien gribās ob1 viņiem uzsūtīt.


+1

#215953
neitrons
Participant

wtf? kur pazuda werneo komentārs? bija takš sakarīgākais visā topikā!

#215954
WerNeo
Participant

neitrons. Tu par šo? —>

Evers wrote:

Azliegt vajag arī skaļi trallināt sabiedriskā vietā mūziku. Citādi, ka vilcienā sēž gopņiki ar savu soņi jēriksŠnu un bliež savu DnB un citu |-|uiņu tā ka skaļrunīšus žmiedz laukā, tad tā vien gribās ob1 viņiem uzsūtīt.

Kas tev ir pret D’N’B? Es katru dienu staigāju gar tādiem čaļiem un prasu… nu palaid kādu meldiņu. Jau apnicis klausīties Reiniku u.tml. savā klasē. 😀

P.S. Mēs ar msh vienmēr viens otram atskaņojam jaunākos dzirdētos D’N’B gabalus. Bet ar Ob1 vari nedraudēt, tas ir mūsējais. Tikai man nepatīk, ka viņš uz sava iPODA klausās kaut kādus rouling stounsus un bītlus. Viņš tāpat neklausās, jo jāstrīdas ar dzērušo ķirzaku.

P.P.S. Samurajs dabūja 4-ku fizikā. Tas ir viņa pirmais četrinieks šajā mācību gadā. Ato visu laiku – nesekmīgs.

#215955
samurajs
Participant

Kas te notiek, kameer es darbaa? WerNeo atkal aizleejis interfeisu? 😀 Vajadzees Notepad V3 virtuaalo alkometru ieviest peec Google Labs parauga: gribi posteet – vispirms atrisini uzdevumu 😀

#215956
neitrons
Participant

nevertell wrote:

Bet zogot austiņas nenāk komplektā.

var piepirkt klāt

#215957
neitrons
Participant

samurajs wrote:

Kas te notiek, kameer es darbaa? WerNeo atkal aizleejis interfeisu? 😀 Vajadzees Notepad V3 virtuaalo alkometru ieviest peec Google Labs parauga: gribi posteet – vispirms atrisini uzdevumu 😀

izskatās, ka pats vien esi salējies, ja jau translītā raksti….

#215958
daGrevis
Participant

Cepums ēģiptiešiem! 🙂

#215959
Aldis
Participant

Vēl vajadzētu likumu par to kas mani šad tad nokaitina – ja 1x-2x Tu kadam zvani un tev otrā galā nepaceļ telefonu, tad nezvani vēl 20x 😀

Jo piemēram, ja es nepaceļu pirmo reizi, tad tam ir iemesls, vai nu telefons nav man blakus, vai izslegta skaņa un atrodos vietā kur nevaru runāt! No tā es ātrāk nerunāšu ja man zvanīs vēl 20x ik pa pāris sekundēm! 😀

Un tad vot sanāk, telefonā ap 30 neatbildētiem zvaniem… u.t.t.. 😀

#215960
nevertell
Participant

Ir vēl viena lieta, kuru ar likumu vajadzētu aizliegt. Ja tev ir telefons, bet tas tiek regulāri atstāts stacionārā lokācijā, bet pats tu mobili pārvietojies pa pasauli, tevi vajadzētu saukt pie kriminālatbildības.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā