Pirātu partija – Eiroparlamenta vēlēšanās

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Pirātu partija – Eiroparlamenta vēlēšanās

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148403
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_piratpartiet_demonstration_1.jpg[/imgl]Cīnoties par iedzīvotāju tiesībām savām vajadzībām brīvi kopēt mūzikas un citus failus, Zviedrijā Eiropas Savienības parlamenta vēlēšanās startēs Zviedrijas Pirātu partija, raksta Dienas Bizness.

    «Ja politiķi vēlas panākt, lai cilvēki nedalītos ar failiem, viņiem visu laiku vajadzēs palielināt savas spējas novērot cilvēku darbības internetā. Ir nepieciešams reformēt autortiesību likumus, lai panāktu, ka tiek saglabātas cilvēku tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību,» teicis viens no partijas aktīvistiem Kristians Engstroms.

    2006.gadā dibinātā Pirātu partija jau toreiz ar līdzīgiem saukļiem centās iekļūt Zviedrijas parlamentā, taču, neraugoties uz vērā ņemamo Zviedrijas jaunatnes atbalstu, tā nespēja savākt nepieciešamo balsu skaitu.

    Tomēr K. Engstroms ir optimistiski noskaņots un uzskata, ka laiki ir mainījušies, jo aizvien lielāka sabiedrības daļa izrāda neapmierinātību par drakoniskajiem autortiesības aizsargājošajiem likumiem. Turklāt papildus uzmanību autortiesību jautājumiem pievērsa arī nesen Stokholmā notikusī tiesa pret ThePirateBay.org. Turklāt Pirātu partija ar saviem 12 tūkstošiem biedru nu ir kļuvusi lielāka nekā stabili Zviedrijas politikā nostiprinājušās Zviedrijas Kreisā un Zviedrijas Zaļā partija, bet partijas jauniešu organizācija Jaunie Pirāti ir otrā lielākā jauniešu politiskā organizācija valstī.

    Attēlā: Kristians Engstroms, cīnītājs par brīvu failapmaiņu, viens no Pirātu partijas vadītājiem:

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_engstrom_1.jpg[/img]

    Avoti:

    1, 2.

    #194159
    Jaunzems
    Participant

    Braucu uz turieni, balsoju! Š Ī, ATŠ ĶIRĪBÄ€ NO TAUTAS PARTIJAS, IR GODĪGA PARTIJA, CERAMS!!!

    tg, AKKA/LAA atkal visu bodi noklapēs… 😀

    #194160
    izredzētais
    Participant

    kādam idiotam jābūt lai ielaistos ar šādām partijām dajebkādās darīšanās? potenciālie balstotāji nav labāki.

    #194161
    deivs001
    Participant

    Labprāt dzirdētu argumentētu viedokli par tavu skepsi, tad jau arī nedrīkst atbalstīt, piemēram, kreisās partijas, kas iestājas darba ņēmēja tiesībām.

    #194162
    Evers
    Participant

    Ja es dzīvotu Zviedrijā, tad vismaz zinātu par ko balsot 😀 .

    #194163
    izredzētais
    Participant

    deivs, nu salīdzināji zagšanu ar darba ņ ēmēja tiesībām..

    “Cīnoties par iedzīvotāju tiesībām savām vajadzībām brīvi kopēt mūzikas un citus failus, Zviedrijā Eiropas Savienības parlamenta vēlēšanās startēs Zviedrijas Pirātu partija”

    “Ja politiķi vēlas panākt, lai cilvēki nedalītos ar failiem, viņ iem visu laiku vajadzēs palielināt savas spējas novērot cilvēku darbības internetā”

    #2 citāts ir viņ u atspērien punkts, kas ir balstīts uz “ja nu..”, turklāt cilvēktiesības var aiztāvēt jebkurā tiesā & šāda veida likumus pieņ emt neizdotos tā vai tā.

    #1 citāts, manuprāt, nav komentēšanas vērts..

    #194164
    Loading
    Participant

    izredzētais, nāks šie pie valdības un torrenti nebūs zagšana 😉

    #194165
    KaNeiet
    Participant

    Nemaz nešaubos, ka pie mums ļoti daudz atbalstītāju būtu arī partijai, kuras platforma būtu:

    – cīnīties par iedzīvotāju tiesībām savām vajadzībām brīvi paņemt transporta līdzekli, lai pavizinātos;

    – cīnīties par iedzīvotāju tiesībām savām vajadzībām brīvi paņemt pārtikas produktus;

    – cīnīties par iedzīvotāju tiesībām savām vajadzībām brīvi un jebkurā laikā saņemt apreibinošas vielas;

    – utt. utml.

    #194166
    iKey
    Participant

    Bāc, par šito partiju būs jāiet balsot eiroparlamenta vēlēšanās. Š orīt manā dzelža inboxā atnāca centrālās vēlēšanu komisijas spams par eiroparlamenta vēlēšanām

    #194167
    samurajs
    Participant

    Manuprāt, agri vai vēlu nonāks pie tā, ka mūzikas un filmu demo-versijas drīkstēs brīvi izplatīt internetā. Kas tad ir mp3 un DVDRip pēc būtības? Tikai demo-versijas ar ierobežotu kvalitāti, kas palīdz popularizēt konkrētās dziesmas vai filmas.

    Gribi FLAC vai DVD5/DVD9? Tad ej uz veikalu!

    Tā tam būtu pareizi jābūt, lai vilks paēdis un kaza dzīva.

    #194168
    nevertell
    Participant

    samurajs wrote:

    Manuprāt, agri vai vēlu nonāks pie tā, ka mūzikas un filmu demo-versijas drīkstēs brīvi izplatīt internetā. Kas tad ir mp3 un DVDRip pēc būtības? Tikai demo-versijas ar ierobežotu kvalitāti, kas palīdz popularizēt konkrētās dziesmas vai filmas.

    Gribi FLAC vai DVD5/DVD9? Tad ej uz veikalu!

    Tā tam būtu pareizi jābūt, lai vilks paēdis un kaza dzīva.

    Ja tev ir rips tu vēl ej pērc kaut ko ?

    Es dažreiz samaksāju par kādu labu spēli. Domāju, kad nāks blu-ray, tad zagt tos vairs nebūs interesanti.

    1) 60gb ir ilgi jākačā.

    2) aizņem baigo vietu uz diska

    3) rakstītāji vēl nav pieejami par sakarīgu cenu

    4) kad būs rakstītāji, matricas ar maksās labi.

    #194169
    mazais_zilonis
    Participant

    Es ticu, ka pēc 10 gadiem Internets būs tikpat publiska kā banka, jo jau šobrīd visas valsts iestādes cenšas pāriet uz e-dokumentiem un uz-stīpas datubāzēm.

    Gan jau dabūsim vēl rakstīt, piemēram, personas kodu vai pases nr. katru reizi, kad vēlēsimies piekļūt Internetam no mājas kastes.

    Principā ticu, ka nākotnē lielākā daļa filmu (arī 60gb blu-ray standartu) tiks tirgotas internetā. Ä€trums tikai pieaugs un kaut 1TB 10 minūtēs nebūs problēma pēc 20 gadiem.

    Mēs būsim piesaistīti savām īstajām personībām, tikai ceru, ka “vecos grēkus” ar filmu vilkšanu neviens neizskatīs. 🙂

    Principā uzskatu, ka “novilkt filmu” internetā ir tas pats, kas “pacelt” to DVD kastīti veikalā. Atšķirības jau nav nekādas. Vienmēr tiek apzagta kompānija, kas cer uz vēl lielākiem un lielākiem peļņas apjomiem. Tam jau principā nav nozīmes, vai tā jau ir nopelnījusi 1 latu vai 600 miljonus latu ar šo mākslasdarbu, tik un tā – darbs tur ir ielikts.

    #194170
    samurajs
    Participant

    nevertell wrote:

    Ja tev ir rips tu vēl ej pērc kaut ko ?

    Pirkt nē, bet iznomāt filmas – to gan atbalstu. Klasiskie DVD ripi ir baudāmi, nu teiksim līdz 32″ ekrāniem ieskaitot. Uz 50″ Full HD 1,36 GB rips ir miglas bilde pret tā ekrāna iespējām. Bet nu tur Blu-ray prasās.

    #194171
    Aldis
    Participant

    ThePiratebay bija ta labaa karikatura, ka visos laikos katrs audio/video datu nesejs ir bijis slikts, gan pa TV nodoklis jamaksa bij, gan pa radio, gan video kasetes esot bijis posms ka kino meistari uztraukusies ka cilveki neies vairs uz kino, gan TV esot bijis vsp.. kustiigo bilzhu gala punkts un ka tas vairs nekas nebuus iipash.. (apmeram 40.gados melnbaltie tv, ar ripuli, un jaskatas caur akvariju, lai bilde butu vismaz plataka – liidz 15cm) 😀

    Takaa…. ja shii partija iekluutu, butu interesanti.. EU vismaz shaja zinjaa buutu mazak klapatas, AKKA/LA pirmaa dabuutu apstaaties.. 🙂

    #194172
    brainwash
    Participant

    Piedod izredzētais, bet Tu esi pilnīgs cirvis. Nebrīnītos, ja Tu būtu viens no tiem, kas domā, ka Youtube Latvijā ir nelegāls, tāpat, kā video embedēšana. Apskatot citātu, ko Tu nekādīgi nevēlējies komentēt:

    Quote:

    “Cīnoties par iedzīvotāju tiesībām savām vajadzībām brīvi kopēt mūzikas un citus failus, Zviedrijā Eiropas Savienības parlamenta vēlēšanās startēs Zviedrijas Pirātu partija”

    . Uzsvars tiek likts uz savām vajadzībām, nevis publiskai šārēšanai. Es esmu viens no tiem “idiotiem”, kas domā, ka būtu labi, ja arī Latvijā būtu šāda partija, kas izveidotu NORMÄ€LUS autortiesību likumus, jo tie likumi, kas pašreiz ir Latvijā ir … Ikviens cilvēks, nopērkot datu nesēju tiek pataisīts par zagli, jo tukšajā matricā taču var ierakstīt Guntara Rača jaunāko hitu. Principā, varbūt izbīdam likumprojektu, kurā apliekam ar nodokli nažus, jo ar tiem var nogalināt cilvēkus. 😀

    P.S Laiki mainās, taču mūzikas un filmu industrija to nevēlas saprast, jau sen tikai pierādīts, ka p2p nenodara ļaunumu.

    #194173
    shady
    Participant

    Piekrītu, autortiesību likumā ir vajadzīgas reformas un jau krietnu laiku…

    Sen izrunāta tēma, bet laikam tiks runāts tik ilgi, kamēr kāds tiešām to sadzirdēs.

    #194174
    izredzētais
    Participant

    samurajs, ir tak demo mūzika, par filmām nemācēšu teikt..

    demo mūzika ir neliels dziesmas fragments, nevis nekvaletatīvāka skaņ a, ko tāpatās uz mazām tumbiņ ām neizjūt..

    brainwash, nu ko tu te sacepies? ja izmanto mūziku savām vajadzībām, tas atbrīvo tevi no smagās norēķināšanās par produktu, kuru tu izmanto? vispār uz tik infantīliem komentāriem nemēdzu atbildēt..

    PS es nedomāju, ka youtube ir nelegāls.

    labāk ej, pasēdi stūrī un attīsties.

    #194175
    Jaunzems
    Participant

    demo filmas varētu būt traileri…

    #194176
    rihardsss
    Participant

    Nu par to partiju – pēc šī nelielā ieskata vēl nevaru spriest vai tai partijai pamats ir labs vai tomēr mēģinājums nobeigt mūzikas izplatītajus. Labi vismaz, ka pašiem mūziķiem nekad nebūs problēmu, tās var būt vienīgi mūzikas visiem izplatītājiem. Bet par tiem oficiālajiem diskiem – gan filmu, gan mūzikas – kā es ieejot veikalā varu zināt vai tas tiešām ir oficiāls disks par ko tiešām mūziķis saņem naudu par to, ka es nopērku, vai arī vnk labi izveidota kopija… Grūti spriest.

    Autortiesību likumiem pilnīgi noteikti vajadzīgas reformas! Š obrīd ir tāda situacija, ka likumi viens otru atsver – viens saka var, otrs arī tikpat labi attiecināms, kas saka, ka nevar. Ej nu sazini kur taisnība… Vajag rūpīgi visu šito pārdomāt un pārveidot šos likumus. Vnk jāpielaiž kādi cilveki, kas labi izprot Latvijas un ārzemju autortiesību likumus un pārzin gan mūzikas jomu, gan datorjomu, bet, kas necenšas visu paverst savā labā, un domāju, ja atrastu dažus šadus cilvēkus- ties spētu izveidot visiem daudzmaz saprotamu autortiesību likumu kopu.

    Par demo filmām un tikko minēto trailer. Trailer par demo itkā varētu nosaukt, jo demo ideja ir neliels ieskats produktā un pamatideja reklamēt, popularizēt filmu. Trailer šīs funkcijas veic.

    Pārtraukšu par filmu demo un pievienošu to savam kopsavilkumam par visu šo tēmu. Tātad par filmu demo – tas arī diezgan labi derētu DVDRip, jo tādi, kam mājās lielie ekrāni, kam vajag DVD un BluRay kvalitāti vnk uz datora paskatīsies DVDRipu un zinās vai vērts pirkt. Jo traileris tomēr ir un paliek komercija – trailerī tikpat labi var salikt visus labakos skatus un pārējā filmas daļā vnk gulēt gribas, tapēc kā demo tomēr labāk kalpotu DVDRip. Mani uzskati ir tādi, ka es negribu par kautko maksāt, ja es nezinu, kas tas ir un vai ir to vērts. Piemēram, es novelku kādas man nezināmas grupas dziesmas, albūmu (līdz šim nenak ne prātā maksāt par to, ka grupai smuks vāciņš, tikai nez kas tur iekšā…) tad es paklausos, grupa ļoti iepatīkas, un TIKAI TAD es esmu gatavs par to maksāt, bet tad sākas nelielas pretrunas ko jau pašā sākumā minēju – kā es varu zināt, ka mana nauda tiešām nonāk līdz pašai grupai?! Piedodiet, dārgās mūzikas kompānijas, ka es negribu naudu maksāt jums, bet tam, kas mani priecē ar mūziku! Un, protams, nedrīkst aizmirst tādas svarīgas kompānijas kā AKKA/LAA, kam arī nonāk mana nauda, lai gan es to nevēlos…

    #194177
    msh
    Participant

    Lai izdodas 🙂

    Izredzētais izklausās pēc kāda no industrijas populistiskajiem darboņiem 😀 Galu galā kas savas peļņas interesēs piesavinājies tiesības uz skaņudarbiem un kas pasludinājis to apmaiņu par noziegumu? Pareizi, daži lielie izdevēji 🙂 Viss ir relatīvs, bet tie četri uzņēmumi, kuri ar mākslu darbojas kā ar jebkuru ražošanas veidu un kurus vada veci sakārņi, to nesaprot, tāpat kā izredzētais 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā